Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ostale motorne pile

+4
tony5
Admin
abarth
fireman.peter
8 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 20.09.14 18:51

Rijeseno sve zatego sam, nisam znao da elektricna moze onako lijepo rezati.
Hvala ipak.

Edit:
Elektricna stala, kineska nastavila. Iako joj je slomljeno deklo, nema kocnicu curi ulje, uspjesno izrezala oko 5m drva.

Ostale motorne pile - Page 2 08506385091581024340
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Admin 20.10.14 0:15

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc045231

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc045151

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc045321

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc045351

Homelite motorna pila 2 ks, stara je več nekoliko godina, a napilila se puno drva. Izdržljivi motor ima, lančanik je malo mekši i njega sam morao mijenjati, jer ga lanac oštetio sa vremenom, ostalo ok....

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Dubravac 26.10.14 19:47

Moja kolegica Oleo-Mac 947,  3.1 ps, dužina reza 41-46 cm težina 4,9 kg. kod nas cijena oko 350-400 eur u Hrvatskoj 3600 kn
Ostale motorne pile - Page 2 VQyKxEZ
Ostale motorne pile - Page 2 947_s
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 01.11.14 14:06

Bgm Dubravac, ta je mnogo skupa, mozes naci dobru Stihl ili Husku za te pare.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Dubravac 01.11.14 15:13

Mene je prije ove služila stara iste marke 19 godina bez majstora, i na neku zamjenu staro za novo dobio sam je za 250 eura. Valjda će služit i ova.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 01.11.14 22:41

Znaci dobra, rekao bih da nije nesto, ali drago mi je da se pokazala dobrom.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Dubravac 02.11.14 6:41

Štilovka je recimo mercedes a ove su oko golfa. Doduše ja pilam dvadesetak metara godišnje za sebe i oca i to je to kod nas kažu "neidem u selo".
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 04.11.14 16:39

Uspio sam nekako upaliti kineskinju i opet mi okrece lanac, bez pritiska gasa,ali sam primjetio dok mi je kratko radila pod saugom, da normalno radi. Tako da je sigurno uzrok okretanja na prazno to sto dobija zraka, zna li neko kako da to podesim da ne dobija puno zraka. Imam ona 2 sarafica L i H, ima rupica za 3 saraf, ali sarafa nigdje. Ako neko zna kako da to rijesim, neka napise.Hvala unaprijed.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Dubravac 04.11.14 17:10

Svaka motorka kad je hladna i pod čokom vrti lanac dok se ne ugrije motor. Što se tiče štangasa probaj skinuti masku gdje su ti ti šarafići pa ćeš onda vidjeti kojo ti je koji. Obično izgleda kao šarafić koji gura polugicu gasa i drži distanc. Dok druga dva idu u karburator za štelovanje smjese barem kod ovih što sam ih ja gledao.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 04.11.14 18:15

Al ova vrti non stop, ne prestaje, imam samo 2 sarafa na karburatoru za stelovanje smjese, treceg sarafa nema.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Dubravac 04.11.14 19:05

Neznam prijatelju zato ti govorim da probaš skinuti oklop, zaštitnu plastiku koja pokriva karburator i te šarafiće pa možda što nađeš.
Dubravac
Dubravac
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 526
Join date : 22.08.2014
Lokacija : Stolac BIH

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Krumpironja 04.11.14 19:55

Kupis stilovku i radi ko urica Wink
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 04.11.14 20:58

Danas skinuo sve, ocistio, i vratio nazad, probat cu sutra Da je upalim i okrenem neki od sarafica, pa ako uspije super,
@Krumpironja Imao sam ja Stihl 390, ali mi je ukrali, nova bila.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Admin 05.11.14 20:32

Pozdrav Tomovinković 420

Vijak za podešavanje ler gasa, nalazi se oko poluga za gas na samom carburatoru. Sa ugašenom motornom pilom stiskaj gas i gledaj poluge kako rade, možda primjetiš taj vijak za podešavanje ler gasa. Pomno promotri carburator i ako je moguče poslikaj ga izbliza i sliku u post možda če netko nešto više onda znati i dati ti neke upute.

Do tada evo ti link uputa kako rukovati pilom kao i njeno održavanje: https://app.box.com/s/eh9d8w3nqehgupj76wco

Slika motorne pile kod mene, a gdje se nalaze dizne i vijak za podešavanje dolje slika. Još nešto nemora biti klasičan vijak za podešavanje ler gasa za šerafciger i dizni, u današnje vrijeme ima puno takvih dizni i vijaka jednostavno su okrugli, hoču reči nisu na šerafciger. Ja sam se dosjetio pa sam pronašao staru radio antenu, i sa dijelom antene koji je odgovarajučeg promjera nataknuo i odvrtai i zavrtao dizne po potrebi. Kasnije sam skinuo carburator, i pilom za metal razrezao utor za šerafciger oprezno, mudraci se svašta sjetiju, samo da ti zadaju glavobolje i probleme za 2-3 minute posla. Tako je bilo na Hometile motornoj pili, ali samo ovoj najmanjoj od ( 2 ks ) ostale su imale klasičan vijak na šerafciger, pa možda i kod tebe za ler gas ima nešto tako to imaju pile iz Kine..

