Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kosilice & žetelica BCS

4 posters

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 17.04.16 20:04

Ma mogu ti sa izkustva sada kazati,da može vozičku stvarati problem i malo brdovit teren, ak nema utegova u ljevom kotaču. Kad je, malo bolje je, inače užas. Znaš, največi je problem kod vozička OKRETANJA na kraju redova Razz Kad ga pičiš popreko samo pravac, onda nekako ide. A treba ti spretnosti jake na uzbrdici. I hitro može doćt do nesreče. Ovdje dosta je priča, što se ljudima dogodilo sa vozičkom, a i meni, kad se uskoro preokrenuo usrijed šumskog puta. Prije nabavka vozička, ljudi su mi pričali, da nečeš nešto čuda stvarati sa njim kod kositbe, al u večini imali su prav. Spašaval me u večini uteg.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 20.05.16 21:15

Pozdrav svima na forumu.
Kosacicu koristim godinu dana a stara je gotovo 40 godina.Pok.deda je kupio novu, sam je odrzavao i koristio za usluzno kosenje.Sada je dosao red na mene da je odrzavam i koristim u iste svrhe. Dosta toga sam naucio o BCS kosacici citajuci razna forume a na ovome najvise.
Kazem, pocetnik sam i svaka pomoc mi je dobrodosla. Najveci problem mi je nabavka rezervnih delova za kosni deo, dok delova za motorni deo nije tesko naci.
Pitanja imam mnogo a prvo je kako naostriti kosu?da li sporom brusilicom, turpijom ili...
Gde u Srbiji ( Nis ) kupiti rezervne delove?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 20.05.16 22:06

No ovakvih kosilica ljudi zadnje vrijeme počeli su se izbijegavati, koliko god se da i gdje je to moguče i preišli na traktorske. NA nemogučim nepristopačnim terenima još dandanas one su na mijestu 1, jer malenim radnikom profi brdske kosačice preskupo dođu.

Hja brusi kose svaki majstor po svome sistemu. Ima jih toliko, koliko ljudi.
Turpijom neznam, kako ide ili ako ide. Brza kutna brusilica i biaks brusilka ne bi savijetovao, jer su prebrze i zapali rub kose.
JA upotrebivam obično ručno bušilico na dvije smeri kretanja i u njo dam brus, koji inače je za bijakse, veličine promijera 20 i do 30 mm valjkaste oblike. Prvo brusim sve jedne strani zubova, onda drugo stran sa kontra preključeno smerjo vrtnje. A to zbog toga, da brus ne pobijegne preko vrha zuba i na drugom kraju zuba pravi havarije. Bušilico gonim na punom gasu, znači oko 3000 okretaja, al ide i manje. Brusilice kutne imaju preko 10 hiljada, pa je to previše.

Postoji original brus za BCS kosačice, koji su se montirali na kosačico i mogao si brusiti na terenu. Brus bijo je u obliki dvih plastičnih čašica za pitje, stavljenih jedan prema drugome. Fi cca 80 mm, dužine cca 100mm. JA sa tim nisam radijo, a znam kakav je. Imao sam ga kod kuče, pa odbacijo, a i suradnik ima ga na osovini za prodaju.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 21.05.16 9:40

Pozdrav

Pozdrav i tebi dobro došao na Forum kosaćke dijelove potraži u poljoprivrednim trgovinama koje drže rezervne dijelove, ili trgovine poljoprivrednim strojevima.

Turpijom možeš brusiti kosu samo to traje vremena previše, možeš na bušilicu kupiti nastavak koji staviš umjesto borera/svrdla kameni brus, ili brusni papir za drvo, popularni naziv brusna krpa za drvo, primjer ja sam na flex ili kutnu brusilicu stavljao brusni fini papir za drvo ne skida puno kose, fino brusi ima raznih načina samo koje je dostupno nama.

