Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

+28
peceni
serafian
Admin
G.Vrbica
mbkrhr
vratar
TV-319k-vlado
mbutala
vica022
Karl
grabrovec
kebirpm
tony5
jozef.kc
VALTER 521
Tomo Vinković Požega
TomoVinkovic420
reider 1
Dubravac
batek
Krumpironja
tomotraktor
ky1bro
ssucur
iwanho 1
fireman.peter
tomo522
darko123
32 posters

Stranica 2 / 37. Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 37  Next

Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by iwanho 1 03.01.15 23:37

fireman.peter je napisao/la:
iwanho 1 je napisao/la:Ne znam kak je kod TV, ali kaj piksa (puškica) nije naprešana u rupi i onda iznutra porajbana (razvrtana s razvrtačem) na mjeru?
Moja isprika, mislim da si u pravu.

Petre,
ne trebaš se ispričavati. To je po meni samo uobičajena razmjena mišjenja.
lp

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Opterećenje

Postaj by Karl 04.01.15 16:14

što je razlika između tih utega?
imaju istu težinu?
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Obciazniki

Mislim da je to starija lijevo-proizvodnja.

Ako sam stavio pogrešne teme, molim admin za prijenos. Wink
Karl
Karl
član
član

Broj postova : 43
Join date : 31.12.2014
Lokacija : Wroclaw -> Poljska

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ssucur 04.01.15 17:07

Lijevo=25kg Desno=50kg
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 08.01.15 21:06

Evo i jedna stara slika od ravnanja njive sa ralico kontra okrenuto prije brananja,al za našeg tomota ovo bio je več ozbiljni rad tak ose sječam-no pričao sam vam več dugo nazad oko toga.Mislijo sam,da ču z lahkoču vuč ovo ralico,ali problem jer se kotači zapali umeđu brazde i sila za motor,i moje ruke nepopisna.Vukao sa 2 sporu i po više puta i blokado diferencijala.
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 22176366
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 08.01.15 22:15

Tezak je to posao za tomu, ta je ralica bas povelika.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 09.01.15 4:02

1,6metara,ali na njoj je uteg od livenog metala 125kg.Kakvih 100 ima i ralica,tako da...A orao je plug od 12",tako da zapadne poprilično-na kratko nikakav posao.No brazde razpale tekom zime,jer ako nebi,TV-ja bi između brazda izvuč mogla samo ICB kombinirka heh.Neke godine odmah poslije oranja išlo se kod nas branati  sa tanjurastim branama+ utegi na njoj(zamajaci od viljuškara) sa Ursus c-360.Taj je sa prednjim kotačima 16" zapao između brazde i bilo malo več ledeno malo prije zime,da je samo izašao sa podignejno brano van,poslje toga samo je odkačijo brano i išao kuči.
No dokrajčili smo sa Zetorom 5245 jer ima pogon spredaj a i kotače 24"spredaj i samo se na rahlo zibao ,kao da nije ništa a vratili brano vlasniku.

Največi je problem na mom malenom TV-ju,kad je ravnao njivo sa ralicu,da je prednja osovina zapala u prečno brazdu ,na kraju njive bemti!.Nasjeo ovaj u slovo U saviti metal,koji drži haubo i samo sa podignuto dasko mogao sam se izvuč sa situacije.No poslje toga skužio sam,da jedanput idem popreko  jedan put i nastavim podugem.
A da ne kažem još ovo,da imam duple proširivače na kotačima i više ko jih ima više drma na volanu-nemaš pojma,kakav je to bijo posao.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Admin 11.01.15 19:02

Pozdrav

Vrlo često se spominje pucanje poluosovine na traktoru Tomi Vinkoviću, svjesni smo da netko ima traktor 30 godina i nema takvih problema a netko to redovito mijenja, a zašto je to tako.

U razgovoru sa mehaničarem iz Bjelovara doznao sam da ne pucaju poluosovine na traktoru Tomi Vinkoviću one, koju su kovane strojno naravno tvornički ne kod kovača klasičnog, ( okivak kovani dio metala ), a sve one koje su rađene obrađivane  pa termički obrađivane pucaju dosta često ako je  neadekvatan sastav materijala a koji je  je vrlo bitan a često je izostavljen.

Obićno pucaju kraj zegera i tog famoznog utora, kaže majstor ne pucaju zbog zegera i tog utora onda bi sve pucale a ne  samo određene poluosovine, takve poluosovine strojno kovane  rađene su u Srbiji za Tomo Vinković, i nije bio siguran kaže možda i u Sloveniji ali za Srbiju siguran jer su odande dolazile gotove poluosovine ta tvornica radi i dan danas još su i proširili asortimam proizvoda.

