Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori Goldoni Star opća tema

+6
batek
fireman.peter
Krumpironja
reider 1
iwanho 1
Admin
10 posters

Stranica 10 / 16. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 11.01.17 5:19

Prijatelj, prav sam shvatijo, koliko bi ti dao za blatobrane, al znaj, da se na ovome svijetu bezplatno može dobiti samo batine(od kojeg, ko je radodaran) pirat Ma ni kinezi ne dajo za ovaj novac ugrađene oriđi blatobrane hehe.

Izgleda, da je to osebna izkaznica(izporučni list) traktora, koj izlazijo sa tvornice. Mokar je moguče po mome, jer netko zaboravijo zatovriti kutijo do kraja. Ak ne prav zatvoriš, ona otvorena je kakav cm, al na oko na daleko se ne vidi.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 16.01.17 7:27

Traktor na netu, Goldoni Star 3080 sa oštrim blatobranom, prihvatom za ručno kočnico i namiještenimi 3 hidravličnimi razvodniki.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 3080-goldoni-jekasti-bla
I još u malo drugačiji boji hehe!:
http://vignette4.wikia.nocookie.net/tractors/images/3/32/JD_75C_MFWD_(Goldoni)_-_2012.jpg/revision/latest?cb=20121219213248
I još nizki model Star 3080 sa kotačima straga 20". Ovo je dobro riješenje, pošto ima gore kod blatobrana veliko prostora:
http://www.trademe.co.nz/business-farming-industry/farming-forestry/tractors/51-150-hp/auction-1149900914.htm
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 16.01.17 10:27

Osim kaj ovaj ima više ručki za vanjsku hidrauliku, u ostalo je izgledom, ovog kaj se vidi na sliki, jednak kao moj.

Traktor na zadnjem linku (verzija za australiju i novi Zeland) ima samo 16+8 mjenjač. Ima li reverzer za rikverc ili treba koristiti ručku za promjenu grupa?
Ka bi imal sinkro reverzer to bi bilo za mene čisto OK, možda čak i bolje nego dual power.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 16.01.17 13:49

Po mome nema nekakve verzije za Zeland ovdje. Piše samo, da su popularni na Zelandu.
Miejnjač mu je isti kao i kod tvog!. Ima isto 4 ručke ukupno. Jer ak bila bi samo 16+8 opcija, onda se i nebi zvala "sinhro shuttle". "Shuttle" upotrebiva se angleški za nam razumljivo riječ "inverter". A inverter kažemo, kad je naprijed i nazad isto brzin. A "power shuttle", kad je elektrohidravlički il samo hidravlički upravljan.
Staru kažemo, da ima sinhro shuttle, zbog opcije 8+8.

I kod 1400 radnih sati, traktor ne pojede radijal gum ovako jako!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 19.01.17 14:55

https://www.manualslib.com/manual/1032331/Vm-Motori-D703e2.html?page=47#manual
https://www.manualslib.com/manual/1032331/Vm-Motori-D703e2.html?page=48#manual
Uputstva za odzračivanje motora VM. Klikniti se može i gore desno za prevod u matični jezik, ak kome što pomogne. Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 16.02.17 18:34

Ivanhu je u temi Sanduki i nošene korpe napisao:
[quote="Također je dobro da imam ventil za blokiranje hidraulike kod dužeg nošenja većeg tereta, pa je rasterećena hidraulična instalacija. je napisao/la:
"][/quote]
Dal se to ide o ventilu (malenom leptirčiču) izza poluge ručne kočnice? Ako si tekom radova taj ventil testirao, kakve ima funkcije, možda možeš detaljno opisati? Ak ga do kraja pritegneš(zašaraufaš), onda ruke sa teretom ostaju gdje jesu, i ručke podigovanja jesu mrtve??
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 17.02.17 8:16

Kaj to još nisi testiral? Wink
S njim se regulira brzina ispusta ulja i na taj način dobije prikladna brzina spuštanja priključka ovisno o njegovoj težini.
Kad je pritegnut nema povrata ulja (spuštanja ruk). Podizanje je moguće.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.02.17 18:43

Pa kazao sam, da sam ga vozijo samo 300 metara sa kamiona, i nikad više od decembra i nema ni akomulatora unutra. Neutral Zima je.
Napravijo sam prekidač minus pola. Več se suši pored peči boja. Na ovom mijestu, gdje sam kazao, da bude. Nije baš tako, kao kod Perota, koj ima kod ruke, ali bolje išta, nego ništa.

