Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorna ulja maziva svi proizvođaći

4 posters

Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by Admin 03.12.15 14:45

Motorna ulja i mazive masti opća tema, kao i tehničke karakteristike i usporedbe ulja  mazivih masti svih proizvođača...

Pozdrav

Hidraulična ulja

http://www.agroklub.com/ratarstvo/motorna-ulja-za-traktore/358/

Univerzalna ulja traktorska.

http://www.nisotec.eu/sr-lat/univerzalna-ulja-za-traktore

Univerzalno višenamensko ulje  Stou /Utto, koji se upotrebljava kod većine poljoprivredne mehanizacije jedno ulje za sve cijeli sustav traktora.

Stou  super tractor oil universal  uobičajeni viskoziteti:

-sae 15W-30

-sae  15W-40

-sae 10W-40  

Utto  universal tractor transmission Oil  uobičajeni viskoziteti:

-sae 10W-30

http://www.fam.co.rs/proizvodi/ulja-i-te%C4%8Dnosti-za-motore-i-motorna-vozila/ulja-za-motor,-transmisiju-i-hidrauliku-traktora/67-transhido-t-sae-10w-30

INA maziva Zagreb hidraol HDS

-15

-22

-32

-46

-68

Visokokvalitetna ulja za vrlo niske temperature i nagle promjena temperatura.

http://www.agroultrastop.com/pdf/Tehnicki%20informacii/INA_Hidraol_HDS_15-68.pdf

INA maziva hidraulična  i univerzalna.

http://www.ina-maziva.hr/ulja-za-traktore-cg35

Hidraulična ulja INA.

http://www.ina-maziva.hr/ulja-za-amortizere-i-hidrauliku-kipera-cg83

http://www.ina-maziva.hr/hr/


Zadnja promjena: Admin; 05.12.15 3:49; ukupno mijenjano 3 put/a.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by Admin 05.12.15 3:42

Pustite vi zanimljive priče prodavača u trgovinama rezervnih dijelova, ulja i maziva, ne da ih ne treba poslušati nego sa rezervom to treba prihvatiti, prodavač ima samo jedan cilj taj je prodati i zaraditi to mu je posao i od toga živi prodati i zaraditi, ja sam već nasjeo koliko puta na njihove priće e neće više me prevesti žedna preko vode. Trgovac pusti dobru priću nasjednemo i kupimo preskupo ulje, a nije bilo potrebe za takvim uljem, bilo je i drugih jeftinijih i učinkovitijih, tako i kad kupimo  jeftino ulje  i ne valja ili rezervne dijelove, ja kupujem samo domaće ulje INA super 5 za traktor i auto dizel motor nikad ništa bolje nego naj jeftiniji Castrol koji ima. Ugledao se na jednog taxistu ima Mercedes okac jednom godišnje promijeni ulje INA super turbo, to je petica super, ide meca već 15.godina.

U prilogu fotografija iz radioničkog priručnika traktora Rakovice R 65 ulja hidraulična za ljeto i zimu, to su sastavili inžinjeri hidraulike ili inžinjeri u proizvodnji traktora IMR   www.imr-rakovica.com/index.html    i vjerujem čvrsto u to, Tomo Vinković ima srednju gustoču ulja ljeto i zima zajedničko ulje,  ako to netko želi tako mijenjati može  ili ostati  na zimskom ili ljetnom ulju sve igra za mali posao, nije ništa štetno za malo traktorijade zime, tko ima biznis sa traktorom zimi  to je sad već druga prića, zato postoje malo rijeđa ulja hidraulična,  zime više ionako nisu kao što su bile veliki minus celzijevih stupnjeva nekoliko mjeseci, sada bude zime velike ili jake cca 30. dana i gotovo

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Hidrau10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by reider 1 28.01.16 19:33

Na pogled vam davam naljepnico sa kanistre od ulja. Po forumima vode se dosta prič, koje ulje, kada, zbog čega, kako mijenjavati i slično. Pošto ima svak svoju teorijo, čovijek ponekad ni nezna, kako bi stvar riješijo. Pošto radimo jako malo radnih sati, težnja nam je ,da se mijenjavaju ulja na daljši interval, da bi se mogli izbijegavati bezpotrebnim troškovima.
U zadrugi poljoprivredbe u mom selu prodavač mi savijetovao, nek uzmem takvo, koj ima opcijo "long drain", ili inače kazano sa produženim upotrebnim terminom. To ja prije nisam ni čuo. PA vidi vraga.
I da onda upoštevaš još sve standarde, koje nek bi izpunjavalo ulje za določen motor, onda je traženje ulja pravo znanje.