Ostale motorne pile - Page 2 Homelite-pila

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by TomoVinkovic420 06.11.14 18:58

Nasao sam taj vijak, i radi ko stihl Very Happy
Hvala za upute, ali ovo ucim u skoli svaki dan i bas danas sam na praksi cistio stihl 026.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by vica022 22.01.16 18:22

Ja koristim za moje potrebe Vilager VGS 30 kinesku testeru koja se u Srbiji sklapa .Za moje potrebe desetak metara da isece na 25cm i jos ponesto nekad je sasvim zadovoljavajuca. Ima 3ks ako se moze verovati podacima ali uglavnom sa 45cm reznim delom ima dovoljno snage.Uzeo sam je najvise zbog cene tada jer je vrlo povoljna bila tad i vrlo jeftini i pristupacni su delovi. Kvarova za 9 godina koriscenja je vrlo malo bilo sem u samom startu sto je isla u servis na generalku zbog stalnog pregrevanja. Posle toga radi ko dohsa sve do sada i jedino dosad sam promenio vodilicu ,pogonski prsten i plasticni pogon uljne pumpe i nekoliko lanaca . Ali ti su kvarovi usled mojeg nepravilnog rada sa njom jer u krcenju panjeva je radila najvise pa je isla u zemlju i jednom sam uhvatio bodljikavu zicu i zeznuo pogon lanca i pumpe.Sadasnje serije sto rade su po pricama sve losije i vise problema. Ostale motorne pile - Page 2 FoaW6Vd

_________________
Ostale motorne pile - Page 2 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Admin 11.12.16 23:04

Pozdrav

Probao sam piliti sa ovom Kineskom pilom kupljena je u trgovačkom centru Kaufland 700 kuna. Motorna pila je od rođaka i vratiti će je ponovo u Kaufland teško pali, kad upali radi ima snage dovoljno reže vrlo dobro,odlično ali teško pali.

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc06111

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc06112

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc06113

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc06114

Ostale motorne pile - Page 2 Dsc06115

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Admin 22.11.21 20:32

Kineske motorne pile tekst, linkovi, video, sa jednog Njemačkog portala vezano za Kineske Motorne pile.

Opis i podjela Kineskih motornih pila sa jednog portala Germany.


Za fanove Kineskih motornih pila , postoji bezbroj marki i oznaka tipa za praktički isti model replike, motori su najčešći od 46cc, 52cc, 58cc, 62ccm, a najčešći su motori od 52ccm. Sami motori su obično vrlo dobro konstruirani, rade pouzdano i bez problema i ne uzrokuju više problema od motora marke. Snaga je obično oko 3 KS (+/- 1 KS).

Mnogi kineski modeli razlikuju se samo po boji, neki mijenjaju lijevu bočnu ploču ili poklopac zračnog filtra (iznad), ostatak ostaje isti. Najveće razlike u kvaliteti ima plastika koja se koristi za kućište. Paleta se kreće od jeftine plastike koja se brzo raspada, (neki govore o rastopljenim PET bocama koje su korištene za proizvodnju) do plastike pristojne kvalitete i vrlo dobre, stabilne plastike bez krhotina.

Oprema, postoji nekoliko razlika u opremi. mač i lanac pile su gotovo uvijek neograničeni, dugački su između 40 i 50 cm, gotovo su uvijek preveliki za snagu motora. Rijetko se na kineskoj testeri može naći mač s markom Oregon, lanac od Carltona ili slično, još je rjeđe naći instaliran (skup) rasplinjač iz Walbro..

Većina modela ima (zastarjelu) mješavinu goriva 1:25, neki imaju "Easy-Start" starter. Ostala oprema kao i pribor i priručnik su identični.

Prilično je rijetko pronaći replike https://www.zenoah.com/int/products/chainsaws/gz4500/ iako su to obično slabije testere sa motorom oko 40ccm ili 37ccm. Güde, Einhell, CMI, Lux, na primjer, imaju ove replike u svom asortimanu.

Takozvane motorna pila s gornjom ručkom (ili jednoručne testere ), koje su namijenjene za njegu stabala i temelje se na ovoj robnoj marki

https://www.zenoah.com/int/products/chainsaws/g2500t/966103501/ također se često nalaze pod promjenjivim nazivima marki na eBayu, na primjer

Kako prepoznati dobru Kinesku motornu pilu , upravo u ovom trenutku postaje komplicirano ili problematično, jer jer se s jedne strane kineske pile gotovo ne razlikuju optički ili u pogledu tehničkih podataka, s druge strane novi modeli se stalno pojavljuju pod novim markama, rijetko tko voli priznati da kod kuće ima motornu testeru iz Kine: puno ljudi kupuje i koristi kineske testere., jer inače ne bi bilo tako velikog asortimana na Internetu, a ni u željezarama da za njega nema kupaca.

