Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goldoni Maxter RS&SN

+2
Krumpironja
Admin
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Admin 27.01.15 0:54

Opća tema traktora model Maxter RS&SN 60

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 11.11.15 17:50


Goldoni Maxter RS&SN 23r74i10

Konačno stigo novi traktor za vinograde, zamjena za goldonija 926
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Dubravac 11.11.15 19:08

Pozz
Sve najbilje s prinovom kolega neka vas dosta služi.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Admin 11.11.15 22:51

Pozdrav

Puno uspjeha u radu sa novim traktorom treba zaliti to. Goldoni Maxter RS&SN T035211

Srdačan pozdrav

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 12.11.15 8:51

Hvala, nadam se da hoce hehe vec ovih dana pocinje sa radom lol!
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by darko123 13.11.15 18:50

Nek te dugo sluzi Krumpironja Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 20.11.15 18:38

Nadam se da hoće heeh nije velika razlika između AC i Maxtera.

Goldoni Maxter RS&SN Goldon10
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 07.08.16 20:36

Evo momčina radi bez greške...



Zadnja promjena: Admin; 20.08.16 0:57; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Popravak neispravno postavljenog linka YouTube)
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by iwanho 1 08.08.16 11:14

Radi ko zmaj. Za ovakve uske prostore je najbolji zglobni traktor. Jako je okretan, a ako si slučajno preblizu jedne redi kod frkanja volana zadnji kraj ne ode u red od koje se hoćeš odmaknuti.
Jel to slika vara ili je Goldoni malo uži od AC-a?

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by iwanho 1 08.08.16 11:15

Edit:
obrisano jer sam greškom poslal 2x.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 08.08.16 11:22

Bas suprotno hehe kod zglobnog ako ides naglo se odmaknut freza ode u red, al ja sam se vec naviko tu moras jako jako malo skretat sa volanom i na duze se odmicat,slicno reagira ko i veliki brod haha motas a nakom pol sata imas promjenu smjera lol!
A to je stara slike hehe tada je ac bio ako se ne varam 125cm a maxter 115... Sada je ac 100cm tako da je znatno uzi a maxter se ne moze vise suzit
Mislim da na drugom forumu ima i slika oba traktora nakon sta sam suzio ac pa mozes vidit razliku,u pocetku je bilo jako cudno vozit ga hehe
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 17.08.16 19:16

A i Krompija molijo bi, da pregleda sken, kojeg sam pripasao, i provijeri za MAxtera SN sa 12+4 mijenjačem, ak je razpored brzin u srednji grupi napisan pravo???Ima sve razmešane brzine i nikako nisu u pravom redu!?? Dal je to pravo napisano. Zmešano kao marmelada. Ovo ne može biti istinito. JEr 1 i 3 grupa reduktora imaju pravilan redosled, al srednji režim nikako? Dali zaista tako traktor vozi?
Goldoni Maxter RS&SN Goldoni-brzine-kretanja
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by iwanho 1 17.08.16 19:31

Očita greška na prikazu. Posloži od sporije prema bržoj i to gotovo sigurno odgovara stvarnom stanju.


Zadnja promjena: iwanho 1; 17.08.16 20:22; ukupno mijenjano 2 put/a.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 17.08.16 20:15

Hehe, čekam na odgovor sa prve ruke, a je i meni to malo čudno, da bi bilo istinito...Nije logično heh.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 17.08.16 22:00

Ja imam drugačije na mome, jedna rucka ima puza kornjacu covijeka i zeca, 3 napred i 1 rikverc na drugoj rucki
I brzine su stvarno pomjesane tj sredina... Samo puz i zec imaju po veličini poslozene brzine a kornjaca i covijek imaju izmjesane...ide 1 kornjaca 1 covijek 2 kornjaca 2 covijek 3 kornajca 3 covijek...slicno ko tv...ni meni se to nije svidalo u startu al poslje se naviknes...ja skoro sve radim u puzu, jedino spricam u 2 covijeku, i o vozim u zecu i tamo su po brzini od 1-3 ma sve je stvar navike
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 18.08.16 0:36

Hvala. Kakva glupost. Stvarno nema nikakve logike. Nema smisla ovakav mijenjač ni komentirati il razumiti inženere.
Ak budeš imao sa uputstva stranico shemo brzin mijenjača sa brzinama, stavi na forum, naravno ako jih imate. Znači za vašeg, ova shema sa neta ne valja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 18.08.16 2:53

Nemam ništa od papira za njega, al imas na tvojoj slici dole 16+16 mjenjac i vidis kako je sredina isto izmješana, samo ja imam 3 napred umjesto 4 al na isti princip je napravljeno, vjerujem da je zato jer su to brzine koje se najviše koriste pa da mozes nac onu koja ti najvise odgovara
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 18.08.16 15:09

Da imaš pravo oko tih 16+16 na Maxteru. Izgleda mi, da svak za nekvi posao pronađe svoju grupu reduktora, koja mu odgovara, i onda vozi uvijek samo sa brzinama a grupa mu ostaje, jer ima tada velik razpon brzina od najsporije do najbrže. Siguran sam u to i kad se navikneš super je, al prije ko se navikneš, moj ga bi otac prokleo do pakla hehe.

Pa ima i onaj Maxter SN brzi revers ,kao vidim u sporim brzinama. A verzija 16+16 nema je, pa treba prebaciti dvije ručke za brzi revers, što znam, da je neugodno, pošto se sijetim, kad sam vozijo NH sa mijenjačem 12+12 sa Powerom, znači 24+24. Ponekad sam se dokrajno zablokirao. Zaustavijo se ,pa uskoro otvorijo knjigo uputstva za upotrebo hehe.

