Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Malčer rotacioni domaće izrade

+8
serafian
grabrovec
Tomo Vinković Požega
fireman.peter
reider 1
Admin
iwanho 1
tony5
12 posters

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by tony5 21.05.15 14:08

Malčer rotacioni nepoznatog proizvođača dok ne saznamo proizvođača bit će ovdje pod temom malčeri rotacioni domaće izrade.



Lp..
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 02.06.15 22:40

Evo još jednog domaće izrade. Kupljen je od kolege na poslu koji se dodatno bavi proizvodnjom roto malčera.

Malčer rotacioni domaće izrade 8wbg2u

Bilo je problema s priključivanjem na Tomu. Nije se mogao podići jer je kardan gotovo ležao na poprečnoj šipki. Nakon prepravka nosača uspjeli smo dobiti mogućnost dizanja za cca 12 cm. Napravil je za probu dva kruga i onda je moral prekinuti rad. Propišal multiplikator.

Malčer rotacioni domaće izrade 30ux1mf

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 03.06.15 22:53

Pozdrav

Od čega je multiplikator..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 04.06.15 8:43

Pozdrav

Ne znam. Mene su pozvali kad nisu mogli spojiti kardan. Ovak na brzinu bih rekel da je neki kineski, ali opet me buni zakaj ima otvor na drugu stranu. Taj otvor bi trebalo zatvoriti poklopcem. No kak malčer nije bil plaćem prije probe, ostalo je da ga reklamira.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 19.08.15 18:56

Onaj sa prve slike malčer nekam mi ukoso izgleda da stoji izza traktora??.Kako ima to tako spojeno na poluge neznam.

No eto slučajno pronašao neko vez do klipa o nekom prerađenom malčeru,neznam koje firme ili kučni rad,znam samo da je domača dorada bočnog malčiranja između redova.Ni za povijerovati,ako to dobro racdi,al me zanima,kako bi to bilo na neravnom terenu.Tad se ova ruka ne može prilagoditi terenu,jer je gore dole mi se čini fiksna.A ak bi bila gibljiva,onda bi se nakon podizanja razrahljal remen i bi izpao dole sa reemnice.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by fireman.peter 20.08.15 16:40

Ovaj stvarno dobro radi. A istina da ruka radi samo ljevo i desno a gore i dole ne može. Ako bi bio jako neravan teren onda bi ili popuštao ili išao previše u tlo. Ali to samo na brzim promjenama koniguracije terena.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 20.08.15 19:39

Tako je.Jer je kotač izpod kojeg je nož sa strane izza bolcna za podešavanje višine rada osnovnog malčera.Kad bi se oslonil cijeli stroj na taj kotač glavni dijo bi išao u luft al na stranskem proklizijo bi remen i opet en bi kosijo.Za ravnico vidim da je super 5!.Al to je za ove,koji imajo vočnjak i vinograd,ja ga ne trebam a mi pao u oko.
Krompi sigurno bi ga spravil u posao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 30.08.15 21:07

Imam ručno rađen malčer sa jednim nožem radnog zahvata 1m. TV 731 ga vrti bez pola muke, ali opterećenje prilikom malčiranja prvenstveno ovisi o veličini trave koju kosimo. Isti malčer otac je koristio sa TV 420 i bio mu je dosta težak za vrtiti. Opterećenje je slično kao prosječno frezanje.

Nakon što mi je otac dao taj malčer, napravio je drugi iste širine (1 metar) ali sa dva noža, noževi od vrtne kosilice Brigis ili sl. Iako je jednako širok kao i stari malčer kojega je meni dao, njegov TV 420 pogonio ga je puno lakše. Zaključak je taj što stari malčer sa jednim nožem ima dvije oštrice na 1 m širine, a novi sa dva noža ima četiri oštrice na istu širinu i lakše siječe travu.

Moje mišljenje je da TV 700 može pogoniti malčer širine 129 cm u "normalnoj" travi, posebno ako taj malčer ima više od jednog noža, a u nekoj gustoj travi od pola metra ili više bi mu možda bilo malo na knap. Ja sam sa svojim nekidan kosio travu u krumpirištu, bila je visoka preko haube, i laganim ritmom traktor doslovno nije niti osjetio.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by grabrovec 30.08.15 21:25

to je malčer za bate. U mojem seli jedini traktori su TV jer niti jednim drugim traktorom ne možeš ništa radit. i svi koji imaju TV tvrde da TV nemoze pogonit roto kosu da ga trava bude ugusila. Ja sam s gorenje muta 8ks i doma radenom roto kosom od 80 cm bez brige kosio travu visine 1 metar pa mi nije jasno kako tv s 20ks nemoze kosit s roto kosom od 100cm. Dok sam kosio sa mutomu ostali su mi tragovi gdje su prosli kotaci od kose pa se bojim da mi se to ne dogada s TV pa bi zato rade nabavio malcer na bate.

