Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković

+20
Tomo Vinković Požega
TV-319k-vlado
Ferdo
vica022
mbutala
tomotraktor
Admin
kebirpm
ssucur
iwanho 1
TomoVinkovic420
Krumpironja
darko123
Dubravac
strojar1000
tomo522
batek
abarth
VALTER 521
fireman.peter
24 posters

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 18.01.16 9:51

Taj sat za temperaturu je ustvari gasna sonda i dosta precizno meri temperaturu.Jedino je mana sto od vibracija ili bilo kakvog mehanickog ostecenja je kompletno neupotrebljiv jer je sve to celina.Znaci prilikom montaze se mora voditi racuna i provuci cevcicu da nije blizu auspuha ili dela koji ima visu temperaturu i da se mehanicki nemoze ostetiti.Ako se bilo gde osteti cevcica i gas izadje uredjaj je neupotrebljiv. Noviji satovi kineske ,turske ,indijske proizvodnje su loseg kvaliteta i kratko traju a cak i dosta ih ima nepreciznih.Grubo proveravanje dal uopste radi se moze proveriti zagrevanjem senzora kratkotrajno plamenom jer stariji senzori su dosta kvalitetniji. Ali ima more el. senzora koje je mnogo prostije ugraditi i samo se mora usaglasiti senzor i sat da su od istog tipa vozila
Meni sam skoro ugradio u audi 100 senzor temperature od Lade zajedno sa satom jer fabricki je imao samo lampicu. Slikacu pa prikazati satove posto sam tek stigao kuci
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 18.01.16 14:01

tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by ssucur 18.01.16 15:05

Ako je ispravno što ne bi valjalo.
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 19.01.16 20:45

Pozdrav

Nabavio sam fotografiju traktora Torpedo nema on sata za temperaturu motora, Deutz ima onu skalu samo koji modeli ne znam moram pitati..

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Receiv10

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 19.01.16 21:36

Evo senzora od vladimirca t25 za merenje temperature ulja. dolazi na kuciste centrifugalnog filtera ulja. Znaci senzor temperature ulja ili uopsteno tecnosti mora biti negde gde cirkulise tecnost ili gde bi mogla biti najveca temperatura tecnosti. Za ulje bi po meni mogla i u donji deo kartera ako nesmeta Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 SRcZ2WA
sat za temperaturu od vladimirca. Vrlo lako ih je uopsteno povezati jer samo imaju napajanje sa kontakta i kablic senzora kao i vecina ostalih.Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 9p4kbZm
A evo senzora gde sam izbusio novo mesto na audiju i postavio Ladin senzor i sat temperature koji bi se mogao iskoristiti i za temperaturu uljaInovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 6kUW7kXInovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Dnsg52u
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 20.01.16 2:15

Pozdrav

Ovako nešto kao na Vladimircu jeftino, učinkovito, brzo jednostavno, ja bi to odabrao ali to sam ja netko želi bolje, više, skuplje, itd...  Izvedivo je svakako na Tomo Vinkoviću traktoru manju sondu kratku kod filtera ulja ili oko filtera negdje  može se naći pozicija za malu sondu, sat  se može se naći i na otpadu,oglasniku, eto dali smo ti ražmišljanja oko inovacija pogledaj još ove linkove pa malo guštaj koja bi ti solucija bila bolja,lakša, ili želiš nešto skuplje sve se može zadnja je tvoja..

Fotografije Deutz satova za mjerenje ulja na dizel  motorima.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 39761510

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Ewq10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Mnj10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Dre10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 _5710

Radne temperature motora i ulja hlađenim zrakom Deutz motori

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Uztr10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Nbvc10

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 56710


Fotografije veće rezolucije kliknuti na fotografiju.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 1d3c53460219620 Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 08a8f5460219633 Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 2f058a460219648

Linki oglasnika Alibaba com Italia.

http://italian.alibaba.com/product-gs/deutz-oil-temperature-metre-for-diesel-engine-484296558.html

Ebay oglasnik satovi za temperature motora među njima ima i Deutz motori.

http://www.ebay.de/bhp/temperaturanzeige-traktor

Eto materijal je tu..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 20.01.16 20:59