Ak povučem kraj priče- svak model mijenjača je DOBAR, ak ima sve potrebne brzine, pa da su gdje god bile...hehehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 20.08.16 20:35

Vijesti sa AGRE 2016!
MAkster RS 60 po pričama prodavača, kojem sam uskoro savijao ruke, da pove istinu, Kazao je tako:
Eden jedinih, il uskoro da ne kažem jedini ima pravo dvolamelno kvačilo, znači razdvojem pogon traktora(mijenjača) i stražnjeg vratila!.
Ima standard 540 i 750 ugrađeno. Uključiva se EHR dugmetom!.
Ima dvije blokade diferencijala mehaničko, straga desno pored noge, al sprednjo ručka ljevo izpod volana.
Mijenjač 16+16 sinhronizovan i inverter.
Za Draft i high pozition zaboravijo pitati!
Traktor sa kotačima 280/18 koštao bo na pamet oko 21 hiljade, al pravo cijeno dobijem na mail. JAvit ču.
Na sajmu bila je samo za Krompija SN verzija. A da bi ga on vidijo-jao! Ak budem pronašao sliko stavim ju. Imao je kotače 280/18".
Sve meni potrebno ima on serijsko osim kotači ovi prije imenovani nisu potpuno osnovne opcije, pa neznam ,da što podižu cijeno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 20.08.16 23:31

Vidim ja ti sve nesto gledas da kupis novi traktor hehe nas ima 250/18 gume
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 21.08.16 9:04

Ma gledaj, nema veze, kupijo bi i poolovnog al maximalno sačuvanog. Stare hrpetine, koje treba samo popravljati i sređivati uz uturenja nekvih mana sa strane prodavača sve manje se mi sviđa. Al se ne mudi. Možda neču kupiti ništa prije Komende u Aprilu. U to se nagibam, jer mi tako jako Ne treba.

Krompi, u Agromehaniki jesam se razgovorijo oko guma, i čovijek debelo gledao, zašto pričam toliko oko gum 250/18. KAzao sam, da se mi sviđaju veličina i širina, jer šire ne smeju biti zbog međuredovne obrade-primer izvađenje krompira, pa i skuplje jesu šire. A kazao mi, da sve manje ovakvih je dimenzija i svi, oni i konkurencija u večini idedu na mijere 280/18, što sam se i sam prepričal, kad sam gledao rang snage 50ks kod prodavača različtih firma.
Mogu kazati, da ni jednog, osim nekog osnovnog modela AGT-ja nije sa gumama 7.5/16 ni bilo.

No žao mi je, al u životu nisam Maxtera RS ni vidijo, pa bi prije kupnje naravno rad ga vidijo, ak bi pala kaka odluka. Onaj SN model davao mi približno sliku, kakav bi nek bijo, koj je bijo na štantu. Al moja najdraža kaazla mi na brzino, da najljepši je AC MAjor od svih, al od ovog Goldonija ljepši je i onaj naš kod kuče... pirat
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 21.08.16 9:59

Ac major je zakon... Ja sada gledam da kupim gume za moga i skupe su ove 8.25x16 tako da trazim zamjenu mozda nadem 7,5x16 vanjskih dimenzija ko 8.25 sve zavisi od proizvodaca a 250 80x18 su kod nas oko 1300kn komad jako skupo
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 21.08.16 12:35

Kod kupnje novih guma, žao trebamo razmišljati i o kupnji feln-platišč...
Inače MAxter u kataložima ima standard mijero 8,5/16 mi se čini, a daju gore svake gume po želji. Vidim, da dosta u večini bacaju gore 280/18, al kolika je doplata, ali ako i je, neznam.VIdjet čem, kad dođe predračun. Jer ovo je i jedina dodatna oprema, koju bi ja poželijo na njemu, jer sve drugo je u standardu, al nekve želje ni ne možejo izpuniti pošto opreme ni nije možno ugraditi.
Npr, Maxter maleni ima mehaničko uključivanje šper- bolokad diferencijala, al najsnažnija verzija ima ju serijski, koliko vidim u katalogu. Maleni ni nema opcije dodatne naruđbe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Krumpironja 21.08.16 15:16

Svi talijani imaju duple sprere, maxter ima zadnju blokadu na nogu kod kvacila a prednju na rucku kod volana i to mi se ni jedno ne svida, ac ima ukljuceno iskljuceno i to je bolje ovdje moras drzat pretisnuto..
Pogledaj gore na video slicno tako ti se vidi i na star, imo sam negdje video i od stara al ne mogu nac sad
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by reider 1 21.08.16 19:03

Različno imajo i kod Goldonija. Uskoro sam siguran, da Maxter SN imao je stražnjo blokado na desnoj strani izza desne noge al ne na podu, več na vertikalni steni ...Znači iz godine u godinu različto.
isto tako i AC! Ac Normal 5400 ima moj ručkom i ostaje uključeno, al novi 5500 Normal ima nogom desnom , al prednje imaju svi isto ljevom nogom pored papuče kvačila.

Ak pitaš mene, nema je preko EHR na jedno dugme obadvije ukupno, il bar spredaj NO SPIN. Sve drugo je "tuga". Osim za održavanje, ak nešto odkaže hehe.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni Maxter RS&SN Empty Re: Goldoni Maxter RS&SN

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.