Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prikolice rucni rad

+10
Dubravac
Tomo Vinković Požega
tomotraktor
abarth
ssucur
iwanho 1
reider 1
fireman.peter
TomoVinkovic420
Admin
14 posters

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 25.10.16 8:32

Kolika je vanjska širina kotača?
Na mojoj, nedovršenoj jednoosovinki je 145 cm, a za visoke terete imam dodatne kotače s izbačenim srcima felge. S tim kotačima je ~166 cm. Planiram napraviti sanduk unutarnje širine između stranica 150-152 cm. Mislim da to nije preširoko.
Ne bu imala zasebne stupiće kad su namontirane stranice, ali bu rješenje takvo da bum mogel na svaku uzdužnu stranu staviti do 4 stupića kad maknem stranice. Upravo malo modeliram, a kako je ne budem trebal prije ljeta za pšenicu pa ne žurim previše.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 26.10.16 20:28

Da Vica, kad se oje pravim kutom okrene na pod prikolice, onda je ona potpuno nestabilna. Ravno je najbolje. No, pa moglo bi se ju proširiti na osovini.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 27.10.16 17:54

Sad sam je izmerio na osovini. spoljna sirina izmedju guma je 130cm a sirina karoserije 173cm i to sam je jos suzio jer bila je 185cm. Samu osovinu je vrlo tesko prosiriti jer prvenstveno bi sasija sa gibnjevima morala da se siri i na sredini da se onda osovina prosiri ali tehnicki je to neizvodljivo kod ovog tipa prikolica zbog okretnog prstena na kojem se okrece a zavaren je za sasiju i te je sirine tako da od toga nema nista.
Ni same ove felge se nemogu siriti jer su vec rasirene takoreci a vrlo uzane su. Jedino jos sto sam smislio je da nadjem siroke felge i da srce felge prebacim na njih jer raspon rupa je vrlo tezak za pronaci ili da kazem nemoguc sa drugog vozila jer su namenski pravljene samo za ovu prikolicu i to pre vise od 50 godina

_________________
Prikolice rucni rad - Page 7 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 27.10.16 18:14

Ako su ležajevi dovoljno jaki možeš izbaciti prema van samo kotače. Ako nemaš felge sa zamaknutinm srcem, Napravi 4 nastavka (produljenja), slično kao na TV traktorima. Dovolljno je uzeti jaču cijev i navariti sa svake strane flanđu s rupama ili navojem za vijke. Ne okreće se to brzo pa čak nije bitno malo odstupanje od centričnosti. Na taj način možeš odmah prilagoditi za neke standardne felge sa izbačenim srcem. Takve imaju prednost da se ovisno o težini koja se prevozi mogu okretati i na taj način regulirati moment na ležajevima.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 27.10.16 20:13

Svaka cas Iwanho  sad si mi dao dobru ideju sa prosirivacima. Felge ove mi se u svakom slucaju nesvidjaju jer se nemogu izbaciti i veoma uzane. To je radjeno za neke stare dijagonalne gume 5.00-16 koje sad mislim i da nepostoje.Jedva sam stare ispucale gume poskidao koliko je to usko na felgi da sam dve cak sekao da ih smaknem. Tako da ce najverovatnije da se ubace debelozide celicne felge koje su sire i predvidjene za barem 6.50-7.50-16 gume. Sad su mi 6,50-16 pa izgledaju ko izduvane u uzanoj felgi
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 27.10.16 22:23

Taj nastavak-produžetak, može se nakon zavarivanja malo otokariti, pa valjda bude u centru. No neznam, kak otočno mislite ,ali ak se priča o sistemu TV ,onda su to dva tanjura, povezana međusobno sa rebrima. Onda otokariš stranske ploskve, napraviš nasijed, kota čpostaviš na produžetak, i po felni probušiš rupe, i to je to. NAdam se ,da sam vas razumijo scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by ssucur 27.10.16 23:23

scratch
Prikolice rucni rad - Page 7 20492494
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 28.10.16 0:00

Kaj misliš da možda pašu i origigi od TV-a? Ako centralna rupa paše na ajnzac, rupe za vijke su manji problem.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 28.10.16 4:12

HEh, ne, ne pašu. Vidiš, da ima glavčino van daleko iz felge na prikolici. NApraviti bi trebao šuplji produžetak na jednome kraju, al puni sa nasijedom na drugi strani, da sijedne felga. Da se to, al sa malo mijerenja i tokarenja i varivanja, ak je potrebe za to i veselja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by vica022 28.10.16 7:53

