Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 3 / 16. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 22.08.16 13:25

Prodas 3 traktora malo doplate gledaj polovne i nac ce se...imas fiksnog ferrarija na njuskalu sa svime sta ti treba cak je i reverzibilan i ima 80 ks oni sigurno imaju sve na dugmad i ne izgleda lose cini mi se da vise stoji nego radi, pogledaj malo i unutar buđeta ti je i bez da se riješiš svih traktora
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 24.08.16 20:53

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Fotografija-0018
Evo Star sa slike nizke verzije, ljep da ga vikaš! Na ovome sam sijedijo na sajmu. Nije mi se činijo bog zna nešto visok zaista ne, no više da od AC-ja Tigrone, al ne prejako. Osim pogledd nazad zastira mu tank za gorivo, al što ima tamo straga iza sijedala.

Ak bi ga ja imao, prije, kad došao bi kuči, odšaraufam one gumene produžetke blatobrana hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.09.16 10:34

Ivanhuu, dal mi želiš izmijeriti višino od tal kod tvoga i do sijedala, gdje sedneš i ne do vrha oslona? MAlo za orijentacijo, da znam.
Dal se sijedalo može pomicati gore dole po višini?

Ponovo dole priljepijo budem svoj post sa prve stranice, na kojoj sam zaznao napake-griješke. A tak odaleko nazad popravljati ne ide. Pa ču jih sad u prepisanoj verziji izpraviti:

" Heh, pa sad mi sve jasno, al uzbunijo si me, kad si nekad davno kazao, da u sporem hodu naprijed, promijeniš režim mijenjača i hitar mu je rikverc- no bar tak osam ja razumijo, a vidim, da naopako. Razumijo, da sa režimom 8+8 voziš sporo naprijed, i onda samo režimsko ručko povučeš i ide natrag na brzo... PA bi tada trebao sve i svašta ,da to napraviš, a ak ne promijeniš režima, ide istom brzinom nazad, kao naprijed.
Sad mi jasno(bar za ovaj tren hehe).
A gledam, da imaju ovakve mijenjača samo modeli "Star". A modeli star imaju svi različte kotače. Na ekvivalentim svim 4 gumama pa ovih nema, i imaju obične 16+16 mijenjače 4 brzine i 4 grupe + inverter.

Virojatno je ovo daleko najbolji mijenjač, ak ga ko zna upotrebivati. No moj otac sigurno ne bi heh, jer nema živaca ni veselja. A koliko gledam od Maxtera mijenjač u njegovoj temi, pomešano sve, ko slive i jabuke kod 16+16 getribe. Nemam pojma, kako bi ovo vozijo.

Samo, ako pričamo o fast reverzu, ima ga i Goldoni sa 12+4 menjačem, jer vozi bilo sa koju brzino, kad sa sporog reduktora prebaca u rikverc, on zatrči ko lud nazad. Isto radi i moj. Spori reduktor i bilo koja brzina, kad prebacam nazad, zatrči. Jedino to žao nije isto kod brzohodnog reduktora, jer mu so svi rikverci sporiji, nego obična brzina naprijed...

Sve u svemu, izgleda ,kako se ko navikne, pa mu je ovo najlakše i naj logičnije."
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.09.16 17:36

Izmjereno 107 cm bez opterećenja (nije baš točno jer mačak spava na sicu  Laughing ). Visina se ne može podešavati, samo tvrdoća. Podešavanjem tvrdoće se može dobiti koji cm na visini.
Moj Star ima fast reverz na režimu 16+8. To se vidi na dijagramu

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 11bkhu8

Ja ga jako rijetko koristim. Ponekad, ako orem u 3. ili 4. radnoj i trebam se vraćati u rikverc, onda je praktično. Moglo bi se koristiti i kod vožnje u cestnim brzinama, ali meni je jednostavnije prebaciti režim sa 16+8 na 8+8. Pogotovo ako orem u npr. polovički 1. ili 2. cestne brzine, onda je dovoljno samo promijeniti režim i već letiš u rikverc 6,5 ili 10,7 km/h. Uvijek imaš mogućnost odabrati kaj ti najbolj odgovara za posel koji delaš.

