Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Grijanje domačinstva

4 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Grijanje domačinstva  Empty Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 10.09.14 20:03

Pozdrav svima

Evo imam pitanje  ...
dakle ove godine mislim prijeći na grijanje na drva ..i sada ovakvo je stanje ..neznam jel mi dovoljna snaga ovog špakera ..mislim ovog slabljeg bio pek 23
http://www.termometal.hr/media/catalog/groups/313/BIO-PEK-23-29-Teh-upute-08-2011.pdf
Dakle treba mi za stalno grijanje 30 kvadrata prostora   bez neke dobre izoalcije sa  pvc prozorima  i jednim radijatorom duljine 3 metra ..u toj prostoriji se ne bi nalazio špaker ....

P što vi mislite da li je 23 kw dovoljno?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 11.09.14 0:47

Bez problema mora zagrijati taj prostor

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 11.09.14 10:50

Brate hvala na odgovoru
ali bi li taj svoj osgovor mogao potkrijpeiti nekom teorijom .. milim sve me nekako strah da to nema snage

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 12.09.14 0:23

Ante, to si ti Play???? Ufff, zaboravio na te ljetos  Embarassed
Doli ni ne treba pola od toga  Wink

http://www.termometal.hr/izracun-snage-radijatora/

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 19.09.14 23:27

Da paly je ...a bilo bi dobro i da znam tko ste vi Razz

Ovaj link što ste mi dali mi bas i nije od koristi , hocu reci moze mi kao dati neke osnovne informacije ali on nezna dal je meni kuca izolirana il ne i u kakvom sam stanju

Ovdiej sam otvorio temu u nadi da se netko možda stručno bavi centralnim grijanjem pa da mi malo objasni kako to ide ... Very Happy

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 20.09.14 22:13

Otiđi na Forum hr i pročitaj postove (ili pitaj) od forumaša Lee Champa.
Dečko zna http://www.forum.hr/showthread.php?t=171564


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 21.09.14 0:30

Hvala na savjetu ali oept mi niste rekli tk oste vi ... jer vase ime s ovog foruma mi nije poznato

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 04.10.14 15:10

Pozdrav ekipa ...

Evo ovako .. spaker je stigao i sada trebam srediti dimnjak ..vec je zid isbušen i sve i sada bi trebao seve to ljepiti nekom vrstom cementa ..pa me zanima da li to mogu obicnim cementom il itreba nešto što podnosi temperaturu?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 09.10.14 0:02

Šamotno ljepilo je rješenje za teperaturu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 10.10.14 22:34

markan je napisao/la:Šamotno ljepilo je rješenje za teperaturu

Hvala na odgovoru ali nisam mogao tolik odugo čekati ... stavija san 5 cm staklene vune i beton ... a fine spojeve silikonom 1200c

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Gost 11.10.14 22:45

Pozdrav svima...

Evo ovako ,

Prije nekoliko dana sam kupio Centrometal BIO PEK 23 kotao na drva za centralno grijanje.
Izlaz iz njega je fi 150 a ja imam dimnjak fi 140 rađen od šamotnih cijevi i blokova za dimnjake.
Peč se nalazi na prvom katu a dimnjak ide iz prizemlja i visok je cca 9 m , a visina od priključka kotla do vrha je cca 5 m. Meštar koji je postavljao cijevi od centralnog je rekao da dimnjak treba produžiti za 2 bloka i da bi trebalo biti dobro. A neki drugi ''meštar'' je rekao da je ovakav dobar da bi trebao vuči bez problema...
Cijev iz kotla do dimnjaka je obložena staklenom vunom >5 cm. Problem je taj što dimnjak pušta nekakvu smolu.
Vec sam nesto citao po internetu ali nisam nasao kvalitetan odgovor tj riješenje.
Pa ja vas pitam što mi savjetujete da napravim da li sam negdje pogriješio u nečemu oko svega?

Molim vas da mi ne pišete odgovore ''napamet'' tj hocu reci da onaj tko piše neka zna što piše!

Hvala. Ante.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 11.11.16 15:09

Grijanje domačinstva  Fotografija-0007
Evo, upravo danas ima oposla oko toga. Čiščenje. E, da me inšpektor vidi Embarassed
Peč jako se zaprljava u zahvalo secke od drve, jer nema pravog izgorevanja. BAr tako sumnjam sam.

Poštovani Ivanhu, čistim i ja sa upravo ovakvim sesačem!! Sa tih tvojih veza, imaju svi slične kapacitete in princip radova.!! Mogu ti svetovati, što želiš znati.Imam sad 3 godine izkustva sa tim principom čiščenja.