Pošto je kovanje nauka, koja iziskuje vrlo debelo znanje fakultetsko obrazovanje  ima tu nešto oko toga, ako je netko več nešto saznao oko tih poluosovina može napisati u post, što,kako,gdje,zašto, zanima me a mislim i ostale forumaše jer se i  proizvode kovani dijelovi za traktore i dr. Nemože biti da netko ima traktor 30 i puno više godina, ko ja star PE i nikad ništa, a netko to redovito mijenja, ima tu neka nepoznanica nama, zato bi bilo dobro da se to razjasni.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Gost 12.01.15 19:54

moje je mišljenje da su sve novo polosovine proizvedene tokaranjem,
čak iz dva dijela te zavarene da čine jednu cjelinu

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by darko123 12.01.15 22:12

Palo malo snijega pa sam danas cistio Very Happy
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Imag0824
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Imag0828
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Imag0833
Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Imag0829
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 13.01.15 0:06

Huh ako ti je to put do kuče,onda je daleko za plužiti.Zanimiva pokrajina.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Tomo Vinković 400/500 serija

Postaj by Gost 13.01.15 9:00

ovako ore moj tomica



Zadnja promjena: Admin; 13.01.15 21:00; ukupno mijenjano 3 put/a. (Reason for editing : popravak linka YouTube tema preseljena u odgovarajuću temu)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 13.01.15 9:04

Darko super su ti slike. Imaš ti posla podosta, izgleda mi dosta dugi put. Moja ti je preporuka da iz preventive proširiš put što više se može pa da imaš prostora za idući snijeg ako bude pao. Ako se napada još dosta toga onda je problem ako se nema kud ostaviti snijeg.

Dobrodošao Refo na forum, oranje ti je za 5 Very Happy


Zadnja promjena: fireman.peter; 13.01.15 21:50; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : dopuna posta)
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Admin 13.01.15 16:06

Pozdrav refo dobro došao na forum,odlično ore tvoj Vinko za pet plus, još jednom hvala na odazivu na forum,  veselimo se obostranoj razmjeni iskustva,mišljenjima, praksi.

Pozdrav Admin

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by darko123 13.01.15 16:28

Dug je put prosirivo sam ga to sto sam mogo,evo jedan video al brat lose snimio scratch bice bolji kad badne drugi snijeg Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ssucur 13.01.15 16:32

Darko, Peter je mislio na snijeg, kad padne novi da ti je lakše zgrtat. bounce
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by darko123 13.01.15 16:40

Dobro dosao na forum refo ore super tomica Very Happy
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by reider 1 13.01.15 23:18

Refo zdravo.Sretan si ti,da imaš takvo zemljo za orati.Lahka je. A Tomo ti je ravno pravi za velikost parcele kakve obrađivaš.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ky1bro 19.01.15 21:39

Pozdrav kolegama forumasima.

Pisacu o reparaciji sredine tv 420, znaci trn uzduznog okretanja, okretna caura, kuciste upravljaca prednje, osovina sa polugom i poluga spona.
Kod mog tv 420 luftova je toliko da kada se popnem na traktor on se bukvalno savije, luft u trnu i cauri, lufr u bolcnama.
Voznja po neravnom, dzombastom terenu je katastrofa, imam utisak da ce mi volan otkinuti ruke od odara, luft u spoju osovine sa polugom i polugom spona.

Odmah da naglasim da je u pitanju reparacija 100% bez novih rezervnih delova.

Luft u trnu je bio oko 2.5 mm, u bolcnama oko 2 mm i u sprezi osovine sa polugom spona oko 15 stepeni, sitan nut 50% unisten u smislu naleganja.

Okretni trn centriran u planskoj ploci i obradjen dok se nije postigla ispravna cilindricnost i pri tom su kanali za prolaz masti totalno nestali, obradjeno na fi 151mm, okretna caura takodje centrirana u planskoj ploci i obradjena na fi 159 mm, nije smelo vise jer je moguce oslabljivanje okretne caure, originalna mera se kretala oko fi 155 mm sa labavim naleganjem.