Maxter ti se samo na prvi pogled čini da je sve pomiješano. Pokušaj se malo uživjeti u konkretne situacije (oranje, košnja, baliranje, vožnja). Usuđujem se tvrditi da su inženjeri dobro proštudirali problematiku i tak posložili getribu da za bilo koju vrstu posla (osim vožnje) možeš odabrati grupu u kojoj ga možeš obaviti bez promjene grupe.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.09.16 18:15

Hvala na trudu- izmijerenju. Ac ima na sijedalu neopterečenom sa 16" kotačima 85 cm. A tvoj star visuki je, pa bi po mome nizki star bijo okruglo 1 metara visuk na sijedalu. A ak bi ja mekano nastavijo sijedalo, onda se još spusti niže i za koje 4 cm. Što znači da nije više od dobrih 10 cm na kraj usijedalo više neg okod AC. Siguran sam, da bi stoga naviknuo, ak se Zotora.

Međutim. Nakon pol sata dans, ide AC od kuče. Očekivam kupaca- novog vlastnika.

Ak uspoređujem još naprijed, došao sam do iznenađenih usporedb bar za mene.
Klirens nizke verzije Stara je 23 cm, što nije nikakva razlika prema AC-ju. Širina itak ne treba se uspoređivati, jer je mogučnost bilokakvog štelovanja. Dužino ima Star ni za cijelih 5 cm veču(3095), al to pogotovo samo zbog dugih ruk hidravlike straga. A što je najzanimivije, okretni krug imaju obadvije 3 metara, što me iznenađuje, pošto je međuosovinska razdalja između usporedljivih tih dvih traktorčiča jako različta. Na kraju sam shvatijo i, da ak ima AC prednje blatobrane, onda ima još veči pregled na situacijo izpred kotača spredaj, nego AC...
Osim pogled- pregled situacije straga jako je na dobroj strani AC-ja. A to samo zbog jednog nedostataka kod Stara. I to je, da ima straga tank goriva. Izgleda, da bila izpod haube spredaj prevelika gužva, pa se odlučili za ugradnju straga.

Što se tiče mijenjača, uspoređivao sam i njega. Dole na izposuđenoj Ivanhuujevoj sliki, dopisal sam i brzine kretanja mojih dvih traktora, koje sam prije upotrebivao:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Hitrosti-gibanja-star
Vidi se ovdje jako dosta, i može se dosta filozofirati. Brzine kretanja podpisane jesu zaporedno izpod režima vožnje 8+8, i ak ravno dole povučeš crto, možeš uporediti brzino, osim kod Zetora, koj ima 10 brzin, pa malo zamaknuto.
Došao sam do zaključka, da po meni i samo režim Stara u 8+8 dosta zamene je bolje posložen, nego kod AC-ja. No Star nema najsporije brzine kretanja, a jedno brzino jako su dobro upotrebili, i jo ugurali u brzohodnom reduktor. Umijestili jesu uporavo ovo brzino ,koja mi najviše treba 7,6!. Znači ist brzina kretanja kao TV 732 2 brza. Plus toga, preostale 3 brzine pogurali - razvukli jesu narazen, pa može se i po cesti bolje voziti teret preko uzbrdic, jer je v brzohodnom reduktoru brzina više!. TAko da i zamene sam režin 8+8 zadovoljava sve potrebe, koje bi mi trebalo. osim za vučenje preše, falila bi mi jedna brzina u ovom režimu, pošto Zetor vuče prešo u radu uvijek u 3 jedno te istim brzinama:
3 spora 2,2, 4 spora 3,3, i 1 brza 4,4!.
Znači nema kretanja 4,4 km/ sat, a sve od te veličine više mi je daleko prebrzo, jer preša je spora ovaj model. Znači radijo bi samo u 2 mogučim brzinama, al uz mijenjanje režima na 16+8, dobijo bi na upravo tim dvim brzinama kod Stara, dva super posložena brza reverza, da bi plakao od veselja.
Brzino kretanja Stara režima 8+8 4 spora, dobro bi se koristilo za pomak međuredovan u novo vrsto, tako, da tekom prešanja ne bi se trebalo u brzi reduktor ni jednom pomaknuti, za hod nazad, koristiš samo ručko promijene režima mijenjača.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.09.16 22:01

Kaj za balirku upotrebljavaš 3 brzine? Ja sam mislil da baliraš uvijek u jednoj, eventualno ako je malo mase da ideš malo brže.
Kaj ti onda biraš brzinu za normalnu količinu mase (3,3), za puno mase (2,2) i za malo mase (4,4)?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 07.09.16 13:02

