Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malčer rotacioni domaće izrade

+8
serafian
grabrovec
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
reider 1
Admin
iwanho 1
tony5
12 posters

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 19.02.17 19:03

Zamakni osovine po dužini da dobiješ dobro preklapanje noževa. Malčer je samo malo duži, ali nema nepokošenog u sredini.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 19.02.17 19:30

Zamaknuto je. Ne vidi se na slikama. Napravio sam dva komada letvica dužine noža i zabio sam ih na jednu dugačku letvu i postavio u koso kako bi odredio gdje trebaju biti osovine kako bi se preklapale.
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 12.04.17 13:16

malčer napreduje.

danas bila proba. kardan je malo prikračen da paše. vrti se.

ali bilo je i problema. ovaj reduktor je od samoutovarne prikolice. on na sebi ima polugu koja služi za promjenu smjera i za ugasiti reduktor ako negdje zašteka.
ta polugica preskače. tj stalno gasi reduktor. ja neznam kako to izgleda unutra pa ako bi netko imao ideju na koji način to gasi redukciju kad zašteka? ima li unutra neki klinić ili nešto slično što se moglo poderati pa da preskače i na malom opterećenju? jer opterećenje nije veliko, ja bez problema rukom vrtim kardan i onda ne preskače. ali čim se kardan zavrti na traktor počne preskakati.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 213ojyo

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 X0u3v6

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 30t6qkn

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 E0rhid

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 331m9nl
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 13.04.17 17:25

Znači kolega na durom jednom forumu mi je predložio da probam vrtiti kardan u drugu stranu što je riješilo stvar.

ali sad opet imam dva pitanja...

Zašto je dupla inverzija za tomo vinković nova u masivi jeftinija od onih na njuskalu?

Dupla inverzija ima dva kardana. Jedan se vrti u lijevo a drugi u desno?

serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ssucur 13.04.17 19:51

Zato što ovi na njuškalu ne prate cijene...
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 02.05.17 9:34

Dodano još nešto. Sad treba samo lim.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Jv0ql3

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 28rl7gw
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 02.05.17 17:26

Pozdrav

Dali je bolje s valjkom ili bez valjka.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 03.05.17 11:00

probao sam bez valjka ali je ovako bolje jer mi je onako zapinjao za pod. ove lance koji drže malčer u nekom vodoravnom položaju nisam mogao nikako nariktati da se to ne događa. imao sam valjak doma pa sam ga stavio i sad je puno bolje. još treba lim pa ću probati snimiti kako radi.
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 04.05.17 11:27

Pozdrav

Nož se skrije samo u trenutku naleta na prepreku koju ne može odrezati, a centrifugalna sila ga odmah zatim vrati van. Ako disk naleti na tu prepreku, malčer bu se zbog oblika diska podignul i prešel iznad prepreke bez oštećenja. je napisao/la:
Autor Iwanho

Na ovaj sistem sam mislio.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Spearh10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 04.05.17 15:17

A ja na ovakav raspored noževa. Primjer na malčeru širine 120 cm.
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Roto_m10

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by serafian 29.05.17 9:38

Malo po malo...
Radi dobro, lijepo počisti ali ima  zamjerki kao i kod svega. Problem je što su ove osovine na kojima su noževi malo kratke pa kad je gusta trava malo ostane. Kad bi bile duže mislim da nebi ostajalo ništa.

Ali takve sam imao doma. Ako nabavim negdje duže za nešto sitno kn onda će se promijeniti. do tada je i ovako dobro.


Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 _nsk_yADY-eYX9I80BkqEEPoiTBICMjKJqe8ZT46MYwjJdxzDyPyrFhMpQBh0hX2lgeU1sbq3WPla4Q1QQNhw1624-leSFQfNBg5O0ToMc64WzL3yPFDeOzgJeP81qb49gCYoaOxrXgkwHSnj4MDcHhGuPek-HOcz0HwFP5jUER2tLe75CJ2uVa_8tx5PRjxxbz7fDqmlmeBjO6yqJoPQ_piOzWeneZZkIk_7U48e1I3k59hKqFbmwhccNJs5oHY6LjvsdWzaWZR4sl-lzN7OLv9FoiT3M0p4ZnZlWmrHB-iIoRBj2MU_9f7CW_T51V7jBEUnVkpMYlE6Oy7hA2EO8Bro5okdYkr7Adl82UEzvJ7fstXeVBWKjNHCrJnL7OtzKpCmlbh6s2ui21Lq75zpx7UlEnuck5dS-LFPGgcYjTpeGk64VI7Uvjwqfk8BX9JTYttIZTUWFpUw0XGx3LcK4vqWsKlhxaniSYl4lUjimjLTnc6xdA_SHSmHoN3h0MzDXQUIC_muA_oHpSlQLnqxNszsofJ_L2H6kPd60oaCwa3DEp2zELXlZwW1eTfTBFNMkSaw3X6y8Zux3PbzLIMPZBREvYUwj8e7CLjn2ArS4YPlKix=w1280-h720-no

