Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Goldoni mehanizacija

3 posters

Go down

Goldoni mehanizacija Empty Goldoni mehanizacija

Postaj by Admin 04.01.15 0:01


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 04.01.15 10:50

Pozdrav Admine!

Hvala na lijepim sličicama. Prav onak za dušu. A posjetitelji jedan do drugog kao sardine u konzervi.  Very Happy
Malo me iznenadil vinogradarski Ronin sa širinom od 109 cm. Pitanje stabilnosti? Mislim da je taj traktor ipak dosta  viši od malog Tome.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by Admin 05.01.15 17:34

Pozdrav

Hvala bit če fotkica  još sutra popodne ili navečer fotografije prezentacija traktora njih  samih i u radu u voćnjaku, imat ču malo više vremena tada , sličice su službene od samog Goldonija preuzeo od njih, još čekam obečane slike sa sajma od naših zastupnika Goldonija iz Buja. Fotkice je moguče zumirati do određene veličine i malo pomicati lijevo i desno stranu  pa se i koji detalj bude mogao bolje pogledati.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 05.01.15 20:17

Sad sam se sjetil da i ja imam dva linka na službene stranice Goldonija.
Možda bu nekog zanimalo.   study
https://www.flickr.com/photos/goldonispa/sets/
http://issuu.com/goldonispa/docs/goldoni_catalogo_generale_gamma_064_44863c04f9380e

lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 23.02.18 8:05

Ma da. A još do dandanas nigdje nemaju kakvog ozbiljnog PDF-ja od Q110, kao da bi se ga stidili. Osim, ak ga ja ne pronađem. Ima slika da, al od nigdje ozbiljne tehničke prezentacije. Na brzino nešto sam saznao od novinara u ponekvih cajtngah. A od njih ništa osim slik. Vidijo sam reklamo, čini mi se od tvornice, da ima reverzer na svim brzinama(u angleskem jeziku). A nekvi novinar napisao,da ima mijenjač 24+12...Onda to ne drži. Da je mijera puna, poovlašteni zastopnik nema na svojoj stranici ga ni nazvanog, al reklamo sa cijenom od Stara 3050 ima staro vač 2 il 3 godine. Ne čini mi se to ozbiljno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 23.02.18 9:49

Ima na službenim stranicama Goldoni Italija. Doduše, podaci nisu detaljni, ali osnovni postoje. Ima po 4 brzine u 3 grupe + inverzor. Brzine prema naprijed se kalaju (polovičke). Da ima 6 brzina u 2 grupe, bil bi mjenjač riješen po mom ukusu.

https://issuu.com/goldonispa/docs/piegh._goldoni_it

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 23.02.18 12:50

A izgleda, kao nema više kod Kawasakija model GPZ, tak onema više kod Goldoni fenomenalnog modela "Star". Dobili sve nove dizajne i imena. Jasno mi sve, al još uvijek taj mijenjač Q modela(koliko vidim, imaš na biranje različto snažne motore 3 komade). Logički mi se čini, da jeste mijenjač, kako praviš, al pogledaj ručke, koje imaš 4 komada. Ak je reverzer kod volana, desno pored sijedala imaš i 4 brzina osnovna, reduktor ljevo pored sijedala, a ona ručka, sa koju ti kod Stara biraš režim mijenjača, taj Q model ima navedeno "high-low". Kako je onda riješeno, da ima samo kalanje naprijed riješeno i zašto, sam bog zna. Uz broj ručka i njihovih funkcija, trebalo bi mu biti 24+24.
No a i koštati trebadu ovi modeli, da boli glava. Sa ovimi koje imamo težko, da čemo za kojeg ovog novog zaslužiti, da si ga možemo privuštiti. No

Mijenjača sa više od 5 brzina na ručki mijenjača osnovnih brzin ja nisam ni vidijo. Tvornice ovo riješavaju sa radije više stupnjeva power shifta. Zašto tako, ko zna. Možda bi došlo do predugih osovina u mijenjaču. Govore nekvi, da i kod mijenjača sa 5 brzina težko je ubaciti u krajnju 5 brzino. Duge viljuške, dugi hodovi...I naravno, veči su traktori, bolji su sagrađeni mijenjači- veči modeli više nude koristniku.
A nek to boli glava one, kojim ovakvi strojevi zatrebaju, mene ne treba.