Pazite samo na ovo Alibaba com jer to je kineski sajt za prodaju svega sto se kod njih proizvodi a stanca se u ambalazu bilo ciju. Isti potpuno delovi se mogu prodavati i pod nekoliko trgovinskih kuca toboze proizvodjaca delova sto su velike prevare i kod nas je tih proizvoda more

_________________
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 21.01.16 20:04


Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 21.01.16 22:41

To mi se čini kao dobro rješenje
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 21.01.16 22:56

Imam jos jednu ali.. Ovaj je navoj isti ko na filteru i indikitor se moze malo kratit tak da sve odgovara

http://m.ebay.de/itm/Ol-Temperatur-Anzeige-Oltemperaturanzeige-Instrument-Smoke-7-Farben-150-C-/111752109143?nav=SEARCH

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 22.01.16 0:15

Pozdrav

Prvo riješenje je blizu kao prvo, dopada mi se takvo riješenje  ako nije  puno novaca odlično je nema  bušenja kartera ili filtera, sonda je u ulju stalno potopljena bit če u redu treba izolirati žicu bužirom da granje i trava ne potrga žicu pošto je čep na dnu kartera..

( Duplaš postove jednom samo klikni Send i vračaš se na početnu stranicu Foruma gore klik gdje se logiras ili lijevo  odmah po slanju posta  klikne se povratak na Forum )..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 22.01.16 17:05


Zavisi kakvu češ pumpu imati i kakav če biti cilindar. Pumpa, glava i cilindar moraju biti usklađeni da bi moglo dobro raditi.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 22.01.16 17:25

Indikatori se nemogu kratiti nikako sem da se nezavrce do kraja i poturi nesto kao plotna. I moras paziti da ako je u kanalu od ulja nebude smetao protoku ulja ili ga zatvorio. Najlakse je u tom slucaju kod strugara napraviti reducir i izvuci van senzor da nesmeta previse.Ali svaki senzor mora biti za odgovarajuci sat jer dolazi do velikih netacnosti u merenju.

_________________
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by tomo522 22.01.16 22:03

PETER kako to radi kod tebe.Jel spojeno na orginalnu pumpu il imaš posebnu pumpu.Mislio sam radit kao ti sa dva mala cilindra.Kopirao bi tebe al neznam ništa oatim glavamai na šta moram pazit pa mi malo pojasni da ne kupujem ako mi neće koristit
tomo522
tomo522
član
član

Broj postova : 237
Join date : 12.01.2014
Age : 57
Lokacija : Garešnica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 01.02.16 15:39

Pozdrav

Razlike u instrument tabli za one  koji traže satove za mjerenje temperature od zračno hlađenih motora. Traktor Torpedo nema nikakvog sata za mjerenje temperature, dok traktor Deutz Fahr ima skalu za mjerenje temperature nije numerirano brojčano.

Traktor Deutz Fahr  starije generacije instrument tabla.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Deutz_10

Traktor Torpedo instrument tabla.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Torped10

Traktor Deutz Fahr veća fotografija instrument table.


Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 344008461827228

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 01.02.16 22:51

tomo522 je napisao/la:PETER kako to radi kod tebe.Jel spojeno na orginalnu pumpu il imaš posebnu pumpu.Mislio sam radit kao ti sa dva mala cilindra.Kopirao bi tebe al neznam ništa oatim glavamai na šta moram pazit pa mi malo pojasni da ne kupujem ako mi neće koristit

Tomo522 izvini na kasnom odgovoru tek sam danas primetio pitanje. Ja imam spojeno na origi pumpu i glava je spojena na origi hidrauliku tako da je stano protok kroz glavu. Iz glave idu onda cjevi na cilindre u sredini koji obavljaju motanje traktora. Sve to mora biti usklađeno među sobno. To je zapravo hidro volan koji je po meni sigurno 3 puta skuplji ali bolji od servo volana koji je puno jeftiniji i jednostavniji za napraviti. Hidro volan je pravi luksuz u vožnji ako je napravljen kako treba to mogu reći ali koliko sam čuo od ostalih koji imaju servo, kažu da je servo isto tako dobro rješenje i ljudi su zadovoljni sa njim. Do sad još nisam čuo žalbu na njega.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Gost 02.02.16 19:40

Hidro volan je prava stvar kod mene je fabricki vozis traktor jednim prstom kad sjedem na drugi traktor, koji nema hidro volan pa kad pocne da trza oce da odbije prste na rukama tako da po meni je hidraulicni volan pravi luksuz svakome bi to preporucio da ugradi jeste skupa investicija ali se isplati.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by mbutala 03.02.16 9:29