A ako več pitaš, direktno čem odgovoriti ti, jer ti si i meni dosta puta išao na pomoč.
Dakle, onaj sesač naravn osmije usisavati hladan ili malo sam otopal pepeo, i ne vručeg!. na poklopcu je namiješten cijelo postrojenje, znači od motora, turbine i izpod poklopaca van viri usisavač zraka, koj ima preko sebe prevučen filter iz klobučevine il nečeg sličnog. U bačvi iz lima nema ništa osim limove gladke bačve. Ak se filtar zapuni tekom radova-usisavanja fine prašine, zaprlja se. I ak vidiš gubitak snage, otvoriš poklopac i rukom malo očistiš filtar.
I sad naprijed:
Jak oti ga priporučava, i neznam ,akko bi radijo bez njega. Odmah ga kupi. Al pamti jedno- prije usisavanja moja je priporuka, da ak je peč na centralno grijanje, sutra zapali peč i srednej naloži jo. I onda ništa više. Nek dogori vatra. Poslijepodne idi čistiti! ZAšto? Jer zbog ugrijane peči popuste smole-katrani, i 5 puta če bolje se očistiti. Špohtlom prije usisavanja očisti stine peči. Veliki dijelovi padneju na pod peči.Tada jih sa nekvim bilokakvim stubom potuči, da se razljete u fino strukturo, veličine najviše od premera 2 cm kvadratnoga. Jer inače če ti se šopati cijev sesača. Pored pripravi si malo šipko, da češ tekom zašopanja cijevi, mogao odšopati. A bez brige, zašopa uvijek samo na početku metalne cijevi i nikad u gibljivi!. Ide jednostavno, i brzo i savršeno u nulo. Radi još tiše kao kučni usisavač.

To bi bilo sve.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Admin 12.11.16 0:04

Pozdrav

Spominješ inspektora za što je taj inspektor.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 12.11.16 7:07

MA zajebancija. Dobio bi kaznu za stvaranje javne opasnosti hehe ili bar okučanov heh. No sve u svemu, ovoj peči polako dođe kraj, jer stara je cca 20 godina a tehnika jako zastarela bez ikakvih izkoristaka. Grije dimnik više nego vodu...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 12.11.16 22:39

Reidur,
hvala na pokušaju pomoći. U međuvremenu sam se više informiral i doznal neke stvari.
Različiti modeli imaju različite filtre. Neki od netkanog tekstila, neki poliesterske hepa filtre. Lavorov model ima neku pumpicu kojom se filter povremeno ispuhne iznutra prema van. Postoje i oni s ciklonom. Ti su najbolji, jer se filter kasnije zaprlja (zaštopa). 95% pepela se odvoji u ciklonu, a samo 5% dođe do filtera. Gotovo svi imaju prekratku savitljivu cijev (1 m) pa ih kod čišćenja štednjaka treba držati u ruci ili postaviti na neku podlogu uz štednjak. Za neke modele pišu recenzije da se filter zamaši vrlo brzo, več nakon 15-ak sekundi usisavanja.

Ako nije problem, molim te napiši:
- koji model imaš?
- kaj te kod njega smeta?
- nakon koliko usisanog pepela (otprilike u litrama) se filter zamaši?

Na bolhi sam našel jednog s ciklonom, ali bez motora. Znači treba ga spojiti prek drugog kućnog ili industrijskog usisavača prašine.
http://www.bolha.com/dom/dodatki-in-pripomocki-za-dom/sesalniki/klasicni-sesalniki/sesalec-za-pepel-kovinski-ciklon-za-sesanje-pepela-1308677007.html?aclct=1478872367

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 13.11.16 21:42

Kod tebe t ocenim, da se prije kupnje više informiraš o stvari. Dobra je to navika.

Pa bijo je nekvi povoljan oblike kao onaj sa Jager pdf-ja. Kupili to noni, da čisti maleni kuhinjski šparhajt(peč sam oza jedno sobu). Ona nije ga željela upotrebivati, pa darilo dala meni nazad, da ja upotrebivam. KAd pokušao, nikad bez njega.

Koji je, na pamet neznam. Al najviše liči na onog Jagrovog. Po boji i obliki. Možem potražiti nekve točne specifikacije koji dan od nejga, na tvoju izrecno želju, al znaj- najobičniji je.

Ima filter kao sa filca!. Zapuni se kod čiščenja jedne peči centralna maximalno med radom 1 put, al treba znati ,da ova peč ima jako velike dijelove pepela slepljenog sa katranom. Finog praha ima manje kao jednosobni šparhajt. U krajni sili može u jednom mahu usisnuti cijelo peč prašine, al na kraju ima lošu vuču.
Ima jako prekratko cijevko. A znaj, vakum na dužini cijevi pada! Ovo je zakon svih vakum pumpa. Uvijek mi treba neko ga u zraku držati, da možem raditi doslovno.