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 G6JA-SZb30zPHDjBmWqzTCGb5CRwA_eDDoOSODH-CZqtpI6hfCv2sHiZc-TBnx_7tzuZXhCOSL4F-zhL2YImx96W_IJy2uMJk-URlgvEotacR6M2hFykpUfWkhpTj45-gWFhDWhWYAFOmxFH1g1MxqasjragHEVR59soVHGQIoTfktI6snPN0HyFPWsSHTRJaM_2tuW5BwYt6TUZKCafeWWHZrwiK8OuWh9Qe6vaxj6bxnHMaiWC19NIzEfZPequ0AK4P-pgL2bV8ABORrUl3yasR9uFgxaZgbboeUGT8-qMHK8PixKwRHF3kASlraXAbEoWhxjLRJsdWxE7tzxptmgva0r9iYzutZs_SubVVKoXRivVy0WuB1FiQELoTqQpSxSAis5OSeTJQwu7MfhfHVJX_iuz94Yp5-Bj7BjL8WM3j_wrOmxlAh_YO8_fLdEVFH1xyzQAC2GVhN58yswKsG86QaoJP1SMPGH1_YXPRMZs-J35XLVHUjsK6eLT7d-fNy_9YcrshosHG2Ks3U9X_LqGVTXneEaX-EP5t1K0tNbRfzWqUDaPqoTt8Eh8VUr08DA63jhsz6iZhJU669Sn6keH-_fuEx-Vk01DKH_cZtR7LDhAYWV0=w1280-h720-no
serafian
serafian
član
član

Broj postova : 116
Join date : 25.03.2014
Age : 38
Lokacija : Jastrebarsko

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 29.05.17 23:51

Pozdrav

Umjesto stražnjeg valjka bočne skije kao na fotki ili slično nebitno, po potrebi malčer na skijama spustimo ili podignemo prije malčiranja kako nam treba. Ima tu iskusnijih meštra pa što oni misle.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Malcer10

http://www.njuskalo.hr/oprema-obrada-tla/malcer-rotacioni-srmk-130-oglas-3880686

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 30.05.17 10:33

Po meni je najbolje imati kombinaciju skija i valjka. Onda su najbolje pokrivene neravnine u svim smjerovima (poprečne i uzdužne).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 03.10.17 22:32



Pozdrav, malčer ručni rad za Tomo Vinković PE model reduktor je od Mercedesa linije 124,
hvala na proslijeđenim fotografijama.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 22181410

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 22090110

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 22049910

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 22046910

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 22046710

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by ExtermoIvan 12.02.19 0:17

Pozdrav prijatelji, moyda nije mesto za pitanje ali ipak cu pitati. Da li je neko pokusao da napravi malcer cekicar ya tomu vinkovica... Hvala unapred.
ExtermoIvan
ExtermoIvan
član
član

Broj postova : 96
Join date : 09.02.2014
Age : 37
Lokacija : Srbija, Majur

http://extermo.jubmagazin.rs

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 21.02.19 13:42

Napravili su i to ali Česi

Centrálno skladište za Srbiju
                  Svetozar Miletič, Sombor

Tel: +381658409622,  062 170-0128
Email : tamasstefko@gmail.com


https://www.dabaki.cz/sr/kontakt/

Predstavnik za Hrvatsku i Sloveniju

Trgovini - Johi, Bisiljevo, Hrvatska

Tel : +38547811272+38547811272

Email : svornik.1868@gmail.com



https://www.dabaki.cz/sr/kontakt/



https://www.dabaki.cz/sr/nabidka/picniny-a-travni-porosty/mulcovace-s-vertikalni-rotaci-nozu/serie-ef/


Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Nefl_d10


Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Maluer10


Ima video, klikni na video Tarup Dabaki EF - Arilje

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by kataklinker 13.03.20 22:57

Listajući ovu temu našao sam par dobrih savjeta pa sam se i sam odlučio na samogradnnu malog rotacionog malčera od metalnoh dijelova koje sam imao oko kuće.