Ova blokada spuštanja onda je super. Dal utica i na rad alata, koji su kačeni u hidravličke brze spojke? Izvini, ak što pitam 2 puta, jer poznaš mene i moje pamtenje Embarassed
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 17.02.17 20:01

Ne, samo na podizne ruke.
Dobro je jer rastereti hidraulični razvodnik od duljeg opterećenja, npr. u transportu. Još da je bolja pristupačnost i okrugla nazubljena glava umjesto oblika leptira, bilo bi super. Malo smeta čep od mjenjača.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.02.17 20:38

To je ok, ali još uvijek kod zapadanja kotača u rupo na asvaltu kod veče brzine i priključkom straga uključi regulacijonu hidravliku scratch KAd alat poskoči,  jel uključi se ona? JEl si to ikad osijetijo?

Da to sam vidijo, malo je izza čepa(može se to vidjeti na slikama u ovoj temi), a Enerđi model ima tamo umijesto direkt kao Star maleni kardančič, da se izbijegne tom čepu mi se čini il ga ima samo produženog, to se više ne sijetim. Al ima bolje nego Star model. Duže je napraveni van na šipki naravno zbog deblijeg izoliranog poda na modelu Enerđi.
Povezave do slik Enerđija:
https://agro.forumhr.com/t522-goldoni-energy
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 17.02.17 21:17

Nikad se ne treba naganjati, a pogotovo kad kad imaš teški priključak odostraga. Kaj ne?
To, jel bu se hidraulika automatski u transportu malo podignula, je nevažno s obzirom na sva druga opterećanja koja u tom trenutku trpi traktor.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.02.17 22:12

Nije baš tako. Problem nije u samom podigovanju regulacione hidravlike, jer topling uključi hidravliko, da podigne. Problem je, jer on uključi, kad več je traktor zapao u rupo, i sila, koju traktor dobije se dublira. VOzijo sam brzinom 14 km/sat i zavozijo u jako malo rupico na asvaltu. Zetor se propeo spredaj tako daleko, da je lemež zadnje daske Regenta 2x14" okretača udarijo po asvaltu i bacilo je iskre. Nije se htijo nikako smiriti tekom vožnje, propinjao se bezkrajno kao poludjeli konj, pa sam se trebao zaustaviti, da se sve smirilo. Ak imaš jako jako srečo, možeš prepoloviti traktor. Problem jer mi je opcija izključenja regulacijone neizpravna, pa je uvijek uključena. ZAto sam to pitao za Goldoni, kako ima riješeno. Ko to ne vidi, ne povijeruje. Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 18.02.17 11:35

Tu je prvenstveno bil problem (iako ne samo to) u neispravnoj regulaciji. Možda si još k tome imal prikočan toplink u rupu koja je najdalje od osovine pa je samim time osjetljivije.
Uz to, koliko god nam se čini da je 14 km/h sporo, za vožnju teškog priključka na velikom kraku je to značajna brzina. Pogotovo po terenu koji nije potpuno ravan. No svi se mi na asfaltu pomalo zaboravimo, a upravo zbog veće brzine treba otvoriti četvore oči.

