Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Motorne pile Stihl

+8
Dubravac
darko123
TomoVinkovic420
VALTER 521
tony5
fireman.peter
Admin
abarth
12 posters

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile stihl

Postaj by tony5 26.01.14 16:58

karakteristike pile za spašavanje Stihl 460 R magnum.


https://app.box.com/s/5rgqjqj72r9d5uh43stp

tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by fireman.peter 26.01.14 22:46

Ova je pila stvarno zvjer  Shocked 76,5 cm3, 6KS, a tu je i ona druga neugodna stvar  Shocked 7kg. Specialni lanac Rapid Duro R: 217€  Shocked Specialni lanac za specialnu cjenu. Inače vatrogasci smo več navikli da je sva naša oprema cjena x10. A istina je i to da imamo vrhunsku opremu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile stihl

Postaj by Admin 01.02.14 1:17

Motorne pile Stihl - Page 2 Stihl81specsheet
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty motorne pile sihl

Postaj by Gost 01.02.14 10:51

BAGERISTA je napisao/la:E drago je i meni,evo opet čemo se bacit u diskusije,,i meni paše,jer jedan čovik malo zna,,a više njih više ideja,...
Evo je i moja mada sam prezadovoljan,,,nego reci mi dali znaš omijere štimanja,....

Motorne pile Stihl - Page 2 2sj8

Pila je radila,,jako malo kod prijašnjeg vlasnika,,ima neke godine,,ali je stvarno ko nova,..




Bok bagerista ,neznam jel će ti nešto pomoći ali pokušaj :prvo dobro očisti filter zraka i pri tom pazi da ti piljevina ne uđe u fergazer, u spremniku goriva imaš mikro filter, pa ako je sipano loše gorivo i taj se zna zaštopati,ako je to u redu provjeri svječicu te namjesti H i L dizu na tvorničke postave kako piše naoklopu, večinom je to kod stihl 1 krug. Nakon toga pravilno  napni lanac, da ti zub u vodilici ne izlazi iz utora,a opet ne prejako da bude  prenapet. kad sve to obaviš upali motorku na zemlji ili negdje gdje je možeš sigurno fiksirati i kad se motor malo ugrije  malo dodaj ler gas LA diza da ti malo jače radi, nakon toga stisni gas do kraja i na glavnoj dozi H poštelaj tako da ti motor radi u najboljem režimu rada(pod turažom) znači da ima okretaj ne kašljei to , to češ uočiti prema sluhu, kad to napraviš na dizi za niske obrtaje L (pusti gas) ako treba dodaj još malo ler gasa i poštelaj L dizu da motor u leru ljepo radi bez zaletavanja i davljenja. ako si uspio uskladiti omjere da dobro radi da prima gas ,onda smanji LA ler gas tako da ti ne okreće lanac, a da radi u mjestu.AKo ovo neće datgi rezultate onda su najvjerojatnije u pitanju kako je rekao ofocor ili membrane u fergazeru ili semerinzi na radilici koji se poderu i onda vuče zrak pa se neda poštelati. Pozdrav nadam se da će ti pomoći. I pazi na sigurnost prije svega.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty STIHL_DUROMATIC

Postaj by VALTER 521 03.02.14 17:55

Pozdrav kolega Oficir! Vidim dobro održavaš ove mot.pile-ko nove!Nekoliko pitanja oko "mača" -vodilo lanca...neznam kako se kaže na HR, u SLO kažemo "MEČ" pa ono čudo na slici na kojem piše "DUROMATIC" To je original od STIHL. Kde si nabavio i kolika je cjena?Moram da zamenjim na mojoj STIHL-arci-imam još onu staru 041 FARM BOSS.Lepi pozdrav!!!
VALTER 521
VALTER 521
član
član

Broj postova : 31
Join date : 12.01.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 03.02.14 21:03

Pozdrav,da dobro si primjetil odrzavam dobro i pazim na svoje strojeve da me služe dugo i da rade bezprijekorno.
Onaj mac je novi i još je spremljen jer stari je još dobar da i mi vodilicu lanca zovemo mac.