Znači Goldoni je na prolazu mijenjave kompletnog dizajna, za osviježenje ponudbe strojeva. E prijatelj, trebamo onda mi iti sa vrijemenom ukup-prodati ove naše stare modelove i naručiti najnovije. pirat
A ako sam iskren, ljepši mi je stari dizajn, pa nek mi dizajnerski inženeri nek ne zamijerijo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 23.02.18 14:29

Meni se čini da nisu model Star ugasili. Samo su ga malo preuredili, a u imenu zadržali samo S od Star i Q od Quasar.
Imaš na svojem traktoru primjer da neke opcije ne možeš koristiti kad je omogućena neka druga radnja. Najvjerojatnije su i ovdje nekaj slično izkemijali pa zato ima mogućnost kalanja brzina samo naprijed. Nisam gledal slike na kojima se vide ručke. Nije mi se to tražilo pa sam samo potražil ono kaj je teb zanimalo.
Po meni bi bilo logično:
- ručka za izbor brzina (1-4),
- ručka za izbor grupe (I-III),
- ručka inverzora (naprijed-natrag) i
- ručka za kalanje brzina koja se automatski isključuje kad se uključi pogon unatrag. Znači ručka inverzora i ručka za kalanje brzina mogu biti međusobno mehanički ograničene. Takvo ograničenje imam na mtk - Ako sam u rikvercu ne mogu uključiti frezu, a ako je freza prije uključena, ubacivanjem u rikver se ona automatski izbaci iz prijašnjeg uključenog položaja.

Kaj se mene tiče, dizajn je potpuno promašen. Neuspjelo kopiranje modernih linija.

Sve više automobila ima mjenjače (klasične ručne) sa 6 brzina (ima i moj golf) i nema nikakvih problema. Pitanje je samo volje i opravdanosti za ulaganjem u razvoj. Možda sam ja po tom pitanju malo ispred vremena, tko zna.  Wink

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 23.02.18 19:04

Virojatno je tako sa poimenovanjem. A kako naumili su taj mijenjač mogu samo predpostavljati i zašto su opet komplicirali i odkrivali toplo vodu kao kod Stara, znaju samo oni. Ovdje vidiš sve 4 ručke(reverzer kod volana, desna ti je 4 osnovne brzine,ljevo sa strane zica ti je šta drugo nego reduktori, a sredi na mijenjaču ti je nekvi (hi.low)). Po meni to bi jednostavno moglo biti 24+24, al Goldoni inženeri nakuhali su opet nekvu papriciranu supu:
Goldoni mehanizacija Goldoni-q110
No slične sagradnje mijenjača imadu i druge firme, da kalaju samo unaprijed(nazad nema ni nekakvog smisla), a bez biranja dvih različtih režima mijenjača kao kod Stara. Čini mi se, imadu SDF grupa jednog od mijenjača sa mehaničkim kalanjem brzina naprijed tako, da je kod jedne ručke opcija 3kratnog prekidanja(rikverc, naprijed i kalano naprijed). Znači ima kalanje na ručki reverzera:
Goldoni mehanizacija Same-dorado-klasic

Za 4 brzinski mijenjač trebaš krače viljuške, a traktor ima sve snažnije napraveno nego tvoj Golf. A 6 brzin treba 6 sinhrona, pa bolej napraviti 4 brzina sa sinhrona, sve masivnije i krače za prestavljati, pa napraviti jedan dodatan reduktor il kalanje cijelog mijenjača, da se sve brzine podubliraju. To je samo moje mišlenje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 24.02.18 11:56

Znaš onu izreku:"Zakaj bi bilo jednostavno kad može komplicirano". U Goldoniju se je očito pridržavaju.

Ovo rješenje kod SDF grupacije nije loše.