Goldoni bu još osjetljiviji na neravnine jer je manji osovinski razmak i uži je od Zetora.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.02.17 9:17

Ne bi želijo prljati teme sa drugim markama traktora, ali sistem rada regulacijone je kod tih starijih i još uvijek novijih traktora još uvijek sličan, pa se to nek posmatra za splošno debato, koja je vezana i za Goldoni Star. Kod poskakivanja pluga tekom vožnje jednostavno je tako velika, da bilo u kojoj rupi na glavčini kačenja toplinga imaš, bude regulacijona dobila signal za podigovanje. I ako nema opcije na ručkama za upravljanje stražnjeg dizala za izključiti rad regulacijone, onda se bude to događalo, osim, da voziš kao po jajama po putu. Kod mene izključiti se ne može na Zetoru, ali kako ima riješeno Goldoni, upravo o tome teče debata. Ako taj "leptirčič" na Goldoniju utica i na brzino kod podigovanja hidravlike, onda je to to. JEr hidravlika, maka dobije signal, nema mogučnosti podigovanja sa velikom brzinom priključni alat. I stvar je riješena. Ako utica samo na spuštanje podiznih ruka, znači, da radi samo jednosmerno, onda bi se plug podignuo tekom poskakivanja do maximala i tamo bi stvar se smirila...

No jučer bijoje kod mene vlastnik Goldoni 3070(koristnik-tetakov zet). Stajao je na dvoru, pa vidi naš Goldoni i htijo ga vidjeti, pa otvorila se debata oko njega . Mogu vam opisati njegova obrazloženja. Nije imao dugo vrijemena, pa njegovih tvrdnij nisam mogao čuti obrazloženja:
- Ovaj traktorčič je več kao dobar za ovo što bude radijo kod mene i siguran je, da neče se imati problemova još hitno ne
-on sam ga više još ponovo za sebe nebi nikad kupijo(zašto, neznam, nisma pitao, nije bilo vrijemena)
-Oni imajo taj traktor više od 10 godina, kod njih je stavljeni potpuno NOVI motor več u garanciji, i sad ima 4000 radnih satova(prvi je zablokirao do kraja(naopako ulje stavijo poovlašteni serviser))
-njegov traktor ima "no spin", nema mehaničkog "šifta"(polovičke), i nema dvije okretaja stražnjeg vratila
-motor nije isti kao na 3080 zadnjeg modela, samo bez turba, več je stavljen kompletno stariji model VM motora gore bez turba. A ima dosta sličnosti kaže.
-njegov ima širije kotače
-pumpa dobra je, da nije fiksirana na motor, da temperatura međusobno ne uticajo jedna na drugo, ali kaže živi je to užas, kad trebaš promijeniti kosi remen za pogon ventilatora i alternatora. Razturiti trebaš cijeli prednji kraj, jer ti smeta osovina pogona pumpe, koja ide preko koljevkve od motora pa naprijed do pumpe
-njemu treba svaki dan traktor, da miješa jelo za životinje sa prikolico, al ljetjeti treba na 2200okretajima svaki dan jedan sat. Motor 30 ks ne može nikako je pogoniti, pa maka je najmanja, i ubili su Štore traktor(43 ks) samo sa tom prikolicom, pa su zato uzeli snažniji motor tada, jer 50 ks jedva da zadovoljava potrebe kaže

Potvrdijo je, da ime-tvornica Goldoni sad nije više pod grupacijo John Dere od decembra 2015 godine, jer kupijo ga kinezki koncern LOVOL, al još uvijek moglo se bo kupiti ove traktore ili pod imenom novo rođenog koncerna Arbos, sa drugim dizajnom i imenom i bojom, ili u original izgledu Goldoni, kao ga poznajemo. Arbos je jako stara velika taljanska firma, propala godine nazad, a isto jo kupijo Lovol isto tako još jedno taljansko firmo za priključke za traktor(drljače i prskalice)Mater Macc, i sve tera dalje pod imenom Arbos.

Toliko sa njegove strane priča.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 20.02.17 13:23

Djelovanje ventila je opisano:
iwanho 1 je napisao/la:Kaj to još nisi testiral?  Wink
S njim se regulira brzina ispusta ulja i na taj način dobije prikladna brzina spuštanja priključka ovisno o njegovoj težini.
Kad je pritegnut nema povrata ulja (spuštanja ruk). Podizanje je moguće.

