Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Pasquali opća tema

+10
vica022
htavaresportugal
TomoVinkovic420
iwanho 1
Krumpironja
Dubravac
tomo522
fireman.peter
reider 1
Admin
14 posters

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 13.11.17 20:40

Ne znam kak je kod Tavaresovog, ali kod mojega je rikverc na ručki između 1. i 2. brzine. Iz 2. u 3. može u vožnji, a iz 1. u 2. se treba zaustaviti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 13.11.17 21:01

Hvala na obrazlagi, i to potvrđava moje mišlenje. Trebaš ustaviti između 1 i 2, jer ide preko rikverca.
Tavaresov stroj ti je onaj sa veze sa predhodnog mog posta, il točnije od njegovog otca.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 07.12.17 18:35

imam 988 model pasqualija 33 ks iz 79 godine ,širina -najuže 87 cm preksutra ću ga slikati sve u orginalu :

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 07.12.17 18:42

Pozdrav i dobordošao. isto tako i tovje slike!
A kakva je onda razlika između 970 i 988?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 07.12.17 18:54

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 20170310
Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 20170210
Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 20170211Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 20170311

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 07.12.17 19:06

988 za razliku od 970 ima naprijed i natrag  iste kotače 750-16 gdje se 970 natrag ima veće valjda 18-20 a sprijeda  16- 650 i ne lomi se na sredini već samo naprijed u prvom trapu oba  imaju motore od 33 ks 1332 m/3,lambordini ,mod 914 motora,sa 9 brzina tri spore tri radne i tri brze i tri brzine u natrag ,ali moj 988 ima i prikolicu kardanku 2x2x2 tj.6x6 tako da ne staje baš lako,što ne znam jeli kod 970 riješeno sa getribom za ukopčavanje tog prijenosa,ovaj 988 je unikat,veli bivši gazda iz okolice Omiša da je za njega naravno kada ga je nova uzeo sa priključcima i prikolicom mogao kupiti skoro nova mercedesa tipa 123.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 07.12.17 19:12

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 20170313

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 07.12.17 19:57

Hvala. Onda razlika u istim kotačima, a i onaj je zglobaš. Ko ga tako sređivao? Ti?
Dal su one lampe njegove spredaj originalne nabavljene?
Dobro je sačuvan, svaka čast vlastniku prijašnjom, a i tebi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 08.12.17 9:00

Model 970 ima straga kotače 8,25-16, a sprijeda 6,50-16.
Mjenjač je identičan. Kardan ima nezavisnih 540 i 750 okretaja i sinkronizaciju s mjenjačem. Također može vući prikolicu s diferencijalom.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 10.12.17 7:42

Pozdrav,
moj 988 ima i prikolicu kardanku 2x2x2 tj.6x6 je napisao/la:
Original ili ručni rad.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 23.12.17 23:04

Pozdrav,farovi na mom 988 su nabavljeni iz italije dugo sam ih čekao stari farovi su u kući nisu baš potpuno isti mala razlika je u pitanju,kao i volan to se moralo mijenjati,boja na njemu orginal sada je potpuno sređen tu na fotografiji nema sjedalicu sad je postavljena, trebam srediti sredinu ima luft-velik hod kada vozim na traktoru atomizer u većim brzinama me baca sa ceste  nemoguće ga je držati na cesti pri brzini 15-20 km/h.Samo mu nalazim manu u tome što je deveta brzina puno brža od osme i davanje gasa je nepraktično ispod upravljača-volana pa nekad pri velikoj brzini moram pogledati gdje se nalazi i tek onda ga smanjim a nekad kako je dosta brz možda bude i kasno,te još jedna mana je što ima nepraktične kočinice ,nema kočinice nego na zadnjim tromelima toj.zadnjem djelu traktora gdje smatram da su jako loše  riješili a tako je isto i kod tome vinkovića,ove prigode bi molio nekoga dali je mjenjao-servisirao sredinu neki mi vele da  disk bmw-a serije 5-7 je orginal piksna za sredinu? LP,hvala