grabrovec
član
član

Broj postova : 71
Join date : 29.08.2015
Lokacija : Trakošćan

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by fireman.peter 30.08.15 21:28

Tako sam te i ja razumio, da ti trebaš malčer čekićar. Tomo Vinkovic Požega mislim da govori o malćeru helikopteru koji je po mome lakše za gonit.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by iwanho 1 30.08.15 21:33

Grabrovec,

jako zavisi za kaj buš trebal malčer. U kuruznici ti širina 129 nije prikladna jer ne pokriva 2 reda, a za jedan red je dosta i širine 1 m, a za košnju trave i večeg drača je jeftiniji roto malčer. To kaj se malo vidi kud su prošli kotači se bu za tjedan dana zgubilo. I za batičarom nije idealno, jedino kaj možda bolje usitni i bolji je za kuruznicu.
Peter ima 731 i ako je on skeptičan, bolje ne razmišljati o toj kombinaciji. Ja osobno ne bi nikad na 731 prikopčal stroj za koji treba više od 25 KS.
Ja sam za traktor od 50 KS kupil malčer 155 cm i mogu delati s 540 E prijenosom kaj znači nekih 300 okretaja manje. Više mi znači hidraulični pomak nego da je malčer širi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by grabrovec 30.08.15 21:42

Trebam ga za kosnju trave, kuruznice, trnja i svega. Hvala na odgovoru, skupljam informacije, razmisljam što da napravim, što da kupim jer ja samo oram i frezam, a sve ostalo moram nekome platit pa bi htio da sve mogu sam napravit.

grabrovec
član
član

Broj postova : 71
Join date : 29.08.2015
Lokacija : Trakošćan

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 30.08.15 22:19

Pozdrav

Čovjek kod Jastrebarskog mjesto Plešivica Ivančić tim malčeri pogledaj cijeli videozapis pod zadnje Tomo 700 kosi..



Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 31.08.15 20:49

Ovaj TV trebao bi biti reverzibilni hehe.Tako vozi,da ne gazi travo.Moram zaključiti,da ovi malčeri dovoljno su dobri za malčiranje trave.Sviđa mi se kako naprave,al možedu jih goniti neznam kako jaki traktorčiči tako i mali TV jednoklipac.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Admin 03.09.15 23:46

Pozdrav

Ima  reverzibilan Tomo Vinković  Wink može to mali Tomo serije 400/500 bez problema kositi samo od 100 cm malčer..

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.09.15 1:55

Moj malčer može vrtiti na obje strane pa kosim s njim i naprijed i u rikverc, kako mi je zgodnije, jednostavno kad dođem do kraja ako nemam dovoljno mjesta za okrenuti traktor, ubacim u rikverc teraj nazad. Samo sačekam trenutak da se nož zaustavi jer se u rikverc vrti na suprotnu stranu.

Nikako da uhapsim nekog dobrovoljca da me snimi dok kosim, pa da stavim snimku, ali potrudit ću se...
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 04.09.15 11:36

Pa nema veze u koju smer vrti taj rotacijoni-vertikalni malčer,a na čekičaru treba biti prava smer.No neznam kojeg imaš.
A ni na vertikalnem nije uvijek svejedno,jer ovisi od toga ,da se ne počinje odšraufavati nož sa akse,i ak ima nož napraven ,da ima na obadvije strane rezilo.Virojatno ne kosi rikverc tak odorbo kao naprijed.Valjčič straga povozi travo.Osim,ak imaš kotače umijesto valjčiča.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.09.15 12:00

Nema ni valjak ni kotače, nego klizače sa strana. Kad je napravljen, nije se mogao vrtiti na obje strane jer je nož bio maticom stegnut na osovinu na konusu i u suprotnom smjeru se matica odšarafi i nož padne. Onda sam na osovinu dodao kajlu da se nož ne može zakrenut i sad bez brige vrti na obje strane. Jednako dobro kosi i naprijed i u rikverc jer su noževi naoštreni na obje strane. Jedino što nije jednako lako manevrirati traktorom u rikverc kao naprijed, pa tako kosim na manje zahtjevnom terenu.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 04.09.15 19:10

Još sada nikome na forumih nije jasno,kamo se izgubijo TV,kojeg je prepravljao neki slovenac.Napravit ga je htijo komplet zaokrenutog ,čini mi se zauvijek,bez mogučnosti postavitve u oriđi stanje.Tako mu htijo namijestiti kosačico čelno Gaspardo gore za brdovit teren.Al prestao sa javljanjem na forumu negdje na pola radova.Tamo bu se moglo dobro namijestiti taj tvoj malcer onda,da bi bijo spredaj i ne bi kotači gazili travo.