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.09.16 6:40

Št ose dogodi, ak imaš uključen režim 16+8 i kalaš brzine(ručka ljeva kod volana nazad), pa preklopiš na režim 8+8 i istovremeno staviš stranski mijenjač reduktora u rikverc?? dal počinje traktor kretati naprijed??? Ili se ove dvije funkcije ne možedu uključiti istovremeno?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 08.09.16 12:03

Kod režima 8+8 se na ručki lijevo od sica mogu birati samo spore i brze. Rikverc je blokiran jer se u tom režimu bira na reverzoru. Znači, ako u trenutku kad voziš kalanom brzinom, promijeniš režim sa 16+8 na 8+8, odmah krećeš u rikverc brzinom i grupom koje su ušaltane.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.09.16 19:04

Da, da, a što se dogodi, ak imaš u režimu 16+8 u rikvercu, pa promijeniš režim na 8+8??? Virojatno mehanizan ne dozvoljava preklapljanja režima, prije ne izključiš rikverc na reduktoru dali?

Ivanhuu je napisao:
" Mislim da bum ove godine kod malčiranja kuruznice zamijenil kotače i dobil vanjsku širinu oko 165 cm. Na toj širini bu puno stabilniji."

Znači odlučijo se jesi, da budeš dva puta ljetno promijenjivao širinu?
Znači kao si nekad več pisao- zvijezdo budeš postavijo tako, da bude ona fiksna , a mijenjavat češ međusobno ljevi i desni kotač? Pa dobiješ jednom uzkog za orbo i širokog za bregove?
Ivanhuu je napisao:
"Ja imam 8 mogućih položaja širine i još definiral koja širina bi mi najviše odgovarala. Naime željel bi dobiti uži traktor za oranje, frezanje i malčiranje, a ne preširok za transport kad zamijenim (okrenem) kotače. Sad je vanjska širina 145,4 i unutarnja 81,4 cm. Zamjenom, odnosno okretanjem kotača mogu dobiti slijedeće kombinacije vanjskih širina u cm:
1. - 136,4/174,8
2. - 141,8/169,4
3. - 145,4/165,8
4. - 150,8/160,4"

Ak bi ja imao ovakvog Stara, odlučijo bi se za 150 i tamo ga pustijo. Bijo bi tako 10 cm širiji od AC-ja, plato vanjska mijera mi je točno 150cm, tako, da je to super, za vožnje po bregovima po mome bijo bi dovoljno stabilan, pogotovo, ak bi bijo nizki model, a frezanje između redovima buč, žao trebao bi proširiti razdalje među redovne, pa bi na kraju jedna red buč bila sađena na njivi manje...

Virojatno bi bijo nizki Star na 150 cm zadovoljajuče stabilan dali?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 08.09.16 21:03

Reideruu, zakaj mijenjati sa 16+8 na 8+8 kad je u rikvercu? U praksi (barem mojoj) nema logične potrebe za tim. Dakle, nikad mi nije ni palo na pamet to probati.

Ako bum mijenjal širinu, onda bu to na način da selim kompletne kotače sa zvijezdama.

Stabilnost traktora se najbolje testira na terenu. Kad bi imal podatak o točki težišta, moglo bi se izračunati do kojeg nagiba je  traktor stabilan kod neke širine. Sve ostalo je procjena prema osjećaju.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 08.09.16 21:50

NEma logičnog obrazloženja, al samo sam radoznal, dal se to može. i što se dogodi.

Lomijo sam si mozak, i došao do upoznanja, da ipak po mome je za večino poslova režim 16+8 upotrebliviji, osim, ak se radi primer sa okretačem i sakupljačem mrve il vožnjo prikolice, gdje ne treba točnog sporog manevriranja višeputa nazad. Do toga sam došao tako:
-kod sakupljača i okretača mrve najbolje dojde istopokretajoči povratak, kao vožnja naprijed
-Odmah, kad u režimu 8+8 dostiže potreba po sporoj vožnji nazad sporiji od 7,5, kad treba preklopiti na spori reduktor, tad treba preklopiti 3 ručke! Inverter, brzino i reduktor. U režimu 16+8, pa voziš isto kao na AC sa mijenjačem 8+4. Staviš samo u rikverc, i onda samo izabereš sa ručko brzine, koja brzina ti odgovara. Jednostavno, da više ne može biti. To sam se kod AC naviknuo.

Svak posložen mijenjač ima nešto dobrog i lošeg, ovisno od situacije- posla, kojeg radiš.