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 23.12.17 23:18

Prikolica je orginal,trebam je i popraviti izmijeniti limove,može se kipati ima ručnu kočinicu vozio sam je za traktorom vrlo je uska 135 cm ima kotače 16-7,00 sa osam platana ,valjke sa strana za ograničeno motanje  u zavoju-krivini treba okretati upravljačem iz daljega jer ako smotamo volan-upravljač više od 45 stupnjeva dodiruju kotače od traktora i odmah se blokira upravljač a to je iz razloga da nema opterećenja na samom kardanu,to je mali tnk osobito kad se ide pod teretom od 1000 kg u velikim usponima kada nije asfaltirano po pijesku,mokroj zemlji,blatu ne staje talijani su to krajem sedamdesetih napravili genijalno,ta prikolica se nije rabila već 30 godina kada sam pogledao ulje u deferencijalu ono je kao da ste ga jučer uljeli,a još bi napomenuo vezano za tu prikolicu ona ima jedan metalni leptir-spojku gdje možemo isključivati zadnji pogon mada je na prednjem vratilu traktora uključeno,nemaju baš svi modeli takvih sličnih traktora tu mogućnost da mogu uključiti vuču toj. da se jednako okreće kardan i sami kotači traktora.hvala LP.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 02.01.18 22:19

Admin je napisao/la:Pozdrav

Pasquali vs Passat Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 1097bb10

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Grazie12

Htio bih napomenuti za staije tipove pasqualija a i možda novije mada nisam za njih posve siguranh.

Ovi svi pasqualci imaju loše riješene kočinice i treba se dobro čuvati kada treba stati pod teretom ili uopće na velikim nizbrdicama.LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.18 10:05

Za sigurnu vožnju s njima, prikolica treba obavezno imati kočnice.
Ja sam vozil s prikolicom koja je imala običnu ručnu kočnicu na žlajf (gvintu) i nikad nisam imal problema za stati u najstrmijem dijelu. No, prije početka jače strmine, prikolicu sam toliko prikočil da se gotovo zaustavila čim sam pritisnul kvačilo. Nezgodno je ako je podloga promjenjiva (tvrda-blatna, suha-mokra), onda treba imati pomagača na kočnici, a on mora imati u vidokrugu kotače od prikolice. Čim počne jedan proklizavati, treba malo otpustiti kočnicu pa po potrebi opet dotegnuti (glumiti ABS).

Edit:
Zaboravil sam naponenuti da traktorska kočnice treba jako često podešavati. Kad se očiste i podese, jedno kraće vrijeme dobro koće.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 05.01.18 5:51

Pozdrav, koristiti  metalne koči one obloge, polu metalne koči one obloge, koči one obloge s metalnom prašinom jedno te isto samo s više naziva. Postiže se kraći zaustavni.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 05.01.18 6:04

Pozdrav, Hvala na odgovoru za prikolicu,
disk bmw-a serije 5-7 je orginal piksna za sredinu? je napisao/la:
Ne razumijem ovo, piksne tokar napravi od materijala po izboru točno na mjeru.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 09.01.18 21:27

Admin je napisao/la:Pozdrav, Hvala na odgovoru za prikolicu, Ne razumijem ovo, piksne tokar napravi od materijala po izboru točno na mjeru.
rješeno ,napravljeno novi ležajevi i semerinzi su postavljeni,sredina više nema lufta,sad moramo naći -napraviti-kupiti novu frezu za vinograde,ne znam što bi bilo pametno pošto su moji redovi od loza dosta uski,dali netko nešto predlaže  da je pametno?LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 10.01.18 9:35

Ako su 1m ili manje, svaki drugi red van. Wink

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 12.01.18 17:46

Imam informacije da je freza za staroga pasqvalca najbolja ako bi se moglo ugraditi od traktora  yanmara i kubote to su navodno noževi-sablje gdje nema velikog opterećenja kojeg pri frezanju rade tomine -pasqualijeve org.motike-noževi,ali samo je problem što pasquali okreće kardan u lijevo a yanmar u desno pa treba uklopiti inverziju okretaje s lijeve strane u desne.Videjt ćemo što je pametno L-P.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Admin 14.01.18 19:28

Pozdrav, traktorske freze u ove forume. https://agro.forumhr.com/f44-freze.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 21.01.18 20:12

Idemo dalje,slabo smo budni? Imam još i Pasquali iz 1967.godine tipa VT,tu je naknadno postavljen zadnji kraj kojeg VT nema već je on u biti moto kultivator- sa dva točka naknadno mu je postavljen zadnji kraj od staroga Tome koji ima natrag mjenjač gdje u vučama mora biti usklađen sa prvim krajem,normalno sa zada se postavlja freza,plug i dr. priključci.Kada ga pogledamo sada izgleda slično kao ovaj sa sa naslovnice,ali na njega smo stavili masku-haubu od tipa 940,upravljač sa mehanizmom od Mercedesa tipa 207,više nema onaj zupčanik u sredini koji zna biti opasan prilikom ulaženja u brazdu kod oranja.
Za zaključiti da je traktor jednostavan ,kvalitetan s jedinom malom manom  to je  kod rada sa istim  nema dovoljno  prostora za držanje nogu-tijesno.LP