manevriranje sa malčeri ni priporočljivo,jer na jakem zavoju možedu se savinuti klizači sa strane.Tako ja jedno skijo savino na Ino Brežice malčeru 165cm,kad jako zavil na stran.No klizač onda sam itak napravijo cijeli novi i to sa klizno površino od spodaj,kao jih imaju novi modeli.I ove klizače savijo na isti način i moj neki frend na frezi.Nije predvideno to,da se radi snjima u zavoje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 04.09.15 22:29

Konačno sam uslikao malčer, bit će i snimka rada. Napravljen je jako masivno, kutija je od lima debelog 4 mm. Sam ga ne mogu podići rukama, ima sigurno 70-80 kg. Reduktor je slabija točka i stavljen je jer nisam imao bolji, pa nek radi dok radi, i tako već 4 godine, kao i bojanje...  Embarassed

Malčer rotacioni domaće izrade 23m3cph

Malčer rotacioni domaće izrade Ojjtwy

Malčer rotacioni domaće izrade 1jlu34

Ne znam od čega je ovaj reduktor, ali mislim da je od neke velike samohodne kosilice

Malčer rotacioni domaće izrade 2czps6

Malčer rotacioni domaće izrade 2ntwk79

Noževe sam napravim od INOX flaha

Malčer rotacioni domaće izrade V4p76e

Kada ga kvačim na traktor, topun polugu stavim u najdonju rupu jer ga tako podiže kao da je na malom TV-u zakvačen na šinju, a to mi bolje odgovara jer ga hidraulik puno brže digne od tla u slučaju kad zapne ili udari u nešto. Naravno, bez onog lanca za osigurač, zakvačen je samo za slikanje.

Malčer rotacioni domaće izrade Jpelht

Moram napomenuti da je reduktor prijenosa 1:1. Bolje bi bilo kad bi bio 1:2 ili čak 1:3, ali i ovo radi. Završetci noževa koji su prvotno stavljeni bili su dugi 7 cm i zbog male brzine okretanja nisu stigli pokositi. Onda sam stavio noževe duge 20 cm i sad funkcionira super. Travu visine do oko 15-20 cm kosim drugom brzom brzinom i sa brzim kardanom, a veću kosim prvom brzom, sve sa oko pola gasa.

U zavoj mogu kositi kad se krećem naprijed, bez problema, a ako moram u zavoj dok idem unazad, malko ga podignem od tla.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 05.09.15 13:45

Jednostavan i funkcionaln izrad stroja .Ponekad je jednostavno -najbolje.

Zanimivi topling.Nikad takvog vidijo.Izgleda dobar.

TV od kojeg sam ja nekde daljne godine kupijo takav malčer kao tvoj,imao je koliko se sijetim 1-1.I radil na TV-jima super.No ja toga nisam znao i ga kupijo za Ferrari sa sporim kardanom(opcija 540 i 750).Nikakvo nije išlo za raditi.Treba biti za klasične traktore omijer 1-2.Jedan okretaj kardana su 2 okretaja noža.NO nije bilo druge,kao da ga prodam,al ga prije toga složijo cijelog za vlastite potrebe Razz Škole na svojih napakah su skupe sam skužijo.

Sviđa mi se sve na ovome postrojenju tvome,al fiksni kardan bez kakve zaštite mi izgleda nesigurno(zaštite prema preobteretenju kod vrtnje mislim).Može nešto slomiti,ak zahvati nož negdje i oštečiti može se i nešto u traktoru.A to je jako štetno i vrijemensko neugodno.
Čini mi se da za to Moglo bi odgovarati bilo koja od 3 opcija kardana sa zaštitom.Ili sa kvačilom kakva je za samoutovarko,ili sa klizno lamelo ili na kraju i bil bi i dobar sa sigurnostnim svornjakom,kojeg prosijekne,kao prevelikog opterečenja.Znam,da je to strošak,a virojatno manji,ak se što podera.Na ne ni napomenim,da bi trebao imat jednosmerno prostotekoči kardan!.Ovaj te sada goni,kad se ustavljaš i uvijek jako obteerečuje cijelo getribo.

Žao ja dobro znam kakav bi ti trebao biti kardan-kombiniran(kvačilo i jednosmereno prostotekoč,al to ti je kardan daleko skuplji nego što je vrijedan tvoj priključak Neutral

Na primer-Ino Brežice čekičar nema tih kvačil i svornajka,al oni malčeri imaju remenje,koje proklizi kod preobterečenja.Al opet trebadu imati jednosmerno prostotekočeg kardan.No noviji modeli imaju ugraćen taj sistem izpred kotnog reduktora.Npr moj ga nema,jer je star,al prijateljev star manje od 5 godina ga ima, tako da ja upotrebivam takav kardan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.09.15 16:37

Topling je nekad bio za veliki traktor pa je prerađen kad sam ovog kupio. Čvrst je, ima navoj velikog koraka pa se ne može izvući pod teretom.