Onaj sa "ciklonom" vijerujem ti, da je najbolji, a ima i super višino i dugo cijev. TAko,da gledajuč po karakteristikama, uzmi ovog, još sad imaš vrijeme. Bolji je bezkompromisno od moga. On može stati sam pored peči, jer je visuki. Ak bi za ovog znao, kupijo bi ga odmah.

Ovo je moje mišljenje sa moje strane. LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 14.11.16 17:41

Hvala na detaljnom opisu.
Ovo na oglasu je samo ciklon bez motora. Znači treba ga spojiti preko drugog usisavača (čim jačeg). Ima još jedan problem. Lokacija, Šentvid pri Ljubljani.
Danas sam bil u Jageru, Mercatoru, Lidlu i Merkuru i opet sam se vratil bez usisavača. U Merkuru su imali jednog koji ima ispuhavanje filtra, ali je bil zapakiran. Prodavač nije bil voljan otvoriti kutiju nego mi je pojašnjaval razlike na drugom modelu koji je bil raspakiran. Ukratko, neljubaznost prodavača me odbila.
No, ponešto sam i naučil. Ovi s hepa perivim filtrom su dragi za održavanje. Filter košta skoro kao pola usisavača, a ovaj kak ti imaš je filter dosta po cijeni.
Ima u Zagrebu u Bauhausu neki Lienbacher s inox posudom, vrečastim filtrom i ima 1,5 m dugu cijev. Također ima neku loputu za otresti filter, a košta oko 60 eura ( kao onaj bolji u Merkuru).
Prema šifri modela koju sam telefonom dobil od prodavača trebal bi biti ovakav.
http://www.ofen.edingershops.de/Ofenzubehoer/Aschesauger+Ascheeimer/Aschesauger-mit-Motor-Lienbacher-Edelstahl-1200W-18-Liter-ohne-Rollen::91219889.html?refID=guenstiger_de&utm_source=guenstiger_de&utm_medium=cpc&utm_campaign=pricing

Još malo bum tražil. Ako sam godinama mogel bez njega, bum još malo izdržal.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 14.11.16 17:47

Neznam, zašto bi ko onaj klobučevinast(filcani)filter mijenjavao. JA samo rukom potučem, da odljeti prašina. A sa blagom pritisakom kompresora možeš u nulo očistiti ga. I kao novo ponovo radi.
No inače zaista je na pamet sve pričam, jer još sad neznam, kakvi mu je zaista materijal. Ili je za neko krače vrijeme upotrebljiv, ili viječan.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 14.11.16 20:38

Nijedan nije vječan. Čim na njega dođe nekaj užarenoga, dobije rupu i trebaš novoga. Murphy nikad ne spi.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 31.12.16 18:00

Juuuuuuuuuuuuuupi. Razpizdilo peč na drva. Samo je udarila para van i vruči vodomet po podrumu... alien
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 31.12.16 18:24

Auuu!
Grozna novogodišnja čestitka. Sad
Jel prestala cirkulacija vode pa je van izbila para?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 31.12.16 18:33

PIla je vodo več duže vrijeme(voda isšla skroz dimnik van sa dimom).Danas sam htijo dopuniti, kad sam otovrijo pipo vodovoda, tamo, gdje je bila prehrđana, tamo jo prepušilo. Brtvilo je samo žlindra i pepeo zgužvani u uglu ukupno. Pritisak vode gurnuo to van. Dimila se kuča, kao da gori.

Imamo otovren sistem cijevovoda, pa pritisak ne možeš predozirati. NA podkrovju izbaci odvečno vodo ili paro, ak zakuha.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by iwanho 1 31.12.16 19:04

Dakle, dala je svoje. Jel treba novi kotao ili se bu dal ovaj zakrpati? Barem da izdrži do proljeća. Baš je u nezgodno vrijeme propustil. Sad

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by reider 1 31.12.16 19:26

NEma joj spasa. MAlo jo ču samo pokušat povučti od izlaza cijevi i zašopat ču rupe. JEr ima uz nju još peč na ulje, pa ona sada ne može raditi, jer nema za zatvaranje vode jedne od druge. Dakle vode nema u peči, jer jo izbacilo, al izznad peči ventile sam zatovrijo, da nije bar cijela voda iztekla u podrum, več samo voda iz peči. Odmah je nabilo temperaturo, jer peč max gorila, al vode više nije bilo, pa počela smrditi kao vrag po zapečenom. Pregriajvala je izolaciju okolo sebe. PA smo vodom vatro ugasili i izkopali sve van iz nje drva.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Grijanje domačinstva  Empty Re: Grijanje domačinstva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.