Gledao sam I Ronina. Bijo bi i on dobar za mene. Mijenjač ima super. Pokušat ču ga staviti sken u njegovo temo, pa da se vide. Nešto je i povoljniji od Stara. No o njemu pa u njegovoj temi...
-
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 09.09.16 8:50

Reideruu,
najbolje da se ne zamaraš drugim traktorima, nego ponovo kupiš AC-a. Na njega si se naviknul i ima sve taman kak tebi za tvoje potrebe odgovara.
Svatko odabire prema svojim potrebama. Ja sam zbog prednjeg nosa, iako nije loš traktor, odustal od kupnje AGT 850 s 18" kotačima iako sam dobil predračun (akcijska cijena) na samo 14005,51 eur.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 09.09.16 18:41

NE zamaram se, jer mi je to u veselje, inače bi bilo postrojenje kod mene jaaaako drugačije, kao je. Kao prvo, nikako bi se ne zamarao sa prešom, koju može imati samo čovijek koj, ili jako jo treba, ili ima ludo veselje do nje. A ak se mi Star ne bi jako sviđao, ne bi o njemu ni pričao.

Ivanhu, dao sam malo traktore na stranski tir, jer imam u ovom trenutcima druge važnije poslove kod kuče za obaviti, a traktor če mi trebati kraj zime heh.

JA nisam ni razpitao se za cijeno AGT-ja. Jednostavno bilo previše svega u AGRI, pa pola izpustijo...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 09.09.16 19:08

Reidur,

videl si i sam kolike su razlike u korištenju između Zetora i AC-a. Jedan je prikladan za jedne poslove, a drugi za drukčije. Poslove za koje je specijaliziran AC, Zetor teško obavlja. Isto vrijedi i obrnuto. Kad sam ti predlagal da se vrneš na AC, imal sam na umu tvoju želju da zadržiš Zetora. Ja nikad nisam imal više traktora i imam drukčiji stav prema tome. Da sam kojim slučajem imal dva traktora možda bi bi danas imal stav kao i ti, Reidur.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 30.09.16 19:23

Dal si pokušao do sad kipati sa ovim ugrađenim ventilom ili još uvijek ne?
HEh, tvornice žele poplato ventila kod novih traktora tamo negdje 250 EUR. BAr tako su naračunali na predračunu, na malenom Landiniju.
Znači, sve što poželiš dodatno doplatiš u glavnom, osim ako ti osnovno vrijednost u štartu kažu veču nego drugi. Tada oni kažedu, da su ti dodatak poklonili. A ništa se ne pokloni, tako mi konkurencija kazala i uz predračun i dokazala. Ak u štartu kažeš 500 eur veču cijeno, onda možeš ovakav vetil kupcu "pokloniti". A inače on ga je na kraju sam platijo. I nitko ne bude išao izpod doslovne prave dobavne vrijednosti stroja sa firme.

Imaš pravo gore napisano zadnji post. NA samom krajnom kraju kupac odluči, il zaista treba dvije strojeva, znači, da je istinita potreba, i da je lakši posao vrijedan večeg obratovalnog trošaka kod radova, zbog dvih strojeva, i na još samom, kraju, ak mu finance kučne ovu dozvoljavaju... Neutral
A dosta puta se novi(il drugi) stroj kupi gledajuč i na priključke, koji jesu več kod kuče, pa da ne zbog prelaza na jedan stroj treba promijeniti i sve njih.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 01.10.16 21:49

Danas sam oral kukuruzište za sjetvu pšenice. Oral sam sa starim malim plugom. Veličina izoranoga je 27x40 m, a vukel sam brazde u kraćem smjeru. Tak mi je najbolj pasalo iz nekih drugih razloga.
Pišem to da lakše shvatiš da sam imal puno vožnje u rikverc. Malo sam oral u 1. cestnoj a u rikverc u 2. cestnoj. No kad sam došel na malo tvrđu zemlju, taj mali lagani plugec sa starim lemešima nije htel u dubinu pa sam moral smanjiti brzinu na 4. radnu.