Što se tiče kardana, potpuno se slažem, ali malčer ne koristim  puno, a sve što kosim je poznati teren i gotovo da nema gdje zapeti. Svejedno bi bilo dobro imati neki sa zaštitom.

Slažem se što se tiče "guranja" traktora malčerom koji usporava. Mislim da je to za TV-ov mjenjač dosta opasno. Tome sam doskočio tako da svaki puta neposredno prije nego stanem, isključim kardan u trenutku kada oduzmem gas jer se u tom trenutku mjenjač rasteretio i dovoljno je samo malo piknuti ručku bez stiskanja kvačila. I ne isključujem ga naprijed na mjenjaču jer tako malčer i dalje inercijom vrti zubčanike u zadnjem trapu, kardan na zglobu i dio zubčanika u mjenjaču, nego ga isključim dolje na reduktoru kardana na zadnjem trapu ispod sjedala. Tako ostaje najmanje zubčanika koje malčer gura u pogonu. To radim oduvijek i toliko sam dobro uvježbao da zatvorenih očiju sve napravim u trenu. Isto tako oduvijek kardan isključujem dok frezam kada dignem frezu da se zglobovi nepotrebno ne lome, ali sa frezom ga isključujem naprijed na mjenjaču u trenutku kada ju krenem dizati.

Ovaj malčer je napravljen stvarno nabrzinu. Trava prerasla a vrtna kosilica se pokvarila i otac ga napravio za dva-tri poslijepodneva od materijala kojeg je u tom trentku imao kod kuće. U planu je drugi malo ozbiljniji malčer sa dva noža koji će stajati jedan pored drugog, a koje će pogoniti remenje sa kutnog reduktora. Nabavio sam si dva velika noža od vrtne traktor kosilice, širine 70 cm, tako da bi imao zahvat 140 cm.
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by reider 1 05.09.15 20:27

Imaš sve pravo,al opet nije dobro bez prostotečnog kardana raditi.TV ima neko mano prema drugim klasičnim traktora sa dvostepenim kvačilom,jer traktor sa dvostepenim kvačilom i sa drugo stopnjo uključujočo rukom može se ljepo izključiti med radom bez obterečenja transmisije.No nekvi imaju drug ostopno na papuči kvačila i to za mene nije dobro riješenje i mi se više sviđa na ruko-zasebe na polugo i ne elektrohidravlično,jer imaš jak odobro osijeto kod startanja priključaka sa takvim sistemom.
Sistem kod TV je najlošiji,jer enerkcija priključaka pogurne kotače.To jednostavno riješi pravi kardan .
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Tomo Vinković Požega 05.09.15 22:18

I ja mislim da TV ima lošu izvedbu kardana. Koliko me sjećanje služi, mislim da okretni moment uzima sa zubčanika 3. brzine u mjenjaču (ako nisam u pravu, ispravite me). Bolje bi bilo da kardan nema doticaja sa piramidom brzina. Mislim da to u slučaju nestručnog i neosjećajnog rukovanja utječe na zubčanike piramide brzina, a posebno na ključ koji je inače osjetljiva i bolna točka TV-a. Jednosmjerni kardan bi bilo jako dobro imati, a razmišljao sam o ugradnji jednosmjerne spojke (jednosmjernog ležaja) na sam malčer. Ne znam koja mu je cijena, ali mislim da je mnogo jeftiniji od jednosmjernog kardana. Jedino što onda nebi mogao kositi u rikverc Arrow
Tomo Vinković Požega
Tomo Vinković Požega
član
član

Broj postova : 464
Join date : 12.03.2015
Age : 41

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by fireman.peter 06.09.15 9:11

Ovaj tvoj reduktor mi izgleda ko od kosilice SRK 70 Tomo Vinković. Nisam siguran ali tako slično izgleda.
A neznam zašto te muči redukcija ako je 1:1, imaš na izboru na traktoru puno većih brzina pa to nebi trebalo biti problem.

Kačenje top linka na donju rupu isto ti dobro dođe jer ti je kardan na malčeru priključen dosta u unutrašnjosti gdje stoji reduktor i zbog toga dobro dođe da se on kod podizanja naginje prema traktoru jer bi inače malcer zapeo na kardan kad se podigne stroj.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Malčer rotacioni domaće izrade Empty Re: Malčer rotacioni domaće izrade

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 6. 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.