Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 2 / 16. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 18.08.16 8:35

Reider,

i ja sam mišljenja da bi mjenjač 16+16, odnosno 8+8+polovičke i reverzer bil za 99% poslova čak predobar i jednostavniji za upravljanje. Međutim oni koji trebaju fast reverse bi ostali prikraćeni.

Krumpi,
za tvoje potrebe je od zglobnog bolji samo zglobni dual steer. Taj se okrene na mjestu. Ja sam imal malog Tomeka i za svoje potrebe i terene nikad više ne želim zglobnog.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 14:59

E za kakva riješenja se u tovrnicama odlučuju inženeri, da ne možeš povijerovati. Siguran sam, da ima svaki inžener, koj je koj mijenjač projektirao, nekvo obrazloženje, zašto se tako odlučijo tekom projektiranja ,al ja bi ga virojatno težko razumijo, zašto komplicirao.

Ak ne bi imao Zetora, virojatno uzeo bi ovakav Goldoni Star, jer zato sam ga Ivanhuju i svetovao, al se ne isplati mi ga mijenjati, pošto Zetor dijeluje tako, kako treba al za mijenjavo dosta nije vrijedan, pa je dodatan uložak novca prevelik potreban.
A za drugi traktor kod kuče nije mi primeren onaj Star, pošto je prevelik i pretežek i pored toga na uzbrdicama bolje se ponaša mi verzija sa Octio zglobom, zato ču ostati zvest ovakvoj šasiji, kao je ovaj moj AC toge varijante i odgovara mi i njegova snaga, a mi smetaju na njemu druge sitnice.

Po mome problem je u fiksnoj šasiji u vinogradu samo zbog ulaza u red. KAd si u redu, sumnjam, da je sigurno toga verzija bolja. Bar tako mi kazao i onaj, koj mi taj AC prodao. KAzao je, da zglobaš mu uvijek mrda repom u redu a ak dođe do stuba, ne može se ga odvojiti. A svak ima svoje obrazloženje oko toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 18.08.16 16:55

U redu je ista stvar jer su redovi ravni ja ne vidim razloga zasto bi neko skretao u redovima a kod nas su i uzi redovi,najbolji su traktori do metra sirine a zglobni do metra sirine nemas, tj imas ali su preslabi
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 20:23

Umijesto zglobni si htijo napisati fiksni.
Kod nas vinogradi su širi, jer neravni su tereni i trebaš imati rezervo, da te vuče malo popreko na uzbrdici, vaši su svi slikani u ravnici.

Inače i Goldoni Star po mome su u rangu vinogradarskih traktora, al naravno ne mogu se zužiti toliko, a ak su dovoljno široki redovi, možeš raditi i sa njim ili ak zasajaš trte poslije kupnje traktora ,onda nije problem prilagoditi širine redova. A ak je več zasađen, onda trebaš birati-gledati za zadovoljavajučim strojem.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 18.08.16 21:09

Svaki drugi red van i radi se bez problema i sa širim traktorom. Malo manji prinos, lakši rad i bolja kvaliteta. Goldoni Star 3050 se može suziti do 136 cm.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 21:20

Ivanhoo, al ti imaš najmanje, najosnovnije kotače na tvome? Ak nisu, koje su najože?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 18.08.16 21:48

280/85R24 otraga i 6,00-16 naprijed . Znači da se prišpara dodatna 4 cm i dođe na 132 cm. Ja to nebi preporučil. Previsoko je težište za tu širinu. Kad sam ga sa 136 proširil na 145, preporodil sam se u pogledu udobnosti i stabilnosti. Čak razmišljam da za sve poslove, osim oranja (manja kosa vuča i manje ostane neizoranoga) i frezanja (freza je 150 cm) zamijenim kotače i dobijem širinu 166 cm. Više zbog udobnosti vožnje nego zbog stabilnosti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 18.08.16 22:47

Znači tvoje su jedan rang šire. A koje su osnovne gume, koje tvornica izdobavlja v osnovni verziji?
I može se birati između visokog i nizkog modela. Kako dobiju uprimer visok model, a predpostavljam, da je tvoj nizek model.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 18.08.16 23:06

3070 vigneto ide na 110cm iza i 120 napred hehe trebas to probat vozit, meni je ok posto sam naucen na uske traktore al ti bis mislio da ces se prevrnut u svakom zavoju hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 19.08.16 8:47

Moj je model SL - visoka verzija. Otraga se povisuje zakretanjem bočnih reduktora, a naprijed je drukčiji prednji most. Razlika u visivi je 7 cm..
Standardne gume su 320/70-24 otraga i 240/70-16 nprijed.