Kaj se tiće primjene sistema 6 brzinskog mjenjača iz auta u traktor imam malo drukčije mišljenje nego ti. Smatram da su 3 osnovna razloga zašto se ne primjenjuje.
1. viša cijena (tu se slažemo),
2. potrebno je potpuno iznova projektirati mjenjač (također ima svoju cijenu),
3. procjena benefita (očito se još uvijek procjenjuje da se tom promjenom ne dobiva dovoljno u odnosu na potrebno ulaganje).

Kako to imaju riješeno veliki traktori? Imaju li i oni 4x3, odnosno 4x4 mjenjače ili imaju više od 4 brzine. Znam da neki umjesto polovički imaju trečinke ili čak četvrtinke brzina.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 24.02.18 17:51

KAko sam več kazao, super bilo bi čuti stručnjake-inženire sa tvornic direktno, zašto su se za bilo što odlučili. A sam znaš(predpostavljam iz tvog nekadašnjeg posla), da svak inženir ne može raditi po svojim zamislima i radi po unaprijed zacrtanim smijerima, koje jim NEKO (glavni) zacrta. A svi njega pljuju na kraju. Pored toga nek tip mijenjača, koj je več iztestiran isiguran najlakše terati naprijed, i malo mogučnosti je, da se dogodi serijska napaka. Pogledaj modele "Stara" bar po moji presudi: Isti model mijenjača na malim i večima. Jednostavno, malome samo procentoalno sve pojačaš, i več imaš za večeg mijenjač, koj sigurno bez razvoja če raditi. Ovdje ti je onda dobrih 300 kila razlike u krajni težini, jer sve pojačano-povečano. No nešto je i dodatna oprema, koje naravno veliki(90 i 100) imaju serijsko namiješteno, al mali(50 i 80) nemaju.

SDF priča je druga. Sasvim veča tvornica i dugogodišnji obširniji razvoji različtih mijenjača i isto tako izkustva sa njih sa malih i velikih serija traktora. Ovaj mijenjač sa moje dodane slike je model mijenjača modela Same Dorado Classic, sa mehaničkim kalanjem brzin 30+15 i to sve na 3 ručkama. Kako se ponaša mijenjač tekom vožnje i upotrebe ove srednje ručke sa rikvercom i kalanjem brzin naprijed, prema mijenjaču, koj ima svoju ručko za kalanje brzin, žao neznam, al zanimivo je riješenje ove tvornice.

Kod tvojih 3 razloga virojatno si si odgovor podao več sam u nabrojenih razloga, koji je zadnji najvijerojatniji a i tako sam več ja post nazad isto tako obrazložijo. Ak ti maš u primer da dam 3 grupe,4 brzina i reverzer, znači 3 ručke (jako popularni tip mijenjača ovodobno 12+12), pa se odlučiš povečati broj ukupnih brzina za dobrobit koristnika-vozača, da ima više razpoložljivih biranj brzina: Ak dodaš jedno brzino, dobiješ mijenjač 15+15. A ak dodaš jedno stupnjo grupe više imaš 16+16, ak napraviš  samo dual Power šift na mijenjač 12+12, imaš 24+24!!!Isto tako, ak napraviš ručko dodatno za mehaničko kalanje(skupni broj ručk je onda 4 komada). Onda je jedna opcija prije opisana sa Same Dorado classic...Vidi se, da bilo koja druga opcija poda ti više krajnih brzina, nego večanje broja osnovne brzine.
A što ti želiš kazati, znam ja, jer si to več nekad obrazložijo, da ne ide između grup mijenjavati. Al ide mijenjavati, ak je napraveni bilokoj šift brzin(mehanički il elektro riješeno).
Tvoj Goldoni uz dodano jedno brzino, imao bi u grupi 5 brzina, sa dodatno ručko kalanja(i 4 osnovnim brzinama kao sada) ima jih 8.