Jedina stvar koju sam kupio je reduktor, a to iz razloga jer je cijenom bio pristupačan (čak i u odnosu na diferencijale od raznih automobila)

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 1
Komad čelične ploče debljine 7 mm.
Ploča je od neke drobilice, vrlo čvrsta i nije bilo potrebe je uopće ojačavati jer nema šanse da se savine.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 1-1
Ojačanje jedino oko reduktora za svaki slučaj i za to sam koristio 2 diska od škode octavie (jedan ide sa gornje, a drugi s donje strane ploče. Taman pašu.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 2
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 4
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 6
Stvar dobiva konture i pozicioniram cijevi za spajanje toplinga.
(izgledaju poddimenzionirane) ali obzirom na masu malčera mislim da su i više nego dovoljne.
Ako pak se pokaže da ne budu zadovoljavale lako ih se zamjeni obzirom da je sve spojeno vijcima.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 7
Savinute su i cijevi za skije.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 8
Provjera kako bude to pasalo.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 10
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 9
Provjera na traktoru bude li što gdje smetalo prije konačnog spajanja svega.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 13
Sve je pobrušeno, očišćeno te je lagano nitro temeljnom zaštićeno da ne zahrđa dok se vrijeme vani ne stabilizira.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 14
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 15
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 16
Evo prvi topliji dan bez vjetra pa sam ga iskoristio da bacim malo boje na to sve.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 18
Kao i sve ostalo tako i nosači za cijev budu od stvari koje se nađu na dvorištu.
U ovom slučaju "žabice" za građevinsku skelu su i više nego odlične.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 19
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 21
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 23
Sklapanje.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 24
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 26
I finalan proizvod!



Da sad još objasnim što i kako sam riješio "ono ispod".
Iskoristio sam centralni dio (odnosno 3 njih) od prije spomenutih kočionih diskova.
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 1
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 4
Fino paše centralna rupa na prirubnicu i lijepo se vari.
Računam da ukoliko je dovoljno čvrst materijal za zaustavljanje auta, onda bude dovoljan i za težinu (odnosno vlačne sile lanca kod vrtnje).
sve je spojeno vijcima visoke čvrstoće.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 5
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 6
Ovo je sve privareno, sklopljeno i čak je bila proba, ali nemam prave snimke pošto je već pao mrak, a i trava je neka trula polegnuta.

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 7
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 8
I također finalni proizvod.

Kad malo poraste trava budem probao pa vidim da li budu 2 lanca dosta ili smontiram još 2 (ima na disku još rupa i nije problem).
Čak mislim da nebi bio problem smontorati (skrojiti i vijcima pritegnuti na tu glavu i nosač noževa, tako da su sve opcije otvorene trenutno ukoliko se pokaže prilika za time).

Malčer je radnog zahvata 100 cm,glava sa lancima je lakše mase pa sam zaključio da nema potrebe za kardanom sa sklopkom.
Pošto su lanci u pitanju nema straha ni od loma reduktora kod naleta na nešto tvrđe.
Iako imam samo 2 parcele koje su redovito košene i nema nikakvih iznenađenja na njima.

Hvala svima koji su pisali ranije u ovoj temi te mi time pomogli oko nekih nedoumica u izradi.


Zadnja promjena: kataklinker; 13.03.20 23:19; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : zatipak :D)

kataklinker
novi član
novi član

Broj postova : 4
Join date : 06.03.2020

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 19.03.20 13:19

Dobar dan eh to je posao Shocked polako i sigurno naprijed, hvala za fotografije bounce   lijepo jasno kratko objašnjeno Cool  
Građevinske žabice jednostavno pomicanje u stranu  kako sve dobro dođe,  doslovce sve si koristio  doma iz otpada izuzev reduktoraMalčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Huhujj13 S obzirom viđeno do sada neće biti problemMalčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Pozz15

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by kataklinker 19.03.20 22:41

Jučer sam po susjednoj parceli koja je nekoliko godina zapuštena malo probao
kako radi:

Video nije neki, ali...



Nisam ni očekivao da će tako dobro žvakati samo sa 2 lanca i malom glavom bez neke  mase.
Kad zaustavim kardan gotovo trenutno staju i lanci pa nema straha da će smetati pogonu traktora jer nemam čegrtaljku na kardanu.

A opet, pošto je širina svega jedan metar mali ursus nema potrebe imati "potpomognutu" snagu masom glave ili noževa ako uđe u kakav busen ili nešto već ima dovoljno snage to očistiti pred sobom.
Čak sad nakon probe vidim da nebi bilo na odmet barem još 10 cm širine, jer metar je ipak samo metar pa treba puno prolaza.
Ali i taj metar je jako puno kad samo sjediš i držiš se za volan, a iza tebe sve čisto.

Evo i jedne fotografije jedne moje parcele nakon malčiranja koja prošle godine nije bila košena i sad je već na mjestima bila potjerala gusta busenasta trava.
Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Crop

Uglavnom kočioni diskovi i komad lanca za vuču drva su se pokazali kao jefino i solidno rješenje, uz minimalno ulaganje novaca i vremena kod eventualne promjene dotrajalog jednog od tih dijelova.

kataklinker
novi član
novi član

Broj postova : 4
Join date : 06.03.2020

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 24.03.20 22:28

Za privatne potrebe dovoljno i odlično, za održavanje imanja poput videozapisa gore u priloguMalčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Glazba11

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade - Page 6 Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 6. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.