Admin, možda znaš kdje je kod deutza ugračen sensor, u glavu, u ulje? Kaj on to meri temperaturo motora ili temp ulja?
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by vica022 03.02.16 10:44

Taj senzor meri temperaturu na stublinama. Senzor je postavljen na rebra za hladjenje i mislim da je na glavi. Temperaturu ulja retko koji traktor ima sem ruskih modela jer oni nemaju indikatore temperature stublina niti lampicu upozorenja

_________________
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by mbutala 03.02.16 13:03

Evo i kod mene mjerač količine nafte. Malo kopirano od drugih, malo improvizacije. Važno da radi i ne može se pokvariti.
[img]Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 4uxb9e[/img]

[img]Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 2v9qg06[/img]
mbutala
mbutala
član
član

Broj postova : 44
Join date : 13.05.2015
Lokacija : Črnomelj SLO

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 03.02.16 15:00

Pozdrav

Senzor temperature motora na traktorima Deutz ugrađen je na glavi cilindra, Torpedo isto te isto samo nema senzora noviji da mišljenja sam pred kraj proizvodnje i veći modeli traktora. Imaju dva riješena ili mjerenje preko ulja ili dorada na glavi cilindra poput Deutza..


Možda će temperatura ulja biti više stabilna i lakše za napraviti primjer onog linka umjesto čepa od kartera mjerač temperature ulja. Budući za zrakom hlađeni motori budu nešto manje precizni u mjerenju temperature jer se teže očitavaju ali ne i nemoguće tehnologija je otišla daleko . Deutz sonde za mjerenje temperature ovi stariji traktori 80.godina imaju u glavi motora tu sondu i prevelike su za Tomo Vinković traktore, možda od novijih bi bilo kratkih pošto tih Deutza ima more modela i sonde su različite po modelima pitati u Deutz trgovini dijelova.

Bušiti cilindar neće ići sa tako dugom sondom možda na cilindar između rebara ili peraja cilindra prilemiti, napraviti bakreno kučište malo, pošto bakar podnosi temperaturu visoku, sondu u to bakreno kučište koje mora biti tanko kao par listova papira ako će biti moguće, a bojim se da neće biti moguće pa može i deblje po radi vjerodostojnije mjerenja temperature, ili neku metalnu cjevčicu zalemiti između rebara cilindra, neki metal ( aluminij )koji je osjetljiv na temperaturu to jest prenosi preko sebe temperaturu na sondu . Neznam kako imaju riješeni kamini termometar koji se lože na drva, ti termometri trebali bi biti neki žičani..


Glava motora Detz ili Torpedo položaj sonde i mjesto gdje se nalazi sonda za mjerenje temperature motora.

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 015610

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Screen27

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 010

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Screen28

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Screen29

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Screen30

Linkovi za Deutz sonde.

http://www.agri-expert.fr/sonde-de-temperature-moteur-deutz-fl912-fl913-filetage-m10x1-5mm.html

Klikati po fotografijama.

http://tracto-pieces.fr/index.php?fc=module&module=ukoo_compat&controller=listing&id_lang=1&id_category=300&id_critere_filtre_1=5&id_critere_filtre_2=&id_critere_filtre_3=

Forum Same Deutz Fahr.

http://passionsamedeutz.vraiforum.com/index.php

Deutz Forum

http://www.deutzforum.de/

http://www.deutz-traktoren.de/

Ima možda u Forumima Njemačke koje riješenje..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by ssucur 04.02.16 23:19

Krčka se još da smjestim mjenjač unutra pa odsječem višak. Very Happy Rolling Eyes
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 22938410

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 22938411
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Admin 08.02.16 1:05

Pozdrav

Od čega je to imaš original hidrauličnu pumpu za tu  hidrauličnu  glavu ili imaš drugu pumpu.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by ssucur 08.02.16 10:42


Imam origi pumpu, a mislim upasat na tv sistem.
Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 22943207

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 22943208

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 22938829
ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 08.02.16 15:47

Sta ce to bit?
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Inovacije na traktorima Tomo Vinković - Page 6 Empty Re: Inovacije na traktorima Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 6 / 9. Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.