Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grijanje domačinstva

4 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 01.01.17 11:24

Juhu, sredijo situacijo. Izvadijo staro peč sa mukama isusovima sa kuče, uz pomoč otaca, koj psovao pored i 3 puta između posla bobijegao Smile , začepkao njezine izlaze do instalacije i upalijo peč na ulje. A sad direktno mi EUR-i gore van skoz dimnjak Razz , a domače drve ostajajo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 01.01.17 13:43

Budi sretan kaj si u rezervi imal peć na lož ulje. Da nisi, bil bi u puno većim brigama. Dok si na ulju malo bu više eura zgorelo, a drva ne buju propala. Instaliral buš ti ponovno peć na drva, ovu ili novu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 01.01.17 14:53

Bila je prije uskoro 10 godina namontirana dodatno k več postoječi toj na drva. Bilo je tada ulje povoljno. Grijali smo se samo koju godinu il najviše dvije sa njo, onda opustili, a ostalo je i 1/3 rezervoara ulja u 2200litarskom rezervoarju. No to me sad spasilo.
Da je priča još zanimivija, prije godine dana htijo sam to garnituro za ulje sve izvaditi, da pridobijemo na prostoru. A otac kazao, da ne smeta tako jako. JA kazao, da peč nek ostaje, samo bi ja rezervoar izbacijo, a na to mijesto u slučaju potrebe namijestijo bačvo sa plastike od 200litara, koja zadovoljava za neko krače vrijeme, al ja bi jo punijo kantama po 50 litara. A otac nije bijo za to. No sve u svemu, sad nam koristi. NA kraju investicija tada nije bila bez smisla.

Kupit i namontirati ču peč skroz godinu, kad se više ne bo trebalo grijati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Admin 29.04.17 20:51

Pozdrav

Efikasno korištenje ogrjevnog drva: kamini, centralno na drva, štednjak / šporet na drva, peč na drva.



_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by NecaPereca 11.12.23 11:37

ne znam koliko je ova tema još uvijek aktuelna ali htjela bih podjeliti svoje iskustvo.. malo sam pročitala vaše odgovore... mi smo u kući prešli na toplinske pumpe i ne možemo biti zadovoljniji... em ušteda em nema problema sa kvarovima... mada mislim da je ova ušteda najbitnija... prve godine nakon instzalacije smo se grijali u minusu ali sada.. nemam riječi... nisam baš stručna toliko, znam samo da kažem koliko je ostalo para u kući ali ovdje možete pročitati neke informacije koje smo mi koristili

https://www.youtube.com/watch?v=kO4hdpfSeeQ
https://www.daibau.rs/clanak/1840/izolacija_kuce_solarna_elektrana_ili_toplotna_pumpa
https://magnet.rs/toplotne-pumpe-iskustva/

NecaPereca
novi član
novi član

Broj postova : 3
Join date : 04.12.2023

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  - Page 2 Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.