Tu se pokazala korisna opcija fast revers. Uključil sam režim 16+8, stavil u 4. brzinu i onda sam samo ručkom lijevo od sjedala biral sporu grupu naprijed ili rikverc. Znači polako naprijed, a letiš u rikverc. Na taj način mi je za tu površinu trebala 1,5 vura, uklj. podešavanje pluga. Jel to puno ili normalno za tu površinu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 02.10.16 19:33

PA možeš se ti tako igrati (zajebavati) sa preklapljanjem tamo, ovamo, jer si sposoban čovijek, pa ti tehnika nije tuđa, al moj otac, koj na kraju svega nema nikakvog veselja, sumnjam, da bi mogao nešto  jako pobrkljati i to me plaši. Sam znaš, kakva je havarija, ak stojiš u šupi izpred nekog drugog stroja, pa zaboraviš, koj je režim menjača uključen. Automatski rukom povučeš ručko ljevo pored volana, povučeš nazad sebi, u želji, da kreneš naazd u režimu 8+8, a zaboraviš, da je režim 16+8. Brže spustiš papučo kvačila i traktor skoči naprijed u drugi stroj, pa sve posavije.
Ne kažem, da se to može samo mome otcu dogoditi, več možno je svakome. Jel si to kad doživijo?

Dal se može na tom Staru dokrajno sa kakvom posebnom ručkom izključiti automatska regulacija hidravlike, il ima za štelovanje samo ova dvije ručke i one imaju sve funkcije koje trebaju tekom radova sa hidravlikom?

Dal se može izključiti prednji pogon? Jer Closter Valiant to ne može.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 02.10.16 23:39

Regulacija vučne sile se regulira na ručici (crvenoj, žuta je za poziciju visine) i na onim rupama za priklop toplinka koje i ti imaš na Zetoru. Uglavnom kad je ručka spuštena regulacija ne reagira ili reagira gotovo neprimjetno, pogotovo ako je toplink priključen na rupu bliže osovini oko koje se okreće.
Prednji pogon se isključuje i uključuje. Kad je uključen gori žuta kontrolka.

Opasnost krive upotrebe uvijek postoji. Kod svakog stroja se može nekaj neželjenoga učiniti. Jedan profesor na VTŠ-u u Mb je imal jako dobru izreku: "Preden jezika, vključi možgane". Ja bi njegovu izreku malo "posplošil" tako da bi glasila: Prije bilo koje aktivnosti, uključi mozak".
Većina problema se dogodi kad nismo koncentrirani na ono kaj delamo ili bumo delali, a neki i unatoč našoj koncentraciji. Brzina je često veliki neprijatelj. Znaš kak je puž išel prek ograde. Prvu godinu je došel skoro do pola, drugu godinu blizu vrhan a treću se okliznul i pal natrag dolje. Zaključil je da je brzina štetna i da se više nikad ne bu žuril. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 03.10.16 20:53

Znači, kad je žuta prema naprijed, onda je regulacijona hidravlika mrtva. No izgleda, da je slično kao kod drugih, samo Ima Zetor još jedno ručko za uključenje regulacijone u funkcijo nošenja tereta(koja mi ne radi). Sve drugo onda radi isto.
Moram te napomenuti, ak možda to več ne znaš, a to sam več kaazo, da tekom priklapljanja priključaka bilokakvog, obavezno to žuto ručko gurni naprijed do kraja, da se ragulacijona izključi, jer tekom priklaplanja toplinga uskoro mi je slomilo prst. Regulacijona je zaznala pomak toplinga prema naprijed, pa podignilo ruke. Imao prst u rupi, jer htijo shvatiti, koliko ga trebam razšaraufati(produžiti), pa se plug tada podignuo...

Dal gori koja kontorlna lampa i za koju drugu uključeno stvar? Primijer vratilo stražnje, blokado diferencijala, režim mijenjača, reduktor koji je uključen i podobno? JEr kod drugih firma kaže to, drugome ovo. Kod modela sa elektro polovičkama izrisava nekim zeca i kornjaču, svakog u drugoj boji. Slično kao kod dugih i trepčečih svijetla.

Što se tiče tvog profesora sa MB, dobro vas je učijo, al tvoja izreka još mi se više sviđa ,jer je obširnija (prije BILOKAKVE AKTIVNOSTI, al ne samo prije govora). Ljudski izrek kaže kod nas: Previdnost je mati modrosti. A bogami drži!. Nadam se, da razumiješ, jer ne znam prevod .pravopisnog.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 04.10.16 14:03

Da se nebi dogodilo neplanirano dizanje, najbolje da su obje ručke skroz naprijed, ali crvena (regulacija sile vuče) obavezno. Ne znam kaj se kod tebe dogodilo, ali hidraulika se sama podigne tek kad se ispunjen uvjet da toplink toliko pritisne prema traktoru da se otvori ventil koji se regulira crvenom ručkom.
Kontrolnih lampica ima cijeli kup. Evo scan pa prouči koja je za kaj.

