Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Pasquali opća tema

+10
vica022
htavaresportugal
TomoVinkovic420
iwanho 1
Krumpironja
Dubravac
tomo522
fireman.peter
reider 1
Admin
14 posters

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 23.01.18 21:41

Sa VT-om sam orao jedno brazdnim plugom dolazim pod blokadom do kraja oranice koja graniči sa velikim usponom kamenima -što je klasika u našoj Dalm.zagori prvi lijevi kotač nailazi na kamen od jednom podiže se u zrak u desetinci sekunde nisam mogao regirati prvi kraj se prevrće u desnu stranu bježim sa njega ne mogu doći do prvih mjenjača već zadnji mjenjač izbacim iz brzina tako da se zadnji kraj smirio a prvi se izvrće prevrće na desnu stranu leži na desnom kotaču koji se okreće na oranici  NIGDJE ME NIJE NIŠTA UDARILO-OZLIJEDILO blago meni,jadni traktor okreće prve kotače onako na boku pokušam ga ugasiti on počima u tom trenutku trošiti ulje kako kažemo dobio iber turu ne mogu ga ugasiti izbio ulje na sve strane ,nešto bih htio napraviti da mi je manja šteta ,žao mi ga u radu oko njega puno sam mu poklonio pažnje,od jednom dobivam snagu ne bojeći se  hvatam za upravljač-volan podižem ga na njegovo normalno stanje na kotače to sam uradio u dvije sekunde, izbacim iz brzine on i dalje još uvijek trošeći ulje umjesto nafte dimi  dimi ja očekujem da će stati i zaribati motor jer po onako izlivenom ulju uokolo  trebao bi stati ,ali nakon dvadesetak sekundi traktor počinje normalno raditi  ja veseo kao da mi se vila ukazala ostavim ga još kratko vrjme da radi i normalno ga na leptiru ugasim.Trnci još uvijek prolaze kroz mene, iza te vratolomije pogledam što sam slomio-razbio vidjeh da je poluga od kočinice iskrivljena,to vratim natrag u prvobitno stanje,odem doma donesem malo manje od dva litra ulja ulijem u motor upalim ga na konopac ,naprijed popravim i turbinu gdje je remenica jer je prilikom udarca u tlo oštetio prednje limove ,tako da je zaštitni lim od remenice diralo turbinu-kućište  i tako  zapinjalo uz pomoć odvijača-šarafcigera polužno to vratim  i krenem dalje orati do sada je sve ok.
Ali da mi se to dogodilo sa 988 tko bi ga podigao  sa zemlje jer u biti kada je zglobni kao ova dva moja traktora prvi kraj se podiže  zadnji ostaje na svom mjestu  kod 970 se to ne bi dogodilo on bi se od jednom morao cijeli izvrnuti  u među vremenu se ne može reagirati,taj 988 je težak sa utezima oko 1100 kg.Htio sam ispričati ovaj događaj kako bih prikazao da te mašine mogu biti i vrlo opasne ako se s njima rukuje nepažljivo,kada su neispravni,i ako je osoba na primjer sklona konzumiranju alkoholnih pića.

Idemo dalje,nađem na OLX ba jedan gospodin iz Mostara prodaje-ima  Pasquali 971 sa Ruđerinijevim motorom od 30 ks jako lijepo ga je sredio čak mu je ugradio kočinice od Fiata-diskovi na prvom kraju sad ima kvalitetne kočinice što je potrebno kada se traktor vozi po velikim nizbrdicama i pod velikim opterećenjem prikolice i drugih teških priključaka kada treba u malo prostora zaustaviti.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 24.01.18 11:21

Hval Bogu, imal si dosta sreće.
Ja sam prvo imal malog Tomu, a nakon toga Pasquallija 970. Kad sam počeo voziti Pasquallija i vidio razliku rekao sam: "Nikad više zglobni traktor u moju butigu".
Nikakva okretnost ne vrijedi koliko sigurnost.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 24.01.18 12:19