A ako se raspitate u krugu prijatelja ili pročitate na internetskim forumima: gotovo svi znaju nekoga tko posjeduje Kinesku pilu.

Unatoč činjenici da je većina kineskih pila bazirana na istom tehničkom modelu, postoje razlike u kvaliteti (plastika, oprema, vidi gore) i očito ima više loših modela od onih koji se preporučuju. Morate filtrirati one dobre iz gomile i informirati se što bolje možete unaprijed.

Trebali biste se pouzdati da ćete sami popraviti kvar u slučaju sumnje, budući da internetski trgovci obično ne pružaju usluge popravka ili rezervne dijelove, a provođenje jamstvenih slučajeva često je teško. Osim toga, lokalni trgovci vrtlarskim alatima često ne žele popravljati proizvode trećih strana iz Kine..

Unatoč činjenici da često nema originalnih rezervnih dijelova izravno od trgovca ili proizvođača, opskrba rezervnim dijelovima je vrlo dobra, jer budući da je većina kineskih motornih pila bazirana na jednom te istom Zenoah stroju, većina rezervni dijelovi su univerzalno prikladni i ne temelje se na posebnoj "marki".

Rezervni dijelovi su obično vrlo skupi preko njemačkih dilera, ali ako proširite pretragu na "Svijet", vrlo jeftino možete pronaći rezervne dijelove izravno iz Kine (npr. zavojnica za paljenje € 6 / desni bočni poklopac uklj. kočnica lanca € 10 / lijevi bočni poklopac uključujući starter € 10 /Komplet svih crijeva za gorivo i ulje 4 € / spojka 6 € / zatezač lanca 2 € / igličasti ležaj 4 € / zupčanik lanca / lančanik 7 € ).


Ugrađeni motori u Kineskim motornim pilama su u potpunosti razvijeni i rade bez ikakvih problema, a ne predstavlja problem ni izdržljivost nakon dugogodišnjeg rada ili kontinuiranog rada, troše malo više od markiranih pila, ali to se brzo stavlja u perspektivu nakon što je karburator pravilno podešen.

Umjesto mješavine 1:25, stroj radi s 1:50 . Kineski motori uglavnom su oko 3 KS, gornji dio raspona snage dostiže se na oko 4 KS, U odnosu na performanse, kineske testere su također nešto teže od skupih markiranih pila. To možda neće biti nedostatak za hobiste.

Ako kupite no name motornu pilu u najjeftinijoj cjenovnoj kategoriji (oko 70 €), veća je vjerojatnost da nećete dobiti jeftino nego da dobijete jeftin otpad loše kvalitete i često 1,9KW su vrlo slabi. Međutim, ako se orijentirate nešto iznad cijene (100 € do 150 €) i koristite "brendove" koji su već duže vrijeme na tržištu (npr. Hecht, Fuxtec, McDillen, Powermat, Demon, Bullpower), kućni korisnici imaju dobri preduvjeti ali ne i sigurnost da dobijete pristojnu motornu testeru po pristupačnoj cijeni.

Ako pogledate motorne pile na policama uobičajenih trgovina hardverom, pronaći ćete neke snažne sličnosti u različitim modelima:

Alpina , Atika , Gardol , Güde , Hurricane , Scheppach , Stiga , Stanley , Texas , Lux-Tools + CMI (vlastite robne marke Obi), Florabest (vlastita robna marka Lidla) ili Einhell - ovdje imam Einhell " Royal RBK 4645 (raspon uključuje uređaje između oko 99 € i 250 €).

Nije sve što dolazi iz Kine loše, a nije svakom nužno potrebna pila marke od 600 € za svaku primjenu.

Netko tko svakodnevno izrađuje drvo profesionalno ili komercijalno u šumi imat će, naravno, puno veće zahtjeve za svojom opremom, kao i puno veći stupanj istrošenosti od privatnog korisnika koji pili 7-10 kubičnih metara ili čak samo kubik metara drva za ogrjev za svoju peć.

I naravno možete razumjeti da su neki entuzijasti motornih testera s ljubavlju zaljubljeni u svoje strojeve i da postoji dobar dio sentimentalnosti na Njemački" inženjering, a ni to nije pogrešno.....


Oni koji se oslanjaju na originalne STIHL motorne pile ne samo da dobivaju kvalitetu, već i jamstvo da motorna pila ispunjava obvezne mehaničke zahtjeve. To nije slučaj s plagijatom. Ovaj video prikazuje usporedbu kvalitetne motorne pile (STIHL MS 440)



Uniboxing STIHL 070 plagijat Kina



Izvor teksta, videozapisa, linkova sa jednog portala Made in Deutschland..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Ostale motorne pile - Page 2 Empty Re: Ostale motorne pile

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.