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 22.01.18 10:36

Mogu ti kaazti samo svaka čast, ako si ti sve to radijo na tom traktorčiču. A u istom trenu bi ti das nekakav savijet oko tvog posta jednog nazad, oko freze za ovog malog malčiča. Čini mi se ,da je upravo kontra u stvarnosti ,kao si ti kazao. Srpavi noževi od "KIOTI" najteže po mome obterečujejo motor. jer mu je nož velik i dugi i sa time velik zahvat nan ož. "C" oblika noževa manje stvara sile. A najmanje stvara silo takozvani "ravan"nož, kakve sam imao ja na moji prijašnji frezi PAnagra(molim te potraži slike u temi Panagra)!. Prodao sam jo upravo zbog toga, jer čovijek za jednoklipaca TV upravo tražijo frezo sa malo radnog odpora, pa dao novac koliko sam zahtijevao. Uonoj temi sve imaš obijašnjeno da.
A ak imaš kačenje priključaka u jedno točko, stavlajnje inverzije radit če ti problemove. Ak ideš na inverzijo, možda trebat ti če 3 točkovno kačenje. Prije kupnje gledaj kako freza ljeti, a ak kupuješ standardne oblike, virojatno ljete sve u standardno desno strano. Tako ti onda treba i 3 točkovno kačenje i inverzija, što je trošak. NAjlakše ti je potražiti original za nejga. A noževe možeš nešto tamo na njoj izkemijati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by berislavujevic 22.01.18 21:44

Vi ste u selu Bizeljsko prije par godina fotografirali onog 970 sa atomizerom dali ste razgovarali sa gazdom kako se ponaša 970 kad je za njim pun atomizer tekućine mislim da je to opasno upravljati sa njim jer podiže prvi kraj u zrak osobito kod zglobnih traktora kao moj ono kada se upravljačem okrene u jednu stranu i pođe se naprijed prvi kraj ode u zrak to je opasno.
Što se tiče freze kupt ću yanmarovu frezu ona ima sabljasto-srpaste noževe koji stvaraju puno manji otpor od tomine-pasqualijeve freze to su japanci napravili vrlo kvalitetno ja bih mogao takvu frezu sa svojim 988 komodno kačiti od 180 cm širine i bez ikakvog problema s njom raditi a ovi dečki koji hvale te yanmare neka zakače-postave tominu frezu 125 cm pa da vidimo kako će se ponašati,u biti takva freza stvara toliki otpor na motor da mora oslabiti.
A što se tiče frezanja uopće-naj bolje je prije frezanja akoje zemlja malo prišla-tvrda za frezanje proći podrivačem  ili ako je u vinogradu ili voćnjaku trobraznim plugom pa tek onda frezati tako će se sačuvati motor i getriba na bilo kojem od traktora.L.P.

berislavujevic
član
član

Broj postova : 35
Join date : 06.12.2017
Age : 56
Lokacija : Imotsko polje

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by reider 1 22.01.18 23:07

Ako možemo se zvati "na ti", najbolje je, a isto tako možemo se spoštovati Wink
Jeste, uslikao sam ja, ali žao traktorčič stajao na polju izza nekve gostione, kad sam tamo dole lutao, pa nikog tamo nisam sreo od ljudi, kamoli vlastnika. Sve drugo imaš prav, da. A što se tiče oblike noževa sumnjam,da lakše vuče traktor, jer nož nije po cijeli dužini rezila u zahvatu, jer zarezava postopoma. Virojatno to misliš.
Tako je. Upravo tako sam se počeo izbijegavati zglobašima, jer tekom zakretanja, skrati se ukupna dužina i traktor se sa teretom na hidravlici podigne. Još opasniji je bez hidrovolana, jer jednostavno prednji kraj padne u stran, kad se podigavati počinje, a ti spustiš volan. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by iwanho 1 23.01.18 13:40

970 nije zglobni i puno je stabilniji od zglobnih. Hidrauliku ima relativno slabu.
Kad su na prednjim kotačima utezi po 50 kg (za Tomine samo treba izbušiti rupe za prihvat na felgi), ne odiže se tako lako prvi kraj.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori  Pasquali opća tema - Page 5 Empty Re: Traktori Pasquali opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 7. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.