(Pored skena naljepnice stavij osam i ljepilni trak, kojeg sam pronašao u našoj tvornici za prerado papira Paloma, koja kod toga HR proizvođača Juranka il dobavljača kupuje noževe za perforiranje papira(rupice, gdje se treba trgati papir), ako kojeg zanima. Sa njimi imam posla ja svakog dana).
Motorna ulja maziva svi proizvođaći Scanned-at-2612016-17-32
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by iwanho 1 28.01.16 20:28

Ovo ulje zadovoljava specifikacije tražene od proizvođača VM motora. Jedino je mali problem u gradaciji. Preporuča se 10W-40. Tko ne radi zimi može ga koristiti.

Ja držim da je bolje koristiti 10W-40 jer je bolje podmazivanje kod startanja motora, dakle u najkritičnijem trenutku.


Da malo zagnjavim pitanjima.
Prodaje li se i u gradaciji 10W-40?
Kolika je cijena toga ulja?
Gdje se može kupiti?
Pakiranje?


Ovo s rupicama me podsjetilo na jedan vic. Vidljiv je na
https://agro.forumhr.com/t481-vicevi#11125

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by reider 1 28.01.16 21:11

Možeš Ivanhoo raditi i pozimi, kao danas ja ,pošto je bilo preko 10 stupnjeva hehehe. Znaš sam, da kad je izpod -5 nečeš ni plužiti snijega, pa mi kaži, zašto ti trebaju takve specifikacije. Auto da, al traktor ne. Bar kod naju ne.
A znam ,da to misliš na startovanje. A trebam te napomenuti, da je u nekom danu loš samo prvi start. Poslije njega motor je več podmazan, pa mu startovanje ne radi problemova. BAr tako si ja to tolmačim.

Za druge gradacije neznam, i trebao bi pitati to prodavača u selu na zadrugi, koj je oddaljen od mene 7 km.
Ovo je več dugo, odkad sam to nabavijo. kakve 2 il 3 mijeseca.
Cijenu više ne mogu sa sigurnošču kazati i ne bi htijo na pamet pričati. Al nešto mi pravi, da je bilo između 32 i 36 EUR za tih 10 litara scratch Istovremeno kupijo sam i INA Transhidrol 85. Al nemam više računa.
kakva druga ima pakiranja, nisam se razpitivao, pošto ja uvijek uzmem pakiranje od 10 litara.

Ovaj vic sa rupicami u papiru, i da se ne trga dobro, dođe do istine tada, kad se nož, koj perforira te rupice iztroši, pa ne obavlja u potpunosti svog posla.

Možeš i dobiti telefonski broj od tog prodavača i se razpitaš, pošto znam, da ti slovenščina ne radi nimalog problema. Po želji.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by reider 1 29.01.16 17:47

Ivanhoo, bijo sa mkod tog prodavača danas, jer mi razturilo konop od motorke, pa ga išao tražiti u Lenart. Usput se zaustavijo tamo, jer mi je na putu. Kanistra košta ovakva, kakva je naljepnica 28,6 EUR! A drugih embalaž žao ne može se dobiti.!!
Pitao sam mog prodavača filtera, što je sad sa njim. On mi kaže, da njega on ima na zalihi, problem mu stvara onaj od vrtnog traktora i od TV-ja. A onaj koj je na zalihi, košta 5,5 EUR. A doduše NEznam više, koje je firme. Znam samo, da je nekve nepoznate. Izgleda kao ovaj po veličini i boji indentično, al firme napoznate. Paše navoj, al prodavač nema pojma o nepovratnim i pretočnim ventilima. PA ga zamolijo, ak se može on o tome što pozanimati i mi javiti:
Motorna ulja maziva svi proizvođaći Oljni-filter-
Eto to je sve što ti mogu kazati!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by iwanho 1 29.01.16 19:19

Koliko sam pronašel podatke na netu, ovaj filter ima tlačni (by pas - prelivni) ventil, ali nema protiv istjecanja ulja natrag u karter.