Dao mi je dobru ideju o produzecima sa TV-a a sve se da napraviti. I 10cm da se prosiri po tocku bilo bi sasvim dovoljno a druge jace felge sigurno dolaze .Prvo cu pronaci sire felge i videti koliko cu njima dobiti a ako nista drugo pravicemo prosirivace jer na otpadu se svasta nadje od cevi i plocevina pa cemo nesto izmiksati

_________________
Prikolice rucni rad - Page 7 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 28.10.16 8:54

Kad nabavljaš nove felge, traži takve koje imaju zamaknuto srce i po mogućnosti promjer centralne rupe koji ti odgovara. Ja sam nabavil 2 kom 16" sa 6 rupa koje imaju srce izbačeno 10 cm. Od nekog malog kamiončića.
Drago mi je da ti je ideja dobro došla, a prilagodiš je svojim potrebama.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 03.01.17 16:31

Evo skice moje prikolice. Crvena kuka je za normalnu dužinu, a plava kad je rudo produljeno za 119 cm.
Prikolice rucni rad - Page 7 23488383

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 03.01.17 23:58

Prikolice rucni rad - Page 7 Ivanhu-prikolica
Neznam, ak se bude vidjelo. Na kraju klipnjače namiješten je mali kotač- Slovenski se kaže "vrvenica(kotač, koj vodi sajlo)". Sajla se fiskira iznad cilindra na šasijo, i preko te vrvenice okolo ju vodiš, i nazad do sistema kočenja osovine.

I još slika izposuđena sa SLO foruma koristnika "KRAŠKO". Vide se obadvije sistema, koje sam ti želijo pokazati. VEči cilindar ima sajlo preko klipnjače napeljano, al nema vrvenice gore. A mali ima drugi sistem, koj ima isto funkcijo, al drugim sistemom- odgurnim limom.
http://shrani.najdi.si/?2f/GI/2TUMQwdc/14062013004-hidravlika.jpg

I još novi cilindri, koji se mogu naručiti sa hitnom poštom. Vidi ovog prvog, za kočenje prikolic. Ima dvije opruge, sa več pripraveno vodilico za sajlo,a oni drugi, imaju vile, upravo za vstavljenje vrvenice:
http://www.rosi.si/sl/Cilindri_za_ostale_stroje/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 04.01.17 12:14

Hvala na trudu.
Cilindar mora biti na gornjoj strani ruda kak je na tvojem prvom linku. Ako hoću sajlom povezati cilindar i kočnicu inda sajla treba biti u bužiru (kao na malom cilindru).
Ja sam bil razmišljal o malo drukčijoj verziji.
Ispod ruda bi bila teleskopska šipka, a cilindar iznad ruda. Promjena smjera sile preko "vage". Cilindar i vaga bi bili preseljivi na produžetak ruda. Učvršćenje cilindra i vage bi bilo smo bolcnima i R osiguračima tak da je jednostavno preseliti.
Vidi se na skicama.
Prikolice rucni rad - Page 7 2017-01-04-prikolica-kocnica

Prikolice rucni rad - Page 7 2017-01-04-prikolica-detalj-kocnice

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 04.01.17 13:55

Heh, kad sam prečitao samo šipka "preko vage", znao sam što češ kazati heh. Ova ideja mi se uskoro bolje sviđa, pošto nema nekvih mazanja i uglavljanja buđžira i sajle. Uskoro bolje ova ideja da. A ne treba preseljavati cilindara po mome.JEdan dijo rude-oj je fiksan, pa se tamo to ugradi, ak dozvoljava model prikolice(ak jedan fiksan dijo gleda van izpod sanduka). Inače, samo da se klipnjača vidi, i se zna, što se sa njom događa(gdje je). No najbolje,da bi ventil se odzračijo u slobodnoj poziciji, al treba uzeti stvari takve, kave jesu.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 04.01.17 17:01