Na crvenoj ručki se fino regulira djelovanje automatskog podizanja hidraulike ovisno o sili otpora na toplinku. Nju uvijek koristim za dubinu oranja. Čini mi se da u donjem položaju potpuno isključi djelovanje automatskog podizanja, ali ne mogu to tvrditi sa 100 % sigurnosti. Kod tih ručki (žuta i crvena) postoji pomični graničnik s kojim nisam zadovoljan. Trebalo bi napraviti tri graničnika. Za crvenu jedan s donje strane, a za žutu s donje i s gornje strane. Za neke priključke je bolje da nisu dignuti do kraja. Ovako treba gledati položaj ručke, a s graničnikom bi uvijek ručku potegnul do graničnika.

Šteta da nisi imal par minuta vremena za dobiti odgovore zakaj ga više nebi kupil. Pogotovo kaj ste našli vremena za diskusiju o novim vlasnicima Goldoni grupe. Sad


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 20.02.17 23:28

Prijatelj, slažem se sa tobom, da bi trebalo imati graničnike na svakoj strani ručke!. Isto sam i ja utvrdijo u glavi heh. Pogotovo ograničenje max podiga!. No nije to baš nekvo čudo taj blokirni graničnik. MOžeš si ga napraviti sam kod kuče još jednog. A mogu ti nešto svetovati: Graničnik nisam provijerijo, ako ima zatučeni kraj navoja, jer ak ga nema, i nije graničnik pritegnuti, onda može se odšaraufati spodaj ploščica sa navojem!!. Ak je zatučeni, onda nije brige. Kad sam ja taj graničnik pronašao, bijo je do kraja odšaraufani Shocked

NEkvi priključki možedu saviti bilo što na traktoru straga ,ak se podižu do kraja, pa treba se paziti kod max podiga. ZAto graničnik nije baš loša ideja.Trebao bi pogledati ,kakav oriđi izgleda, pa kojeg još napraviti.

ovi ljudi imajo ludo dosta posla kod kuče i još hodaju na posao, pa znaš, da jih uvijek vrijeme tera...
A kad neko pored mene mica nogama, da mu se žuri, onda postajem i ja nervozen, pa onda ak želi, nek ide. Svak sam zna, zašto se žuri. Budem ga ob priliki pitao, što mu se, i što ne sviđa, kad bude druga prilika.

NA sliki spreman nosač prekidača minus pola. Treba ga namontirati:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0030
Kod namiještanja nosača i stikala naravno dođe do svekakvih problemova. Kao prvo, rupa na minus kablu traktora napravena je za M10 vijak. Treba ga izvučti i prebušiti za M12, kakav je i na prekidaču-stikalu. Kad želiš montirati stikalo sa unutarnej strane na nosač, smetao mi je poklopac-držač za ruke crvene boje, pa ga treba demontirati. Nakon namiještenja napravim pokušino. I vidi vraga, prekidač ne radi. Struja mu je uvijek prisotna il u uključenom il izključenom stanju. Opsujem tvornico prekidača i ajde opet po ključeve ,da sve razturim. Pa mi se činilo sumničavo, zašto prije demontaže crvene ručke išlo tvrdo za okrenuti, al sada bez ikakve muke. Pogodijo sam pravo- nopako namiještena ručka za 90 stupnjeva Razz PA mi trebalo okrenuti samo to ručko, vijk M5, koji je izpod malenog gumenog poklopčiča usrijed ručke. Radi sad, i radi u isto smijer kao kod Zetora, da se nečem motiti.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0033
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0034
Priča prošloga dana oko graničnika podiznih ručk hidravličnog stražnjeg dizala nije mi išlo sa glave, pa sam išao raziskovati. Shvatijo sam, da se ga NE može izgubiti, maka je do kraja popušteni, jer ima posebno obliko slova "C", koj zahvata za šasijo. A ni matica ne može odspodaj izpasti, jer je ulivena u plastiko. Napraveni je iz tanke plastike, što se meni na prvi pogled ni malo ne sviđa Suspect Nakon godin mogla bu pukniti.
Na sliki odšaraufan izpod ručk:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0036
Kad odšaraufaš vijk na graničniku, možeš ga cijeloga izvučti na dolnjoj velikoj rupi izpod ručk. Gledajuči na to, da mi je probleme stvarala samo gornja pozicija priključaka, odlučijo sam se, da ga pokušam namijestiti gore nad ručko podizanja. Tako priključak ne možeš previše podičti gore i nešto saviti. Može se ga namijestiti odzgoraj, ali sa pasko i muko. Stavljaš ga suprotnom redom ,kao se ga dole izmontira. Malo trebaš ga otvoriti prstima i kotom 45stupnjeva prvo gurnuti iznad crvene ručke, pa kad se uljegne, sam potraži pozicijo pravo. Za sad je oko tog graničnika to sve, i po meni če za mene ovo zadovoljavati. A dolnje pozicije za sad ne trebam imati uvijek iste kod radova, koje obavljam. Ak zatreba, jednog napravim dole.

