Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zadnji traktorski utovarivač

+7
reider 1
iwanho 1
abarth
fireman.peter
tony5
ssucur
darko123
11 posters

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by iwanho 1 26.02.17 17:58

Naravno da svako od nas prvo iskoristi ono kaj ima.
Paralelno dizanje se na ovom principu ne može dobiti. Moglo bi se riješiti ako bi teret bil na vrtljivom elementu kojim bi "upravljala" dodatna poluga. Osnovni nosač bi trebalo prikopčati u jednu od donjih rupa, a dodatnu polugu u gornju.
To je bitno onima koji na taj način podižu rolo bale.

Ako ove flahe zavariš kontinuirano dobiješ gotovo duplo jaču cijev na tom dijelu (30% je jača od moje 100x50x4) i spriječiš koroziju između flaha i cijevi. Mislim da ti dodatno ojačanje ne treba, ali škodilo ne bu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by reider 1 26.02.17 18:45

Pa znam što je paralelni podig kašike na nakladačima, al za boljo predstavo izposudijo sam to riječ. Htijo sam kazati, da podizni drog podiza se više jednakomerno, (više vodoravnije) gledajuč na druga kačenja.
Na spodnji sliki(od dvih sa prijašnje strane) več se vidi navareni tračni profil-flah 40x8 sa svake strane droga spodaj i zgoraj. A šipke rebrastog čelika budem dodao, jer bolje koji procent prejako, nego preloše. Ma siguran sam, da u ovakvom stanju kod cimanja, Zetor taj drog savije. A kad teret je, u traktoru si, natovarijo bi rad, eto, i dogodi se.
Razmišljao sam i o stranskim pojačanjima. Znači o sličnim pojačanjima kao ima GORENC original drog gore sa šipk okroglih, i koje ču napraviti i ja gore, da napravim i sa strane, al u pola manjim verzijama. Šta kažeš, dal bi to trebalo??? To sam mislijo zbog bojazni, da ga kod kakve vuče ne savije u stran. Šta kažeš?
http://www.gorenc.si/kmetijska-mehanizacija-in-oprema/nakladalni-drog-lifter/
Da bi znao ja, kakav profil droga po prosijeku upotrebijo je Gorenc. NE izgleda blomazno napraveno, al možno, da je jako debelostenji poseban profil, i bolje strukture, nego obični građevinski čelik.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by iwanho 1 26.02.17 19:07

Tvoja cijev je jako uska (4 cm) i ako misliš njime nešto vući na koso obavezno dodaj bočna ojačanja. Što dulja ona najveća prečka tim bolje. Mislim da ispod 20 cm nema smisla.
Tim pitanjem si mi dal ideju prostorne rešetke (jaka je i kruta u sve strane, a lagana).
Na Gorenčevom je glavna cijev možda okrenuta na flah ili je kvadratna 70x5. Sigurno nije jača. U vertikalnom smjeru nema na njoj momenta, odnosno nije veliki jer je u tom smjeru rešetka. Vidiš da niti nema dodatnih ojačanja koja si ti stavil.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by reider 1 26.02.17 20:26

Rešetka utica na drog kao da gledaš viseči most. Diagonalno stavljeni maleni nosač nosi dosta više, nego horizontalni profil par puta veče snažnosti. Rebrava šipka ima jako dobre lastnosti prema razvučenju, nema ga, da jo razčupaš. ZAto pravim, da kod tog modela utovarivača, najopasnije je bočno obterečivanje, i samo toga se bojim. Vertikalno nije brige. Izabrana širina profila izašla je tako zbog več napravljenog trokuta. On ima zazor za topling kuglo širine 44,5mm- znači 45mm zazor između flaha sa rupama. Inače, ide unutra profil široki 40mm. Ojačanje flahom ima odspodaj samo, gdje naljega drog na trokut, al odzgoraj ga nema scratch Jer tamo sve rešetka riješava situacijo izgleda.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by iwanho 1 27.02.17 20:25

Ovi flahi odozdola su stavljeni jer ne bi bilo dobro ušice zavariti za tanku stijenku cijevi. Moglo bi doći do lokalne deformacije stijenke.

Zakaj ne bi s lijeve i desne strane stavil jednako ojačanje kao s gornje? Niš ti ne smeta, samo je nosač par kil teži, a nebuš ga bočno svinul.
ČBR (čelik betonski rebrasti) se radi u kvaliteti S355 (stara DIN oznaka St.51) a obični čelik je S235 (St.37). Dakle ČBR je cca 38 % jači od običnog čelika.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by reider 1 27.02.17 23:22

Ma navarijo danas rebrave šipke odzgoraj. A za stranske zaista neznam, jer nigdje ništa sličnog nisam vidijo, da bi ko imao, zato sumnjam, da možda ni ne trebaju, a svi znamo, da taj podizač nije baš mišljen za čupanje ukoso. scratch Podizati zato treba pravim kutem na tlo. Inače šipke ostale mi su, pa mogle bi se koje male rešetkaste sa strane napraviti. Pored toga, nije za nekve lude akcije ni trokut napraven za ukoso obterečivanje gornjeg prihvata, pa se onda snažnost droga može onda napraviti gledajuč i na njega. NAjjednostavnije je u štartu uzeti širi profil droga. A za to treba širiji trokutni prihvat. Čitaj tako- za večo snago podizača, trebao bi ja več u štarut sve veče dimenzionirati. A nije ni to nekvi jaki novac i komplicirani stroj. Ak odkaže, odkaže.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by Admin 16.10.17 22:29

Pozdrav, da očistim računalo od fotografija s Interneta, zadnji traktorski utovarivač ručni rad, nekom može poslužiti za projekt.

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 22046410

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Zadnji traktorski utovarivač - Page 5 Empty Re: Zadnji traktorski utovarivač

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 5 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.