Ta skica je moja dosta stara ideja.
U početku sam razmišljal o originalnom hidrauličnom koćenju prek pedale kočnica od traktora. Nažalost to je jaaaako skupo (blizu 1000 eura) pa je otpalo.
Ostale su mogućnosti prek hidrauličkih priključaka na traktoru i mehaničko. Nisam se mogel odlučiti koja verzija mi je prihvatljivija pa sam prekinul sve aktivnosti. Za moje potrebe bi zadovoljil običan žlajf koji bi se mogel dohvatiti s traktora. Pošto je traktor dosta visok, ta opcija je problematična kad su zadnji kotači traktora u grabi, a prvi traktorski i od prikolice na brijegu. Onda bi žlajf udaril u zadnji lim koji prekriva rezervoar. Čak sam razmišljal da nosač žlajfa bude preklopni. Ručna na blatobranu je više nego zadovoljavjuće. Jedino mi se ne sviđa da bužir bude iznad blatobrana.
Tko zna kaj se bu još izrodilo iz toga. Prvo bum dal izraditi limene stranice za sanduk.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 04.01.17 17:55

Hilajdo kažeš-phuu. Znam, da je ventil kočenja nešto skup kod taljana, pošto je kod Zetora ovo od nekad bilo serijska ugradnja. Kod razstavnog eksponata, kad sam se ja razpitavao oko Goldonija i se dogovarali za cijeno, prvo je tekla riječ, da se kod najniže možne cijene skine hidravlično kočni ventil(ak toga obavezno ne trebam). Virojatno naknadno je ugrađenje sa strane servisera još dosta skuplje, nego bi ja tada nejga doplatijo kod naruđbe novoga.

TEžko je u nekvi žurbi i početku neugodne situacije tražiti okrenuti nazad nekvi žlajf ili bilo što namontirano na rudo-oje prikolice. Po meni treba se, ak se radi, namijestiti u traktor. Budžir preko blatobrana ogloda boju. Treba još uzeti u obzir, da se prikolica zakreta i gloda budžirom tamo ovamo. Znači, treablo bi sajlo izza nosača, gdje tvoj ga več ima skroz lim dovesti skroz i na ručki imati tkao napraveno, da se sajla sa budžirom jednostavno namuntira, kad se prikolica zakači. TA mogučnost postoji, a trebalo bi preraditi prihvat u ručki kočenja, za brzo promijeno. Samo straga izza traktora gurneš budžir s sajlom naprijed i na ručki spojiš. No, trebalo bi napraviti na limiču izza papučice bolkade diferencijala večo rupo, da tamo možeš bez neke muke staviti sajlo i budžir. Ak bi bila rupa malo veča, moglo bi se to.
No ja u najgori opciji ne budem tamo iznad blatobrana, gdje imam original nosač, nikad namijestijo ručko. Izgledalo bi kao meč od Sandokana iza leđa heh. Cilindar, crijevo od metra i pol i utikač i na kiper ventil i kraj priče. BAtek je kazao, da kočioni cilindar originalni za ovakve posle jako je povoljan, pa se možda i pod 100 eur sa crijevama može proći tekom ugradnje(to su oni cilindri sa moje veze na viljuške na kraju klipnjače).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 04.01.17 21:29

Kad sam do sad vozil opterećenu prikolicu s žlajf kočnicom uvijek sam se pridržaval određene procedure. Na početku strmine sam uvijek toliko zažlajfal da je traktor s prikolicom stal bez upotrebe kočnice na traktoru. To je sporo, ali sigurno spuštanje niz strminu.
Ručka ručne kočnice na blatobranu je praktičnija, ali može smetati kod eventualne potrebe iskakanja iz traktora na tu stranu.

Za ugradnja kočionog cilindra bez regulatora pritiska i spajanjem na kiper ventil ne trba puno: cilindar, 1,5 m crijeva s muškom brzom spojnicom, 1m crijeva s dvije muške spojnice i sajlu ili poluge do poluge na osovini. Pošto metar crijeva košta oko 5 eura, možda bi najbolje bilo cilindar ugraditi na osovinu i crijevo dovoljno dugo do traktora. Meni bi 6 m crijeva (oko 30 eura) bilo dovoljno za maksimalno rastegnutu prikolicu. Vjerojatno bi najskuplje bile brze spojnice, Ovakva kakva je na traktoru (ženska) dođe nešti više od 40 eura. Muška je vjerojatno nešto jeftinija, ali opet, 4 komada =100 eura. Znači ukupno 150-200 eura + izrada nosača cilindra sličnog ovom na slikama.
Prikolice rucni rad - Page 7 2evujiu