Barisavljević, nevijerojatna priča:(E a mogu potvrditi sigurno, da potpuno ista priča se dogodila mom poznaniku, koj nekada imao TV 418, potpuno isti dogodak, na kraju brazde. A kod našeg me pogurnula prikolica i nisam mogao uskoro ni izaćti. A ljudi kažu-budem izskočijo...Ma ja, vidijo sam, kako je to jako težko il uskoro nemoguče-bar sa malih zglobaša. Otaca isto TV zaglavijo tako za nogu, da nije mogao ni izačti dole. Vukao težko prikolico na gore i ga podignulo. Volan držao ravan, al mehanizam volana zaglavijo nogu na papuči kočenja....
Siguran sm,da se svi ovi slično ponašaju kod radova, pa maka 200 kila gore dole. Znač jer jim takva šasija je.
Koliko vidim u oglasnicima, više pronađe se zglobaša nego fiksnih polovnih. Ovih starijih verzija mislim
. Al imam osiječaj, da se u novih vrijemenima trend kupnje više naginje na fiksne.
Največi procent prodavanih traktora polovnih na oglasnicima ima AC(od ovih naših malih traktora), koj je virojatno i dosta više prodavani traktor nego Pasquali. Odmah izza AC-ja jesu TV-ji, koji jih ljudi kod nas u večom broju mijenjavaju za novije strojeve. BAr osiječaj mi je ovakav.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 24.01.18 16:01

Malo o okretnosti (upravljanju) malih traktora ima ovdje

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 24.01.18 20:44

Svaka čast Iwanho ima se što vidjeti meni se svidjelo ono kako tip sam pravi frezu imati jaki traktor ,pogoditi okretaje freze da budu što veći brzo se kretati i brzo frezati a oni moći traktori su antonio carraro to su mašine po 50-80 ks 3-4 cilindra i obavezno sa kabinom klimom itd?

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 24.01.18 21:24

svaki se on diže u zrak ako sa zada imamo oko 300 kg to je puno i IMT-u 359 kamo li pasqualcu koji ima oko 1000 kg bez obzira na njegove utege ,stavio bih nekakav uteg naprijed na nosač bilo bi dosta 20 kg ali bojim se da će mi puknuti dio kartera od motora jer on je od aluminija dok je na onim motorima 762 Lombardini od giza puno je tvrđi mada ovaj ima manje kubičnih cm  jači je 3 ks bez obzira kada je natrag teško naglim puštanjem kvačila kada upravljač okrenemo u jednu od strana onaj točak koji je lakši  podiže u zrak,ili kada oremo pa plugom upremo u nešto tvrdo kao žila od stabla  traktor se najprije ukopa pa se podiže u zrak ili nešto lomi kada je u blokadi moramo zato biti blagi prema strojevima koji su puno osjetljiviji od automobila.LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 26.01.18 18:03

Dobro,idemo dalje?Zanima me traktor pasquali 989 imali tko od uvaženih članova da zna da netko ima takav traktor, mene osobito zanima njegov motor snaga u ks i njegova  težina mada sam uvjeren da nije zglobni traktor i mislim da ih sigurno nema mnogo .LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 26.01.18 19:24

Jesi li siguran da se radi o modelu 989? Da nije možda model 988?
Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Pasqua10

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 26.01.18 21:34

Da siguran sam ne 988 nego 989 počeo se raditi 1990.godine ima motor lombardini dva cilindra 762 tipa a što je vrlo neobično ali  ima 1650 kubika možda je i motor sa tri cilindra najvijerovatnije da je to malo noviji model motora 762 kojem je promjer klipa 100 a ne 95 kao kod strog klasijčnog 762,ali ima ostale karakteristike kao 970 ono nije zglobni i težak je oko 130 kg ?