Krumpi,
dobro veliš za osječaj vožnje. Nije traktor toliko nestabilan koliko je zbog povišenog sjedenja osječaj neugodan. Treba se jednostavno priviknuti.
Vigneto verzije su baš uski specijalci, a ovaj moj je neka kombinirana verzija sa širinama od 136 do 178 cm.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.08.16 9:35

A koliko su ti kazali, da je doplata za nisku verziju? Ak bi došlo u poštev ,bilo bi to nizka verzija, a znam, da je skuplja od klasične.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 20.08.16 11:04

Kak znaš da je skuplja?   Question  Shocked
Kad sam je kupoval, bila je ista cijena. Po logiki bi viša verzija (model SL), trebala biti skuplja jer ima u prvom mostu oko 0,5 kg materijala više nek niža. Sve ostalo je isto.

Edit:

Če ideš na Agru, pogledaj malo na Asconov izložbeni prostor (Goldoni). Potraži gospoda Alfreda Štefančiča i povej mu da ga pozdravljam.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.08.16 20:25

Vijesti sa AGRE. Goldoni Star 3050 nizka verzija i visoka iste su cijene! Cijena sa kotačima 320/24 i 240/16 je 19900 EUR, al dodaju kao darilo i tegove spredaj.

Traktor ima pravo, takvu kao treba dvolamelno kvačilo, znači potpuno ločen kardan od mijenjača i to znači pogonskog kvačila za mijenjač! Traktor je stvarno nizak, jer verzija bila na sejmu nizka, al ne visoka standardna. Imam njegovo sliko. Traktor je ljep na oko, pregledan tekom sedenja i gledanja ljevo desno i vožnje naprijed, al užas prema gledanju natrag prema AC-ju sa 4 istim kotačima.
Ruke hidravlike ima snažne više nego Zetor 7745 sa turboladerom. ZAšto to ,neznam, al ima pola deblije od mog Zetora. KAzao je, da ima postavljenog na 136 straga, al između kotača i blatobrana ima najviše 4 cm razmaka.

Žao Ivanhu prekasno sam pročitao temu, pa sa pozdravi ni bilo ništa.


Zadnja promjena: reider 1; 21.08.16 8:48; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : pravopis!)
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 20.08.16 21:32

Hidraulika je dimenzionirana za podizanje 2300 kg (na kuglama) pa ruke moraju biti jake.
Ne sekiraj se zbog pozdrava.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 20.08.16 23:40

Mozda bi tebi taj najviše odgovaro, samo neznam koliko ks ti treba i za koji traktor bi on bio zamjena heh zetor?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 21.08.16 8:55

Upravo zato je problem, jer Zetor ostaje svekako, al za AC-ja nije najbolja zamijena pošto je mu zadnji trap blomazan i manje pregledan prema AC. A ne samo Goldoni Star-i druge firme traktora jesu take veličine i lastnosti, jer treba se znati, da stražnji kotači veličine 320/24 čine svoje, al blatobrani jesu još više od njih. Sijedalo naravno više i isto tako i stražnji pomožni arnij.
Sve u svemu u toj lastnosti-višina sijedala pobijeđuje Goldoni star, jer ima najniže sijedenje. Sijedalo ima sasvim do platforme spušteno, al noge jesu sa strane mijenjača, ak uspoređujemo sa NH-jem, koj ima ravan pod i zato i sijedalo visoko. Zato Star dava sasvim drugo osiječanje na nagibima u stran!.

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 21.08.16 9:54

Sta se tiče preglednosti radio sam sa njime i po meni dobro se vidi, ja sa malcerom i frezom prolazim do samih trsi i nije bilo problema sve se lijepo vidi a vjerujem da tebi nije toliko bitno da vidis odmah iza traktora, prodaj ac i tv i kupi jedan traktor koji ti u potpunosti odgovara i više će ti koristit nego ta dva
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 21.08.16 12:29