Eto zvao sam telefonski tetakovog zeta. Koristnika cijele njegove mehanizacije. NA tvoju zamolbo, da se razpitam još dodatno oko tog Goldonija kojeg imaju i pozdravijo sam ga u tvom imenu.
Do duše pisat ču kao je on sam kazao:
1-Razpitao sam se oko ventila, kojeg ima on samo jednoga isto kao imaš ti(jedan par brzih spojka). KAzao je, nemoj vi  raditi problemove, gdje jih nema.
NA ventil možeš prikačiti tako jednosmeran, kao i dvosmeran ventil. Obadvije rade, kaže sa prakse. KAčiš kiperico na gornijeg. Ručko vučeš nazad, a puštaš naprijed, pa ne lupa po pumpi ništa, jer je to dobro napraveno kaže.
2-Priporučava ulje Olma za motor, ako ima određene specifikacije i tu gleda on samo specifikacije
3-filter ulja jeste gleda on, da ima nepovratni ventil. Zna da nekvi prodavači o tome ne znajo dosta, al treba voditi brigu da, pa maka ima vodoravno montiranog, al 3 klipac na glavo okrenutog, što je još gore.
4-Ulje Olma STOU on ne priporučava, zbog kočnic. On obavezno sipava ulje za SDF grupo UTTO, koji ima isto specifikacijo i tečnost kao zahtijeva grupa Goldoni. Kazao sam mu, da ima iste specifikacije, kazao on, da nezna za tečnost-gostoto koju ima Olmino ulje i da najviše vijeruje UTTO-ju, drugog nije ni gledao ni testirao, al cijena nije nešto jako veča. A ja na pamet isto nisam znao, kakva je gostota ulja STOU.
5- razhladno tekočino un upotrebiva plavo zelene boje, samo da je boje iste
6- njegov model isti je kao model 3050 i 3080 što se tiče kočenja i brzine kretanja. Brzina kretanja oko 30 i bez prednjeg kočenja.

Na kraju sam ga pitao, što mu se tako jako zamijerilo, da odustaje od ponovne kupnje ove marke. KAzao je, da zadovoljan sa radom, i maka ima 4 hiljade sati nije ništa se oštetilo, al kazao je, nek idemo ga gledati- gdje stoji curi sve olje od njega pale Kaazo je, da to je za nejga isto, kao da 40 godišnjak hodi na okolo sa berglom za pomoč kod hodanja. I da za njega 4 hiljade sati nije baš nešto dosta, da bi trebalo ovako puštati ulje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 05.03.17 19:28

Pronađena slika prozorčič za pogled nazad Goldoni Star 3000
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0058
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by iwanho 1 06.03.17 15:11

Ti živiš za inovacije. Znači ovaj prekidač djeluje na masu.