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 26.01.18 21:34

1300 kg

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 26.01.18 21:55

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 989

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 27.01.18 21:30

Evo,sam pitam sam i odgovaram,989 model ima motor od 38 ks s tipom motora lombardini 832 ,ipak je dva cilindra gdje ima 1650 kubičnih centimetara-kubika vrlo jak motor u kojeg je promjer klipa fi-100,dok je u lombardinija tipa 762 i tipa 914 klip fi-95 širina-promjera.Hvala LP.-

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 29.01.18 15:10

Iwanno ni sam te razumio o čemu se radi nisam mislio na 988 nego 989 o tom traktoru sam želio od tebe nešto više molim te  ako može?L.P.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 29.01.18 19:21

Ne može. Nažalost, nemam podatke za njega. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 31.01.18 9:41

Pozdrav,zanima me dali je netko radio deponator umjetnih-mineralnih  gnjojiva za manje traktore tipa Pasquali,tomo,ferrari i slično.
Imam nakanu napraviti nešto deponatora pa čujem informacije da imaju kupiti  orginal šiljci tzvk.banane toj.u tijelo koje ide u zemlju za kojim je cijev kroz koju ide gnjojivo a to bih radio za vinograde sa jednim ili dva tijela koji idu u zemlju? LP.-

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 10.02.18 20:36

Pozdrav,imali netko ko bi mogao reći o traktorima bertolini -zglobni traktori od 20-35 ks,konkretno u koju stranu okreće njegov kardan u lijevo ili desno,LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 01.10.18 20:13

Na jednoj talijanskoj stanici pronašao meštra, koji pokušava na motor lda 100 ili lda 820 nije pisalo točno o kojem motoru se radi, pokušava staviti turbo, koliko vidimo ima tu puno posla još, dali će uspjeti ne znamo dok ne postavi fotografije ako uopće i uspije.

Traktor Pasquali lda 100/820 turbo.

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 42705610

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 42721210

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 42785510


Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 33962654pp

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 01.11.18 18:59

pozdrav,baš me zanima kako će proći ovaj što postavlja turbinu na lda-100,nego mene muće neke druge stvari na mome pasqualcu to je upravljač već je dobio luft-prazan hod kad bi se mogao ugraditi servo volan to bi bilo idealno? LP


berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 01.11.18 19:11

Može se napraviti svašta ako ima novaca i veselja. A ja to ne bih stavljao taj hidravlički volan na jednoklipca, jer mu i ova pumpa uzme nešto snage, pa onda je sve još gore. Kod mene trebalo je samo pozategnuti zglobove, pa nema više toliko lufta. NO zadnjiput vozim po šumskom puto lošem, ljulja traktor ljevo desno. No na kraju svatim, da se mi odšaraufala velika matica izpod volana Rolling Eyes

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 01.11.18 19:18

.Gosp.Admine vi ste 19.03.2017.godine prikazali pasquali 970 gdje me interesira kako je postavljen alternator na tom traktoru,ako možete malo bliže prikazati kako su utvrđeni nosači alternatora ,od čega je taj alternator od kojeg motora-automobila tako da i ja mogu to postaviti.hvala .LP.Bero..

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 01.11.18 19:21

Uvaženi kolega Reider 1 to bih stavio servo na pasquali 988 kad bi negdje našao polovno u Italiji ili sl.da nije velikih novaca kupio bih.hvala na praćenju i javljanju na moje traženje te pozdrav svima.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 30.11.18 22:27


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 18.12.18 18:19

Ništa posebno taj 956/603 tanak mu je motor,nego kad smo kod motora što je bilo sa onim u Italiji što je htio staviti turbinu na LDA 100/820 ili već,LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 18.12.18 18:22

Hvala Vam na zvjezdici kao član LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by htavaresportugal 29.01.19 13:18

Vrlo dobar dan ovdje ostavljam još 1 video moj otac-in-zakon je Eeeeeh rad s kosilice koje sam proizveden :
htavaresportugal
htavaresportugal
član
član

Broj postova : 163
Join date : 19.10.2015
Age : 45

https://www.youtube.com/user/htravessuras

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 6 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.