Novi strojevi, koje mi nečemo nikad koristiti imadu i grupe u sinhronu. A četrtinke, koje napomenjuješ več sami preklapljaju međusobno, ili zbog padanja okretajev motora, a i mijenjaju šift na najbržeg, ak vozač mijenja cijelo brzino na dole. Sve dobro dojde, do kad ova "ljetalica" radi bezprekorno. A kad zagusti, puni su forumi razpitivanja i tugovanja, kako sad, što, gdje, za koliko, kako, zašto...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 24.02.18 19:28

Sve kaj pišeš OK (gledano sa strane proizvođača). Ja, kao kupac, gledam malo dručije, ali opet ne idem u krajnost (previsoka je cijena). Nekak još uvijek, unatoč prednostima automatike i poluautomatike u korištenju, više volim čistu mehaniku. Zato mi se i dopada onaj SDF-ov mjenjač, ali pod uvjetom da ima sinkroniziran reverzer. Ako nema, onda rađe odaberem mjenjač s jednom ručkom više. Ja bi mu samo još popunil onaj prazni položaj na ručki tak da ima 6 umjesto 5 brzina (neparne prema naprijed, parne prema otraga) i sve tip-top. Barem za moje prohtjeve.

Kaj se tiče brzina na mojem, meni je to avion na ono kaj sam imal na TV-u i Pasqualliju. Kad bi imal 6 brzina i polovičke moje potrebe bi zadovoljil čak bez grupa (samo dvije ručke). No, sigurno ne bi prigovaral ako bi imal grupe i treću. Very Happy
Tvoj ima skošene blatobrane pa je ručka za grupe skošena više lijevo i malo dalje od vozača. To je bolje nego na mojem koji nema skošene blatobrane. Bila bi ta promjena odlična da nisu popravljanjem jedne slabosti, napravili drugu (položaj kočnice za prikolicu).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 24.02.18 20:48

MEhansko riješeni stroji napraveni upravu so za radnike sa manje posla, a i mehanika, jednostavna sigurna na dugi rok uzdržavanja hvaležna je vlastniku, zato za svakog kupaca, da se nađe nešto i svi zadovoljni. Žao za svakog kupaca ne možedu napraviti svog mijenjača po željama, biranje je možda između 2 il 3, a ni to ne kod svake marke, pa kupac ide možda i samo zbog toga do druge marke, kod koje mu ugodijo željo. I to se događa. Ponekad mala stvar kupaca odbije od kupnje.

BEz brige,da su napravili kod SDF sinhron na reverzer hehe, al ja sam htijo kazati to, da nezna se, kako je kalanje riješeno na tistoj ručki(il uspori za 20% svako brzino, da ju možeš tekom vožnje bez problema uključiti mimo rikverca). A ne bih ja ovdje rad predpostavljao-pričao na pamet.

Vozaču čini se postaviti još 6 brzino na ručko pored več 5 postoječih jednostavno, al možda u biti to nije upravo tako il je kod tog istog mijenjača potpuno nemoguče, pa bi trebalo zanju posložiti sasvim novi-veči mijenjač. Ko zna.

Zaista nisam kod usporedbe sa slik zapazijo, da bi imao moj Star više savijeno ručko reduktora od sijedala. Sve u svemu bilo bi ok, ak bi ju napravili bar malo više mekano za preklapljati.

Sve u svemu, kao vidiš Goldoni mehanizacija razvija se, ne umira, pa maka mijenjan je vlastnik, to je ljepo vidjeti, pa bude u budučnosti može još čega za vidjeti i ko zna još šta novog nekad u životu provoziti tongue
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 25.02.18 10:17

Ako je ta tropoložajna ručka reverzera kod SDF-a djeluje na sinkronizirane zupčanike onda nema problema. Kad ideš prema naprijed možeš birati između lijevog i desnog prednjeg položaja (vjerojatno se samo promijeni par zupčanika za isti smjer vrtnje na izlazu), a za rikverc stražnji položaj ručke.
Vidiš, ja si baš volim pokušati dočarati kak to djeluje, barem logički. Neki put sam u pravu, a neki put nisam.

Dodavanje 6. brzine na mjenjač s 5 brzina može biti problematično kak spominješ. No, ako je projektant, kod promjene sa 4 na 5 brzina, gledao samo malo dalje od nosa, to ne bi smel biti poseban problem. Postoji masu traktora koji u osnovnoj verziji neke stvari nnemaju, ali imaju omogućeno naknadno dodavanje pojedinih funkcija (elemenata i sklopova).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 25.02.18 19:53

Naravno, ak je razlika u brzini između prednjih dvih položaja mala(oko 20%) i pod sinhronom, može se koristiti tekom vožnje ovo ručko isto , kao kakvo ločeno ručko, koja je samo za kalanje predvidena, u primer kod Stara(režim 16+Cool.