Meni se jedanput vijak graničnika odšrafil do kraja i sreća kaj ga nisam izgubil.
Ipak si uspel ugurati plastiku na gornjoj strani. Rekel bi da si se dosta pomučil prije nek je sjela na mjesto.

OLMA STOU ulje zadovoljava specifikacije koje su tražene za Goldoni mjenjač. Gradacija je 15W-40. Imaš vjerojatno još tog ulja. Moj kanister je nažalost bil probušen i zalijepljen selotejp trakom. Sad

Ako je jedini problem slabo brtvljenje nakon 4000 h, to je probavljivo. Bar nebu zahrđal. Laughing Osim ako ne pušta jako i na nezgodnim mjestima. U uputama je na 4000 h predviđena djelomična reparatura motora.
Videl sam stariji model 3070 koji je imal oko 10000 h, motor radi bez greške i suh ko barut. Očito nisu svi jednako kvalitetno napravljeni niti održavani.

Kaj se tiće ventila povrat vjerojatno ide preko sigurnosnog, koji se otvori, ako ulje nema mogućnost ići naprijed. Ja sam nabavil 80 cm crijeva kojim mogu po potrebi odvesti ulje natrag u mjenjač, ali ga još nisam isprobal.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 06.03.17 18:39

Prijatelj odgovori zatebe:
Za inovacije jeste. Jer stojim za tome, da tvornice uvijek ne napravijo bez griješka, pa ak se može nešto poboljšati, zašto ne. ( Malo OFTOPIC, u temi Zetor opet na njemu inovacija). heh.

Vijak graničnika pisao sam NE MOŽE se izgubiti, jer ak bijo bi odšaraufan, sa vlastitom težinom sili u plastiki, a ni matica ne izpadne, jer je zalivena unutra.(neznam, kako dugo če ova tanka plastika izdržati).

I po mome zadovoljava ovo Olma ulje potrebne specifikacije i tečnost. Prijatelj i ja nismo znali tečnosti na pamet, pa zato kazao, nek ne pravimo inovacija, i pokušavamo "neznanih" ulj. A o čemu pričaš? Da ti ulje izcurilo i šlo u đabe, pa ga nemaš ništa više? Koliko se sijetim, puni si imao jedan tanister, i još 2 litra u drugi. A da ti ni ne pričam, što se dogodilo meni. Sad vidim, da nije bilo kod nas sreče sa tim uljem. Rolling Eyes

Ak si vidijo taj motor VM kod 10000sati još izpravan, onda majke mi, dobar je. Al što se tiče prijateljevog motora VM na 3070, možda je i krivo što od oddržavanja. Koliko ja poznajem rad sa miješalno prikolico, onda je to tako, da se motor zapali i hladan natera na 2200 okretaja. Al to ni najgore. Ubaci mu se zabijeni silos(možda cijela bala) i on treba razčupavati to i mleveti jedan sat. I to svaki dan. PA da je hladni ili toplo. Drugo nečem ti pametovati Rolling Eyes Došao sam jednom na dvor, kad taj Goldoni 3070 miješao. Dere se na mijestu, da vručina ide od njega, al prikolica se ljulja na sve strane.

Prijatelj kaže, da nam ne treba nikakvog baypassa. I da ništa sigurnostni ne lupa...I nemoj se brinuti...