To ulje je nije skupo (ako zadovoljava specifikacije navedene na ambalaži), a pakiranje od 10 lit je za dvije izmjene.
Šteta kaj u toj trgovini nije moguće dobiti u gradaciji 10W-40.
Olma proizvodi to ulje u obje gradacije, ali je 10W-40 nešto skuplje.
http://www.olma.si/


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by reider 1 29.01.16 19:44

No ovo je slika sa neta! samo informativno, kako izgleda veličina i boja. A firme neznam. To bude provijerijo onaj prodavač pravi i mi če javiti.

Ima ulje ove gradacije ,al nije ove firme i je skuplje puno. Ulje je nekvo specijalno tisto. Kaže onaj prodavač, da to sipavaju u nove traktore Deutz Fahr, koj ima ulje motora i menjača(ili hidravlike, ne sijetim se više) indentično. A to je za naše đepove previše. Zaboravijo sam slikati ,jer me nije interesiralo.

Ej OLMA ima spletno trgovino i iznad 50 EUR nema poštnine? Dal sam pravo shvatijo? Al tad bi treba ouzeti dvije tanistre, da bi bilo onda 50 EUR. Znači, kad sam ja uzeo i transhidrol, bi imao i dostavo bezplatno.

Meni ništa ne otvori slik na njihovoj strani, da bi se moglo detaljnije informirati study
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by iwanho 1 29.01.16 20:24

Linkovi na slikama nažalost ne rade. Ne funkcionira ni internet kupnja pa ne znam kako naručiti. Zato sam im poslal mail upit.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by reider 1 22.02.16 18:37

Evo mene opet.
Kod ovog prodavača u poluprivredni zadrugi, gdje ja ponekad kupujem ulja blizu mene, uslikao sam još nekve proizvode:
Antifriz Olma. Cijena cca 24 eur koncentrata za 10 litara
Motorna ulja maziva svi proizvođaći Antifriz-olma-24-eur
I kombinirano ili kako bi se zvalo multifunkcijsko ulje(Ivanhoo napomenjao prijašnjič STOU ulje), koje se može koristiti kao motorno, il mijenjač- hidravlika. Naljepnica loše se vidi, koje specifikacije zadovoljava, cena mu je 36 EUR ,10 litara.

Kod upotrebe ulj kod novih traktora prodavač jako je napomenuo, da se treba prije kupnje previjeriti određene specifikacije, jer može dočt do štet skupljih il do odkaza garantne dobe. Ovdje blizu njega jedan je sipao inače kombinirano ulje za mijenjač -hidravlika, al odkazale mu kočnice. Obloge kočnic razpale se.
KAzao je i,da broji na kantah za ulje 15w-40 premalo kažu, ni riječ STOU, da bi po njim moglo se odabirati odgovarajuča ulja, jer treba gledati zahtevane specifikacije, određene za model traktora.
No propisana ulja za ponekve nove traktore koštaju i preko 70 EUR za 10 litara, znači on sam u njegov traktor sipao samo u mijenjač 150 EUR ulja mi pričao taj prodavač. A ovo ulje na sliki dole, odgovara marsi kojim strojima po specifikacijama, samo treba jih provijeriti u uputstvama, pa ga on ima 10 litara za 36 EUR. Znači kod kupnje ulj nije loše se malo razpitati za ulja različtih proizvođača, al da svi zadovoljavaju specifikacije za tvoj stroj:
Motorna ulja maziva svi proizvođaći Mogul-multi-olje-36-eur-
Motorna ulja maziva svi proizvođaći Mogul-multi-olje-36-eur
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by Admin 05.01.18 12:01

Pozdrav, zanimljivosti to se uči u srednjoj školi. Škola za cestovni promet.

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Screen13

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Screen14

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by tony5 31.05.20 23:32

Isti proizvod različito punjenje

Motorna ulja maziva svi proizvođaći 10121310

Motorna ulja maziva svi proizvođaći 10107510
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by Admin 26.02.21 22:45

Ina Hipenol GTL ulja za mjenjače i diferencijale.

https://app.box.com/s/se8wumu2bu4ccefjltc04rcclm27decv

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorna ulja maziva svi proizvođaći Empty Re: Motorna ulja maziva svi proizvođaći

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.