Biksna je od materijala termoplast IPAS-80, od svih plastika ova je najpovoljnija po faktoru cena-zatezna cvrstoca.
Negde sam procitao da je najkvalitetniji novolon oilon i jeste ali je toliko skupa plastika da se vise isplati kupiti novi zglob nego reparirati novilon oilon-om (samopodmazujuci termoplast), IPAS- 80 ima iste karakteristike samo sto nije samopodmazujuci, tu su dve mazalice pa cesce mazanje i to je to.

Biksna obradjena na fi 159.05 mm spolja, okretna caura zagrejana na 120 stepeni i cekicem od tri kila nabijena u okretnu cauru, biksna ima unutrasnji fi 145 mm i duzinu nekih 30 % vise od potrebne duzine zbog deformacije prilikom nabijanja u okretnu cauru, napravljen namenski dorni za nabijanje da bi sprecili pucanje biksne prilikom nabijanja, bogami treba dobrih batina da se nabije biksna u cauru, posle nabijanja hladjenje i caura i biksna postaju nerazdvojiva celina, nabijanje je svo vreme obavljano sa caurom stegnutim u plansku plocu da zadrzimo istu debljinu zida biksne u kasnijoj obradi, posle hladjenja biksna je obradjena na unutrasnji fi 151.05 mm, izbusena plastika za prolaz masti,  okretna caura je navucena na trn i proveren zazor kada se stave polumeseci, trn vracen u plansku plocu i doveden na meru da prilikom montaze i stezanja polu meseca ostane zazor ne veci od 0.1 mm. Kanale za mast nisam izvlacio jer jer smatram da nije potrebno, ipak je ovo naleganje metala na nemetal. Gumice za zastitu od necistoce takodje nisam montirao jer originalna vise ne pase, samo cesce mazanje.

Bolcne  i spoj okretna caura i prednje kuciste, prednje kuciste razduseno na 32 mm u jednom prolazu, znaci obe rupe odjednom da bi zadrzali osu upravljanja, prosireni kanali za klin na 6 mm, biksne od bronze samo ispravljene u osu upravljanja (zaboravio sam meru), bolcne napravljene od C4320 vece u fi za 0.15 mm, izvuceni kanali za klin (6x6 po originalu 5x5) cementrirane na 58 rokvela i dovedene na meru cilindricnim brusenjem, svi delovi gde se obavlja nekakvo okretanje su obradjeni da teze ulaze jedni u druge (kuckanje cekicem).

Osovina sa polugom i poluga spone je uparena sa dva klina i nabijeno u izuzetno cvrsto naleganje, po proracunu su potrebna dva klina 8x7, ovaj spoj je nemoguce razdvojiti, ako se napravi neki problem moracu da secem osovinu i novi delovi.

Sve je sklopljeno i neverovatno dobro ispalo, nema ni truncice lufta u okretnim delovima, ostao malo luft u volanu u vretenu ali to je totalno zanemarljivo ( mozda 5 stepeni ma nista), nije moguce popraviti, bar ne sa masinama koje posedujem.

Proban traktor na udare na trzaje na nagla kocenja na cupanje drveta itd, sve se drzi pa konacna ocena ovog remonta posle jedno 50 sati rada a to ce biti ubrzo, u sustini ovde moze biti problem biksna od plastike koja bi trebala da se haba i ako ovo izdrzi 3 godine ja sam zadovoljan a posle cemo praviti novu biksnu to je samo jedno popodne obrade i centriranja, bolcni i poluga spona to je mislim neunistivo samo menjam bronzu. Godisnje tv 420 napravi oko 350-400 sati rada i to uglavnom u frezanju.

To je to, pa videcemo, ako neko zeli nesto da doda ili da me ispravi, samo izvolite, mada sto je uradjeno uradjeno je i sada nema nazad.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5060 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5061 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5059 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5058 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5057 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5062 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5064 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5066 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5065 Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 1_img5063


Zadnja promjena: Admin; 16.02.16 20:18; ukupno mijenjano 6 put/a. (Reason for editing : uređivanje linkova slika)
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ky1bro 19.01.15 21:58