Prikolice rucni rad - Page 7 Takdq8

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 05.01.17 11:49

Mah da, zaboravijo sam taj baypass. To poskupi nešto. E, još jedna ideja:
MOžeš odmah izza muškog utikača namijestiti "T"komad. NA taj "T" komad odmah na njegov mrtvi krak staviš zatvorni ventil i od njega crijevo na slobodno slijepo spojko spodaj. KAd kočiš nek bu zaprt zatvorni ventil. Pritisak puni cilindar kočenja. KAd prestaneš kočiti, kad dođeš u dolino, onda otovriš zatovrnog, i cilindar se bez svakog straha uvijek odzračava. Nakon nešto vrijemena zatovrnog zatvoriš nazad. Al to je takav tužan-posao. Pošto ima Goldoni jako visoko brze spojke, možeš dohvatiti taj zatovrni nekako iz sijedala(predpostavljam).

KOd običnih hidravlika, bez regulacione opcije, kao sam imao na AC, tog problema nema, jer ima ručka za podig ruk hidravlike uzporedno vezano jedno spojko za kipanje. Sa rukama znači i ona dobiva pritisak i se odzračava.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 05.01.17 14:38

Negdje sam čital da taj razvodni ventil kod podignute ručke usmjeri tok ulja u gornju spojku. Kad se ručka nakon toga, iz neutralnog položaja počne pritiskati prema dolje navodno se odvijaju dva procesa. Prvo se, na početku hoda ručke, oslobodi povrat ulja koji sm nadrukali u cilindar, a tek kod malo većeg hoda se preusmjeri dovod ulja u drugu spojku. Ako je ta druga spojka zatvorena, otvori se sigurnosni ventil.
Iz toga zaključujem da bi kočnica trebala funkcionirati i bez dodatnog crijev u povratnu cijev. Ili treba pronaći položaj u kojem se povrat otvori a dotok u drugu spojnicu još nije počel. To je na ovako kratkoj ručki jako teško pa bi vjerojatno često bil u akciji sigurnosni ventil. To je još jedan razlog za dužu ručku.

Imal sam na poslu pumpu čiji protok smo regulirali jednim kotačićem promjera oko 4-5 cm. Bilo je jako teško precizno podesiti protok. Onda smo na taj kotačić dogradili plastični kolut od žice za CO2 varenje. Preciznost podešavanja se povečala više od 5 puta.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 05.01.17 17:28

Sve je to istina. Upravo tako smo mi kipali sa Štoretom. Trebao si sa svu spretnostjo pronači tu točko, ak si na mm pogriješijo, počelo je zujiti i žvizdati po cijelom sistemu, da išlo skroz uhe. A ručka bila još duža nego tvoja. A tu točko trebao si tako dugo držati, da se sanduk kiperice sasvim posijeo na prihvate šasije, što je ponekad trajalo. A ti tako dugo ne budeš valjda to lovijo to točko i čekao i kontrolirao pozicijo, gdje ostal cilindar preko rame. No, može se ,ak kad dođeš u dolino, za to vrijeme se ustaviš. Inače, jeste ventili tako rade, kao si kazao. Samo to se dogodi, ak jako polako guraš ručko. Ak se tvoja ručka izpusti brzo, skoči ona u srednji položaj sama i zatvori obadvije izlaza fiksno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 05.01.17 18:15

Dakle postoji točka kada dobijemo plivajući položaj (slobodni protok ulja). Tvoje zadnje dvije rečenice me malo zbunjuju, odnosno ja sam korištenje tog položaja zamišljal ovako:
1. podignem ručku i zakočim prikolicu,
2. postim ručku u srednji položaj i prikolica je zakočena pritiskom koji sam ostvaril držanjem ručke prema gore,
3. za ispuštanje ulja iz kočionog cilindra, stisnem ručku samo malo prema dolje od srednjeg položaja.

Do tog zaključka sam došel analizirajući rad dvoradnog cilindra na malčeru. Podignem ručicu i puni se npr. lijeva strana cilindra, a desna se istovremeno prazni. Kad je spustim, onda je obrnuto. Ako držim ručku predugo podignutu ili potisnutu prema dolje nema nekog posebnog zviždanja, samo lagano zujanje.

Iz tvojeg pisanja sam shvatil da se pražnjenje cilindra omogući neposredno prije povrata ručke iz gornjeg u srednji položaj. Jesam li krivo shvatil tvoje pisanje?