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 14510

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 217210

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Flex-b10

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Flex-b11


Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Kwb-se10

Naravno najbolje od svega toga je ovaj kameni brus na ručni pogon ruke, brus ima takav kut prema kosi kosu prisloniš i okrećeš brus, to su muzejski primjerci i treba ih na sajmovima/vašarima potražiti..

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Kameni10










_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 21.05.16 9:57

JA ja upotrebivam na 5 sliki treči brus. A išlo bi i sa prvome.

Da, na zadnji sliki je ovakav brus. A ak se rukom goni, sam bog zna nešto ozbiljnijeg ne ide se nabrusiti predpostavljam. Ponekad su zubovi napucani, dijel odpuknut, pa ovakav brus ne dođe u poštev. U to sam siguran. A kod nas doma dijed imao je samo brus. Možda ga negdje dobijo i sam bog zna, na kraju mu pao za omaro i niko nije za njega znao. Ja ga pronašao, kad popravljal štalo i bacijo ga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by vica022 22.05.16 22:54

Mogu ti pomoci oko delova od jednog prodavca posto ima skoro sve za BCS i najeftiniji je. moze ti brzom postom poslati jer je blizu mene donekle a raspitacu se jer ima jedan negde kod krusevca koji radi sa delovima. Cim nadjem broj telefona poslacu ti jer sam i sam kod njega nesto nabavljao

_________________
Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 24.05.16 17:33

Hvala na dobrodoslici.
Naostricu kosu kako ste mi savetovali pa javljam kako je proslo.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 10.06.16 23:42

Pozdrav

U mojem zavičaju bila je jedna takva kosilica sa volanom, sad nisam baš siguran koje marke, sada imam više vremena pa ako je još na životu budem fotografirao kad bude prilika. Kosa se podiže na hidrauliku.



Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13339610

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13344710

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13406910

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13407010

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13417510

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13428610

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13432310

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 13435410

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 11.06.16 17:53

Fenomenalno. Ove slike toliko su tražene, kako slike izvenzemaljaca. Nekad dugo nazad, htijo sam nešto slično iti sam raditi, pa sam na kraju kupijo voziček original bez volana na jedan kotač. No nedugo toga sam i njega prodao.

A šta je od toga original, ko bi znao. Predpsotavljao sam, da za podig grebena treba biti za komfort barem hidravlika, a sumnjao sam, da može to biti i opasno, da te polužje -ručke ne stisnu tekom podizanja. A za ozbiljni rad na bar malo brežuljavim terenima i uzbrdicama potrebno bi bilo imati i pogon kotača na vozičku, inače to neče nešto funkcionirati.

Iz prve ruke, da vam kažem, bijo sam pored kupaca u trgovini, koj je original za BCS kosačico kupijo tank za benzin. Eto 100 eur okroglo i ruka!... Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 12.06.16 0:06


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by reider 1 12.06.16 11:44

Pa ni ovi vozi sa volanima nisu isti vidim. NEvijerojatno hehe. ZAnimivo bi bilo ovo pokušat voziti. Al mi se več sad čini, da je ovo teže za okretati na krajima, ko onaj, kojeg sam ja imao na jedan kotač. I onaj stroj sa moje doline nikako ne bi mogao, jer je vučt onaj voz kosačici još puno veča muka, a i sa mome nisam po mokrom putu izašao iz doline. TAko da- neupotrebljivo za mene.

A na večim ravnicama u godinama nazad Bog i batina. Cool
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Gost 23.04.17 13:02

Koja je razlika izedju BCS 622 i BCS 20000 koju ja imam?Da li su to dve iste koscice ili ima neka razlika.Obadve imaju lombadini motor.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Admin 26.10.18 20:57

Priključak za žetvu žitarica, BCS žetelica.

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Bcs_ze11

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Kosilice & žetelica BCS - Page 4 Empty Re: Kosilice & žetelica BCS

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 4 / 4. Previous  1, 2, 3, 4

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.