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 347wqxc
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Acenw6
ili njemački opis
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 16bipux



Previdnost je mati modrosti = oprez je majka mudrosti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.10.16 20:18

Very Happy Hvala.
Izgleda, da sam krivo pogodijo(zamjenijo) boje ručk. Znaš, nemam ni jedne slike tih ručka, pa pogođavam na pamet, jer predpostavljao sam, da crvene boje je ona krajna desna, kod blatobrana, koja podigava ruke, a sad vidim, da je kontra. Crveno boju ima to znači unutaršnja ručka za radni odpor. Hiljado je slik na netu, a nigdje pronašao slik ručk hidravlike. Kod svih traktora unutaršnja je radni odpor, a ona najviše puta je malo manja od vanjske.
Pa napisao sam, da sam tekom stavljanja toplinga (lagano sam ga neželjeno gurnuo naprijed, jer mi bijo malo predugi) napravijo nekvo ovako glupost, al dolnje ruke bile so več prikačene, pa hidravlika za 3 do 5 cm podignula ruke.

Regulacija Zetora malo je drugačija, a ovo možemo u njegovoj temi. Pronači češ slike u njegovoj temi nakom nešto vrijemena. ČEkaj da stavim.

Nije sve potpuno tako tekom praktičkog radova, kao pišeš, i pisanje više liči na tvorničke priporuke za početnike, što se tiče poguranja obadvih ručk prema naprijed tekom prikačavanja kojeg priključaka. Znaš, ruke traktora jesu jako težke za podigavati do visokih svornjaka pluga, pa ja se traktorom zavozim do pluga nazad sa približno dovoljno podignutim rukama, da onda trebam podignuti samo koji cm ili 5. NA kraju stavim topling. U svakom primeru trebaju biti spuštene malo niže od svornjaka pluga, inače ne ide prikačiti težkog pluga. No neču te učiti, jer znam, da to ti več dugo znaš sam heh.

Pozicije 1 i 7 nikako ne znam si obrazložiti.


reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 04.10.16 20:41

Ja sam samo napisal kaj je sigurno. To ne znači da sam tak radim. Također podignem ruke na malu udaljenost od štifta.
Kaj ti je toplink bil predugi pa ga nisi mogel više skratiti na navojima? Vjerujem da si toplink na traktoru prikopčal na rupu koja je najudaljenija od okretišta (na Zetoru je to gornja, a na Goldoniju donja). Uz to je ručka za regulaciju vjerojatno bila u položaju najosjetljivijeg reagiranja.

Dobro da nisi ostal bez prstov.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.10.16 21:31

Dragi prijatelj, heh, nasmijao si me. Svi znamo, da radimo bar malo inače, kao u uputstvima piše. Ti, ja, svi. A hvala bogu ,da se ništa ne dogodi.

Heh, ma u nulo ne sijetim se dobro više, jer to odavno toga, al naradije se dogodi, da kugla zaglavi između uhama pluga za prikačenje. TAd prstima držiš i ravnaš kuglo između tih dvih uha, al istovremeno razšaraufavaš topling. On tad pogurne mehanizam, koj se odzove sa podizanjem doljnih poluga. Neutral A jer kod mog zetora ne radi izključivanje automatike, kao sam več kazao, ona naravno odreagira, a normalno stavljen je topling u rupo glavčine traktora, gdje bude mogla odreagirati između rada. Isto kao ti ,samo da ti možeš jo izključiti crvenom ručkom.

Dal ti sam neznaš, što znači pozicija lampic 1 i 7 na Staru?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 04.10.16 21:31

Dragi prijatelj, heh, nasmijao si me. Svi znamo, da radimo bar malo inače, kao u uputstvima piše. Ti, ja, svi. A hvala bogu ,da se ništa ne dogodi.

Heh, ma u nulo ne sijetim se dobro više, jer to odavno toga, al naradije se dogodi, da kugla zaglavi između uhama pluga za prikačenje. TAd prstima držiš i ravnaš kuglo između tih dvih uha, al istovremeno razšaraufavaš topling. On tad pogurne mehanizam, koj se odzove sa podizanjem doljnih poluga. Neutral A jer kod mog zetora ne radi izključivanje automatike, kao sam več kazao, ona naravno odreagira, a normalno stavljen je topling u rupo glavčine traktora, gdje bude mogla odreagirati između rada. Isto kao ti ,samo da ti možeš jo izključiti crvenom ručkom.

Dal ti sam neznaš, što znači pozicija lampic 1 i 7 na Staru?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 3 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 3 / 16. Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.