MA danas bila je prva vožnja sa tim traktorom. BAš je blomazniji prema AC-ju, al naviknuti se treba.  Ima dobar zvuk. Volan je kao iz priče mekani. Vuče prikolico drva ko za šalo bez dodavanja gasa u 4 spori. Al malo je neugodno, jer se u reduktoru ručka postavi jako prema naprijed, što malo onemogučava ulaz i izlaz, al malo je puta u reduktoru uključen. Hidravlika mi se čini točna i lagana ručka. Mah sve je stvar navike.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 17.03.17 19:14

Demontaža plastičnog poklopaca nad komandama podigavanja hidravlike. Izpod su ventili za vanjske koristnike, koji se kačijo na brze spojke hidravlike. Dodatne modifikacije na hidravličkom sistemu. Prvom ventilu demontiral priključke i se pod njih uz pomoč duplog okastog vijka namijestijo još jedan par crijeva za takozvanog "kradljivca"(jedan ventil krmili istovremeno dvije para izlaza). Na ljevi strani kod kučišča mijenjača, vidi se virojatno sigurnostni ventil, al prvi ventil ima još jednog malenog naprijed okrenutog malenoga za sebe, ili je to onaj blokirni vijk za promijeno ventila sa jednoradnog u dvoradnoga!.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0007
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0008
Ovakvi element hidravlike ne postoji, pa smo postoječega ukup zavarili!
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0009
Namiještenih dvije para priključaka sa jednoga ventila:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0010
Original plastični poklopac sasvim točno namiješten je preko crijeva, i zbog toga, jer sad došlo do duple višine priključaka, trebalo je izpiliti plastiko, inače se ne može namijestiti:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0011
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 25.03.17 12:49

Radovi se nastavljajo. Demontaža poklopaca izza desne noge nad papučico blokade diferencijala. U njega izbušila se rupa za ventil zatvaranja cijevi. Ak se ga zatvori, rade straga brze spojke, a ak otvori, proradi desna vertikalna hidravlična roka stražnjeg hidravličnog dizala.
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0012
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0013
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0014
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0016
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 29.03.17 21:03

Brze spojke hidravlike inženeri baš niso nešto pametno namijestili po moji presudi. Ullje curi van, tekom spajanja cijevi, i curijo dol na prečni nosač tanka nafte. Sa njega na tank nafte, a po njime naokolo izpod njega i onda na kučišče mijenjača i diferencijala pod sijedalom. I tako ljepo je sve masno Rolling Eyes BAr bi napravili lovilec ulja, ili bar nekvi lum, koj bi odvajao kape ulja. No neki lim sam ja napravijo na brzino, al trebam ga još fiksirati. Samo sam ga za sad postavijo izpod spojk, da vidim rezultat. Kaže dobro, jer se sad odcuri ulje preko njega i iz ruba kapa na pod, pa traktor ostane suh. Da je mijera puna, majstori namijestili su vtičnico rotacijone lampe na prečni nosač izpod spojk hidravlike, da se može ona kopati u ulju. Boga jim!. No taj moj lim stoji preko vtičnice, pa bude zasigurao sve istovrijemeno. scratch
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0024
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 23.04.17 21:13

Slike Goldoni Star 3080 u novom dizajnu sa sajma Komenda SLO aprila, odkad je pod novu grupacijo Arbos. Prodavač kaže, da se za sad može dobiti i stari(obični) i novi dizajn tog modela. No gledajuči ga ,nekve razlike između starog i novog izgleda nisam pronašao, osim izgleda haube. Model na sliki imao je namiješteni jako rijedak komplet guma, koje malo puta vidim kod vlastnicima(kombinacija 20" i 12"). Meni se sviđajo ove gume, ali hauba stari izlged bolji mi je:
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0026
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Fotografija-0028
Na sajmu nije bilo ni jednog modela u zaščitni boji grupacije Arbos, al može se ga dobiti koliko znam.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by reider 1 21.05.17 20:27

Blatobrani Goldoni Star specijalni sprednji, za najožje postavljene točkove, koji ne smetajo međuredovni obradi i kvarijo pogled naprijed. Namiješteni na traktor 3070 u kombinaciji sa nizkim kotačima 12" i 20".
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Blatnik-goldoni-1
Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Blatnik-goldoni
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Admin 26.05.17 11:25

Pozdrav

Štite li išta kad su tako uski, lijepi jesu.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori Goldoni  Star opća tema  - Page 10 Empty Re: Traktori Goldoni Star opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 10 / 16. Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.