Malo o poluosovinama, pominjete kovanje poluosovine, mozda su se nekada radile kovanjem ali sam ubedjen da se danas rade iskljucivo struganjem, prednost kovanja je prvenstveno usteda u materijalu jer kad pogledamo poluosovinu, struganjem odbacujemo sigurno 70% pripremka kroz strugotinu sto je veliki gubitak kroz materijal, kovanjem nije taj slucaj, uglavnom se kovanjem izradjuju radilice motora, ekscentri i tako ti kompleksni delovi, dosta alata se radi kovanjem, kovanje je gruba obrada pa obradak kakav god bio mora da prodje jos neku operaciju skidanjem strugotine. Prednost kovanja sto se ne seku slojevi materijala pa deo ili alat ostaje zilav ali ako se uradi termika slojevitost se gubi pa je sve jedno da li je kovan ili obradjen skidanjem strugotine. polu osovina uglavnom puca na utorima, mislim da je tu namerno oslabljeno jer kad bi pukla na drugom mestu mozda bi ostetila jos nesto, lomio sam poluosovine vise puta, kupim novu zamenim i idemo dalje, cak se ni lezaj ne osteti.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by fireman.peter 19.01.15 22:49

Hvala na tvom iscrpnom odgovoru o sređivanju sredine, jako dobro predstavljeno a po mome i isto tako dobro obavljen posao. Tako sam čuo da isto i tu kod nas neki majstor stavi piksu od plastike samo što se on poslužava one druge skuplje- samo mazalne. 
A ti češ mazati mazalicom pa bi trebalo biti isto tako dobro.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ky1bro 19.01.15 23:35

Ako imamo konstantni film maziva, mislim da ne bi trebalo biti problema, mozda ce necistoca smanjiti vek plastike jer nisam mogao napasovati originalne gumice a praviti kod gumara novi O ring bilo bi mnogo komplikovano a niko nece napraviti samo dve gumice pa sam se odlucio bez gumica, zazor je bas mali tako da ce se i necistoca pomuciti da udje u biksnu, ne bi valjalo previse prati oko zgloba jer tot mast posle nekog vremena se stvrdne i formirace nekakvu zastitu oko biksne. Kada sam podmazao prvi put rucnom mazalicom osecao se veliki otpor prodiranja maziva zbog malog zazora, trn je tesko usao u okretnu biksnu sto je dobro i za luft a i za prodiranje necistoce. Sto se tice novilon oilon-a u srbiji ga nema, samo u hrvatskoj i hteo sam da kupim ali sam bio uslovljen fi 160 duzine 1 metar sto je dovoljno za pet biksni ali je cena bila previsoka, mogao sam za te pare kupiti polovnog tomu u srednjem stanju, IPAS sam mogao kupiti na meru sto je presudilo u izboru plastike. Vec sam radio sa IPASOM, ugradjivao ga umesto bronze i rezultati su bili odlicni, samo mazanje, dobar je sto se ne razdlakavi pri struganju nego povrsina obrade izlazi poprilicno glatka. Imao sam u ponudi IPAS nano MoS2 ali sam opet bio uslovljen duzinom, prodavac mi je slikovito objasnio razliku izmedju ove dve plastike, IPAS nano MoS2 koriste lenji i zaboravni ljudi koji ne vode racuna o mazanju kaze samo mazi i neces imati problema. Na bolcnama originalne gumice su pasovale tako da i tu ne bi trebalo biti problema, sve se svodi na redovno odrzavanje.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by TomoVinkovic420 20.01.15 15:53

Zna li neko kako da odvrnem rucice mjenjaca na onoj matici. Probao sam i nece. Smijem li naprskti sprejem WD ili neki drugi.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ky1bro 20.01.15 17:29

Coca Cola Zero, nema bolje za zapekle veze, umotaj spoj koji zelis da razdvojis nekom tkaninom ubrusom pucvaltom i dobro natopi, neka prenoci i sutra sigurno otpustas.
WD sprej je prvenstveno za odvlazivanje, nije za zapekle spojeve, cola zero je zakon bolja od obicne cole jer nema secera i samim tim ne ostavlja lepljiv film na povrsini.
Dobro dejstvo ima i uk ulje (ulje za kocnice) ali zero se kod mene pokazao kao "best of the best".

Cola zero nece delovati ako je temperatura ispod 10 stepeni.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Admin 20.01.15 19:57


Pozdrav.

Kolega Ky1bro više i nego odlično si to opisao, reparaturu zgloba na Vinkoviću pet plus.

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Dobarpost Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Thanks

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by ky1bro 20.01.15 20:02

Hvala kolega na pohvalama, konacna ocena tek sledi, jesam se trudio da bude maksimalno kvalitetno.
ky1bro
ky1bro
član
član

Broj postova : 48
Join date : 31.01.2014
Age : 46
Lokacija : Zajecar-Timocka Krajna

[Vrh] Go down

Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema  - Page 2 Empty Re: Tomo Vinković 400 & 500 serija opća tema

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 37. Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 37  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.