Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pozdrav od reiderja 1

+9
reider 1
iwanho 1
Dubravac
fireman.peter
Admin
tomo522
Krumpironja
jozef.kc
abarth
13 posters

Stranica 17 / 17. Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 23.02.18 19:23

Inovacije-da. Kako si znao?Smile Tvornica opet nije nešto dobro napravila, je kazao otac, kad ovo vidijo. A nikamo posao ne ide, jer zima ne popušta. Razmere ovakve, da ni po materijal ne može se iti, kamoli što raditi. A u doglednom vrijemenu nije izboljšanja na vidiku, osim napokon tijedna dana il 10 dana.
Radi se na dograđenju hidravličkog sistema il na kratko kontrolirani pretok na jednoj spojki za potrebe upravljanja jednoradnog cilindra za njegovo kontrolirano brzino kretanja.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by iwanho 1 24.02.18 11:26

Kak sam znal? A zakaj bi razmontiral novi traktor, ako nije inovacija? Uz to, ipak sam te malo upoznal pa znam kak dišeš po tom pitanju.
Kaj buš ugradil podesivu prigušnicu protoka kakvu prodaje Rosi iz Poljčan? Jedino mi ne pada na pamet gdje je potrebna takva regulacija kod balirke (kiperice nemaš).

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 24.02.18 11:53

Laughing Pa može i novi traktor odkazati bom Prigušnice neču kupiti, jer bila je več upotrebljena na crijevi hedra preše. I radila je brilijantno. Naravno, da ti to ne možeš znati, ak sa ovakvim alatom nisi radijo. Kod rada preše, imaš upr 1700 okretaja, al cilindar hedra jako je mali, pa heder baci u zrak, kao da je zaminiran odspodaj, kad podigneš. Sad je problem i npr kod kosačice. Tanak cilindar i brzo se zato kreta, pa udari svom snagom, da se zaljulja kosačica i traktor. MOže i zbog udara puknuti koju uho. Znači trebalo bi ugraditi još jedno na kosu. A je nisam imao, pa budem to jednu ugradijo na traktor, pa može jo tamo koristiti bilokoji koristnik. A dorada crijeva traktoru il još jedna prigušnica na priključak koštaju tu, tu negdje. No bolje ,da je na traktoru, pri ruki, a i još elementi prigušnice jesu dugi-tanki, pa kad je bila namiještena na crijevo preše, odmah izza utikača spojke, moglo bi se što odlomiti, a i produžilo mi je bezveze crijevo.

E sad vidim, kod pluženja snijega može doći do problemova i za voz, kamoli za moj mali TV hehe(gledaj u osmi minuti). Nadam se, da mi ovakva freza nikad neče trebati, jer tad več moje šupe za strojeve neču stajati.:
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by reider 1 16.04.18 20:43

Uslikao za vas dvije slike lutanja po našoj bližnjoj dolini, po kojoj ide drugi-dugi put sa naše ločene parcele. KAd imali TV-je i kad bijo šumski put do kuče moker, masten i pun lišča, težkog tereta nije TV mogao povučti po putu do kuče. Vozilo se po dukšem putu. A ni po tom putu nije uvijek bilo skroz asvalta. Zanimivo, da upravo najstrmiji dijo puta nije imao asvalta a i tamo išao put skroz šumu, kao i kod nas izpod kuče. Znači slični uvijeti u obadvim šumskim putevima. Znači ovog asvalta sa slike tada još nije bilo. Pa smo tad se dogovorili sa komšijo, i dozvolijo nam, da možemo voziti uzbrdo pored šume, po njegovom. NEkad bijo tam brežuljasti travnjak, pun starih sorta jabuk, šljiv, oreha. Put se propinjao po uzbrdici, kako kaže crvena crta na slikama, gledajuči sa desne prema ljevoj:
Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Img20180413092505
Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Img20180413092454
NO dandanas tamo više nije vočnjaka, vidi se, da je tamo velika njiva. Preuzeo zemlju neki veči poljoprivrednik, koj sve preorao. A to se događa več gdje, toga se vidi dosta. Sporo stari vočnjaki nestaju. Ili napravijo tamo travnjak, ili njivo. Malo ko sadi nove druge drevice.
Sijetim se događaja, sa mijesta na prvoj slici. Sa TV 826 htijo sam voziti po toj crvenoj crti na gore. Odmah, kad sam zavijo sa šodravog pravog puta , tamo je tada bijo teren malo nagnut. PO par metara vožnje, pola mi se voza skliznilo sijena dole. NIje bilo užetom fiksirano i dogodilo se. NIje mi preostalo drugog, da idem sa tim što bilo gore domu, pa se vratim po preostatak.
NO sijetim se i događaja sličnog, kad smo po istom putu privukli do šume, pa voz sijena na vrh uzbrdice povukao komšija sa Štorčanom. A dogodilo se i to, da smo kod kuče 30 metara prije spremnika za mrvo, cijeli voz preokrenuli, jer teren visijo Razz

Najzanimivije je kod svega toga puta to ,da je nekad občinski put išao upravo sasvim pored šume(krajno ljevo na drugoj slici) po manje strmom terenu, koj bijo obsijan suncem i to ljepo ravno, pa tamo napustili put, i bageri napravili put pored toga kakvih 20-30 metara vstran još više ljevo, po sredi šume. Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty pozdrav ekipa novi sam na forumu pa imajte razumjevanja

Postaj by lojnic 05.01.21 9:57

Imam starog zetora 3511 71. god i potrebna mu je vec lagana generalka motora ali pitanje je sljedece.
Malo mu je preslab motor pa me zanima ak bi mogao kupit set za generalku od 4911 i time podici snagu na kojih 45ks pa me zanima ako svi djelovi paseju i jeli uopce to moguce izvesti. Hvala

lojnic
novi član
novi član

Broj postova : 1
Join date : 05.01.2021

[Vrh] Go down

Pozdrav od reiderja 1 - Page 17 Empty Re: Pozdrav od reiderja 1

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 17 / 17. Previous  1 ... 10 ... 15, 16, 17

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.