Ak bilo bi po mome ,ne bih ga bilo več duuugo godina ovog TV-ja.
ZAnimivo je ovo pričanje tvoje ,da ti pogled nazad ne smeta, pošto si isto naviknut na pregledan traktor. Ja odmah to opazim, samo kad sijednem i okrenem se nazad.
Da o radu sa platojem-deklom straga ni ne razmišljam kako bi bilo različno.
ZAnimivo je ovo ,da se prodava polovnih traktora kakve god poželiš i lepo sačuvane polovne, isto ima i Starov dosta, al upravo ovakav, kakav bi ja želijo ne..
Koje sam zvao i imali jesu 4 kotače iste i bar malo dobro sačuvani, bili su zglobaši. Al ovi nečejo biti nikad na mom dvoru.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 21.08.16 15:13

Ma to ti se čini dok ne staviš prikljucak na njega, isto kad sam sjeo prvi put na njega isto sam pomislio jao nepregledno poslje sam u radu skuzio da uopce nije tako, ac moj je najpregledniji i maxter je malo manje ali nista strasno sve je to prihvatljivo
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 21.08.16 18:28

Reider, mislim da malo previše kompliciraš oko preglednosti otraga. Krumpi je u pravu.
Kakva je prednost traktora sa sva 4 jednaka kotača? Imaju bolji raspored mase na prvu osovinu i manji radijus okretanja zbog manjeg međuosovinskog razmaka. No zato su puno neudobniji za bržu vožnju po neravnom.
Glavnu prednost korištenja više traktora vidim u tome da ne treba tak često mijenjati priključke. Sve ostalo su samo problemi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 21.08.16 18:57

VOzijo sam dosta traktora u životu, sa velikim kotačima straga. Jedan je još uvijek kod mene. Osiječaj je, kao da bi ko gledao van iz bunkera, kad se okrenem naazd, al znam, da kod Stara naravno je to pola bolje, pogotovo, ak nema kabine.
Ak imaš dva traktora, onda možeš imati različte, koji su za svaki posao specializirani u tome je prednost. A kad je samo jedan, naravno trebaš uzeti ovakvog ,koj je zmožan napraviti svaki posao i je možan raditi sa svim priključcima, koji so kod kuče. Kod mene zna se, da su različti priključci, pa su dodeljeni svak nekom traktoru.
Virojatno ču imati do kraja dva traktora, jer mi je to super, al sa prodajo Zetora baš ne bi se nešto okoristijo jako, pa nek stoji, a drugi traktor možem imati "specijalko", kako zovem sam ove male traktorčiče na sve 4 iste kotače.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 21.08.16 21:08

Ako se postavim malo u tvoju situaciju i uvažim tvoju želju da zadržiš Zetora vjerojatno bi razmišljal kaj mi je pametnije:
1. kupiti takav drugi traktor, koji mi u slučaju većeg kvara na Zetoru, može raditi s balirkom, ili
2. Kupiti manji, jetiniji traktor do 35 konja, samo za lakše poslove.

No, svatko za svoje novce kupuje kaj sam želi. Čak nije najbitnije jel najbolje izabral, nego je li zadovoljan sa tim kaj je kupil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Krumpironja 21.08.16 21:18

Za njegove potrebe bi bio dosta jedan traktor tipa star ako ne 50 onda 70 i na miru su najmanji problem me promjenit prikljucak ja to stalno radim...i sa tim jednim radis ko gospodin nema troskova ko kad su 3 ne treba prostora ko 3 i gotovo
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 22.08.16 10:33

Krumpi, ja također razmišljam tak kak i ti, ali 100 ljudi, 100 čudi.
3070 je, ako se ne varam samo duži za jedan cilindar. Ili je to isti traktor sa turbopunjačem i intercoolerom?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 22.08.16 12:27

100 ljudi 100 čudi. Istina, jer ak ne to držalo, radilo bi se samo jedan auto i kraj priče. Ne bi bijo život tada jako jednostavan? hehe.

Trebate se pitati, ak je sve, što bi vi prodali kod mene moje, i ak imam potpune odluke o svemu. I kaliko i za ovu gvožđurijo dobijete. Jer shvatili bi, da se sa ovim novcem ne bi ništa baš okoristili...

Ivanhuu, razlike jesu u tvome i 3070 jako malene. NA brzino gledam sad katalog:
-Drugi motor sa več kubika 4 cilindri i turbo
-Drugo kvačilo
- No spin (automatska prednja špera)
- veča dužina
-50 kg veča teža

Traktor izpod 50 ks je prelagani jednostavno zamene. AL dobro bi i bilo, da bi bilo dvolamelno kvačilo da.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 2 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 16. Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.