Ako je moj način točan, onda samo postavim graničnik ispod ručke na poziciji kad je omogućen slobodni povrat ulja. Kad želim otkočiti pritisnem ručku do graničnika i držim jedno vrijeme. Testiranje se može doći do vremena potrebnog za pražnjenje kočionog cilindra (npr. 10, 20 ili 50 sekundi). Jače povratne opruge - brže pražnjenje.
Ako je onako kak sam shvatil tvoje pisanje onda bi graničnik onemogučil korištenje srednjeg položaja (sve zatvoreno) i kočioni cilindar bi kočil samo dok držim ručku prema gore.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 05.01.17 18:56

Sad si me dobijo na nesigurnosti. NE sijetim se u nulo. MOžda prije je tako, kako si ti kazao. U nontra smijer za koj milimetar. BIjo sam 18-godišnjak, kad sam to radijo tamo sa Štoretom. MOžeš riješiti i kako sam napravijo ja naZetoru, a trebala bi baypass criejva-ventil sam povukao u jedno kraj a tamo imao napravene viljuške sa rupom, skroz njo pa stavijo oprugavi osigurač, da držao ventil u toj ljegi, da sam imao bezkrajni protok ulja skroz jedan izvod. Tako bi ti tada bacalo ulje preko baypassa a drugi izvod odzračivalo hehehe i kočnice bi se popuštale.

Sretan moj Zekan, ima 2 para ventila sa kiper opcijom i jednoga trečega bez kiper opcije. pirat

Evo to je taj ventil, koj su vlastniki trebali dokupiti, da su mogli kipati i podigavati heder samoutovarke  na hidravliko-zadnji na toj stranici(ventil za traktor FIAT):
http://www.rosi.si/sl/krmilni_hidravlicni_ventil/
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by iwanho 1 05.01.17 20:36

S bypassom nema drugih problema osim eurića za to. Također bi jako dobro došel jedan ventil za regulaciju pritiska.
No, nije mi cilj utvrditi kaj je najbolje. Već sam utvrdil da mi je to nedostupno. Zato tražim najjeftinije a još uvijek funkcionalno rješenje kod Stara za koćenje prikolice niz brijeg. Ti si napomenul cijenu do 100 eurića. To je neki plafon koji bi prošel, da ne bi bile kočnice skuplje od šasije s osovinom.


Pomak ručke za 2-3 mm na kraku npr. 8 cm je problematično kontrolirati. Ako krak povećamo na 25 cm to je 6-9 mm i puno lakše se kontrolira, pogotovo uz pomoć graničnika.

Na tvojem linku je puno ventila. Vjerojatno si mislil na zadnji. To je u biti ugradnja dodatnog jednoradnog kiper ventila.

Da nije problem s različitim uljem, posudil bi kipericu i testiral.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by reider 1 06.01.17 11:46

MAnipulirati se može sa hidroinštalacijama, u primeru,da je ona vanjska(vani sve montirano), al traktori sve imaju integrirano u sebi. Tako, da nekve prerade ponekad su težke.
No regulator pritisaka dodatan imaš u tom primeru, kao ja kod Zetora, kad je na več postoječega dodatno namiješten blok dodatnih ventila, jer on ima svoj regulator pritisaka, i na sebi ima i više para ventila, od kojih bar jedan ima i kiper, plivanje...A to opet košta. Da kažem natančnije- sve što kupiš-košta heh.

Gledaj, napravi ručko u obliki duplog slova "L" sa produženim krakom za upravljanje i riješiš dvije po tvojem mišlenju nastalih problema. KAži kako se ponaša, i uslikaj, pa možda če to još koj napraviti i če ti biti zahvalan.

Da uni zadnji, kojem piše za FIat(no, zadnji oglas, gornja sličica sam mislijo).

Ak bi pokušao jedanput, samo na 1/3 višine podiga kiperice, ne bi po mome napravijo štete. Šteto bi napravijo kod redovite upotrebe tuđe kiperice(il prikolice za hidro kočnico). Al čuo sam, da nekva tuđa ulja jesu agresivna na materijal kočnic hlađenih u ulju. NO tvoja kod kuče napravena prikolica jeste bila bi samo tvoja, pa problemova sa miješavanjem ulja ne bi bilo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Prikolice rucni rad - Page 7 Empty Re: Prikolice rucni rad

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 7 / 8. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.