A što se tiče Goldoni mehanizacije, malo sam bijo danas neugodno iznenađen. Imaju oni po mojoj procijeni pedantno stroj napraveni zadovoljavajuče, narančasto obojene dijelove lima kvalitetno obojeno, al daleko od toga, bi to moglo valjati i za crno obojenje. Šasija i dijelovi z crnom bojom. Da ne kažem, svi ni nemaju osnovne grunt boje izpod ,al več ona crna boja bez grunta, obojena je jedanput!. Demontirao sam zaščitni lim blatobrana crne boje, koj sprečava bacanje blata i vode u območje stražnjeg svijetla nazad u zadnji ugao. Ma traktor ima 1 godinu i ni vidijo nije vožnje po vodi, al lim počeo zahrđavati. Male tačke hrđe vidne su. Veličine kakav mm il 2, al to se stvarno ne bi smijelo događati. Isto tako sigurnostni lok-arnij. Pogledaj ga na slikama. Na njime gore ima predpripravo za montažo svijetla(mali kvadratni profili navareni gore 2 komada). No odznutra tog jednog profila nema ni jedne crne boje KAMOLI grunt. I vidi se hrđa unutra. Rolling Eyes No sliče gluposti vijerujem, da i druge tvornice naprave, jer se sijetim priče nekog forumaša, al jednostavno padne ti to u oči(za koju marku taj čovijek to kazao, više neznam, a nema ni veze-išlo se isto za nekog taljana, koj radijo manje od 5 godine u zimskoj službi, pa zahrđao(izgleda malo previše, ko bi se očekivalo)).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 26.02.18 8:38

Nema idealnog za te novce. Ti zaštitni elementi od ispod bi trebali biti plastični kao kod auta.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 26.02.18 14:06

Za nas koristnike-kupce, sve je preskupo, al proizvođač kaže, da radi jedva u plusu...
ZNaš, kako kazao kolega Grof meni nekog dana, kad sam mu kazao, da je nekvi stroj preskupi? Kazao je, da nije preskupi, več mi obični ljudi nemamo para toliko. A ja kažem, ne dobijo previše proizvođači, več uhapsaju previše od ukupnih para štakori(takvi il ovakvi), kraj debate.

Inženiri su se odlučili tamo za metalno zaščito, možda se bojali,da plastika pukne, ko bi znao, jer izza metala je plastično kučišče stražnjeg svijetla i kablovi u nju, pa taj lim to sve ščiti-osigurava. Kod orbe u profil zahvati kamen i zašpana u taj ugao, pa posatre ohišje svijetla. Ni šake ne možeš pogurati između blatobrana i gume, tako je to sve blizu. A trebaš sa 10 ključem odšaraufati 5 komada matic!.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 26.02.18 18:14

Uvijek je bilo i biti će da kupac teži kupiti što jeftinije, a prodavač prodati što skuplje. Proizvođač u tom lancu, s uključenim razno raznim drugim štakorima, obično ne prođe jako dobro. To ih često navede na to da šparaju na nekim stvarima koje im se ne čine naročito važnima.


iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 26.02.18 18:45

Svaka ti čast. Ac dobro se podomislijo, pa npr u osnovno opremo da manj opreme, pa može spustiti cijeno( u mislih imam dodatne okretaje vratila). Znači, ak si izmišljavaš to , ono dodatno, krivac si onda sam, a u osnovi stroj je prema drugim konkurenčen za kupnju. To je ovo šparanje, koje navajaš, a jesu to i marketinške poteze znaš. Imadu tvornice upravo zaposlene za to, da preračunavaju i razpravljajo oko toga interno, a nije to ni tako lahko. I ja radim u tvornici i znam, što su marketinške poteze. Isto tako je kod strojeva.
A što se tiče bojenja sa mog primera, ovo nije šparanje, več mi se čini "šlamparija"(netočnost, nepedantnost). A na kraju, svi griješimo i svi radnici radimo za taj naš kruh, pa maka svaki dan radimo isto stvar, isto tako naprave se kakva zbrka, pa maka jesmo stručnjaci u svom poslu.
Da ne budem izašao previše iz teme, pričalo se je i o nekvi tvornici traktora, koja je u povratak dobila jako veliko število lomova jedno te istih osovina u kratkom vrijemenu rada. Na kraju shvatili su(po pričanju servisera), da je siguran, da cijela paleta osovina, išla slučajno mimo peči za kaljenje materijala. Znači svi griješe...
Prič oko sličnih događaja oko te i ove marke je puno, a sve naravno po sistemu baba čula, baba rekla.
Sijetim se čovijeka, sa kojim sam razgovarao telefonski sa SLO primorja. Kazao sam mu na kraju i, što sam kupijo sam. PA čovijek kaže na brzino, kao da zaista nije si izmišljavao, da kupijo i kod njih poznanik Star 100, i mu u garanciji sadrobilo diferencijalu. PA kod neke ne siejtim se koje firme opet radnici preloše pritegovali vijke na sistemu zadnjeg diferencijala sa poloosovinama i opet u garanciji došlo do istih oštečenja.
Gledaj, htijo sam kazati, ak su zaj... kod moga samo ovo obojenje tog limiča i arnija, onda budem sve to zaboravijo sa veseljem... Wink Budi mi pozdravljen!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 26.02.18 20:44

Sretniki su ovi kaj im se to polomilo u garanciji.
Kad sam rekel da šparaju na manje bitnim stvarima, nisam mislil da su namjerno izostavili temeljnu boju. Jednostavno na te manje važne dijelove ne polažu toliko pažnje i kontrole, a obično ih dobavljaju od kooperanata.

Meni se na lijevoj strani poklopca motora djelomično odlijepila izolacija.
No, kak ti veliš, nedaj Bože da bude nekaj gorega. Ove male nedostatke je lako otkloniti i brzo zaboraviti.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 26.02.18 21:10

Jednostavno na te manje važne dijelove ne polažu toliko pažnje i kontrole, a obično ih dobavljaju od kooperanata.
I kod malih stvara odraža se nivo tvornice, znači, na kojom rangu je. Opet se sijetijo priče radnika sa tvornice budžira i salja sa moje bližine ovdje: Rade za sve žive marke auta. Sajle za upravljanje toga il ovoga u autu. A ak nije što na milimetar i dođe nazad, nije to od FW il Renaulta. Kod Mercedesa najviše kompliciraju kazao. Znači i kooperante tvornica treba držat na očima, ak neče zbog njih gubiti dobro ime. Znači, ak nisu dobro ofarbali, šalji nazad(samo primer).

No a sad mi kaži još to sa izolacijom, da je moguče, da mi odpadne prije nakon 3 godine, i postat ču dodatno uzbunjen:(. Izgleda, tamo stvara se velika vročina, koje ne izdrži izolacija?, il je samo ljepilo popuštalo?. NO mislijo sam ,da taj tvoj model haube ove izolacije izpod haube nema. Kakvi čeju biti ovi noviji traktori, kad budedu ovako stari, kao moj TV pirat
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by iwanho 1 27.02.18 10:19

Različite tvornice - različite politike. Neki daju više na kvalitet i imaju više cijene, a kod drugih je obrnuto. Nadam se da je Goldoni u neki sredini.

Popustilo je ljepilo, ali ne kompletno, nego samo na donjem bočnom dijelu, bliže volanu. Ako sam dobro zapazil na slikama kod tvojeg se taj dio ne podiže (vjerojatno zbog turba). Sjećam se da si se žalil da smanjuje preglednost prema prvim kotačima jer je izbačen bočno prema van.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by reider 1 27.02.18 11:05

Odgovor oko načinova izrade haube, pronađe se u temi "Star":
https://agro.forumhr.com/t507p300-goldoni-star#16667
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Goldoni mehanizacija Empty Re: Goldoni mehanizacija

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.