Ovaj mac je duromatic E i profi model original njemački stihl.
Kosta oko 550kn kod nas u ovlastenom servisu unicomerc u velikoj Gorici kraj Zagreba a dužine je 45cm.
Te vodilice su za velika naprezanja i jako dugo traju uz minimalno održavanje.

038 je profi pila iz 88god
064 je profi pila iz 96god i to je stroj,puno snage a malo kila.
230 je amaterka kupljena 2007god.na njoj je vodilica rolomatic i nije nešto al za tanke grane je dobra.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 07.02.14 6:19

brežan 1 je napisao/la:
nakon toga stisni gas do kraja i na glavnoj dozi H poštelaj tako da ti motor radi u najboljem režimu rada(pod turažom) znači da ima okretaj ne kašljei to , to češ uočiti prema sluhu, .
Ipak nemoj tako, nemoze pocetnik po sluhu nastelatis krajni gas, mora biti kasljei ali u mjeri to oznacava da mesavina nije previse siromasna, siromasna smesa je kad ima previse zraka a to dovodi do slabije podmazivanje pogonskog sklopa, pregrijavanje i na kraju zaribavanje.
Ja da kazem a vi kako hocete

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by abarth 07.02.14 9:16

Tako je,pila mora pod punim gasom zatrokirat ne sme ič u krajne obrtaje jer ak ide neče dugo ič.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 07.02.14 9:53

To nije točno,moje obje velike i amaterka su postelane na tvornicki i rade godinama na 2%-2.5% stihl ulja i idu do max bez trokiranja.
Ako trokira na max okretajima prevec je otvoreno gorivo.
Stare pile koje imaju platine umjesto elektronike su trokirale na max.
Uostalom na max ga su nikad nije kad je u drvu osim kad je lanc dokraja tup i uništen,e to uništava pilu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 07.02.14 17:26

Slažem se sa oficirom, u svakom slučaju kada dođeš do max obrtaja ,lako vratiš dizu mala nazad i oodmah primjetiš promjenu u radu motora.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 07.02.14 17:43

Tako je cim se malo zavrti saraf odma se Čuje razlika u radu al i snaga varira i explozivnost.
Mišljenja sam da bi na tvorničkoj postavci sarafi trebali biti i tad radi super s tim da su membrane i filteri uredu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 08.02.14 18:45

Ma da tako bi moralo biti pod uvjetom da je sve ok ali ako je pila radila kod nekog ko ne vodi brigu o istoj ili je bilo lošeg goriva, a često se dešava da gorivo držimo u karnistru koji nije za benzin, npr od motornog ulja 10 lit,što je vrlo često tada se u gorivu stvara smeče koje ispušta plastika samog karnistra, a može se ponekad u vidjeti nešto kao rijetki silikon.Može feder ispod membrane malo oslabiti i eto već ne radi kako treba ,tako da ponekad treba poštelati, ali to ne bi trebalo biti veliko odstupanje od tvorničkog.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 17.02.14 14:27

Pozdrav bagerista  jesi li uspio naštelati pilu ?

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by Admin 23.02.14 4:56

Pozdrav može mi ko reči vrijedi li Stihl pila 051 av ili 050 av 150.eura da je sačuvana i sto posto ispravna nešto poput ove slike koja je sa neta .

Motorne pile Stihl - Page 2 Motorna-pila-stihl-051-a
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by fireman.peter 23.02.14 7:46

Ne vrijedi! Ova nema ništa za sigurnost, nema kočnice, nema ni klina za lanac a da o vibracijama ne govorimo. Bježi od toga.
Pogledaj u temi Husqvarna kakvu je pilu kupijo forumaš Tomo420. Pilica i pol, istina nije za rušenje ali nova je i za slične novce koje napominješ.
Ova Stihl ti je jača to je istina ali ne bi ja to kupovao uopšte jer mislim da bude zabranjeno sa tim raditi ako več nije pa če to morati u muzej.

Za 150€ trebalo bi se nači nešto puno bolje, sigurnije. To je samo moje mišljenje. Nek još ostali iznesu svoje, više ljudi više zna.


Još da dodam da mi je ovakva slična Stihl 041 kod kuče. Nije taknuta nekih 15 godina pa do danas do slikanja.
Možda ju jednog dana oživim ali mislim da bi tražila ulaganja. Kolko se sječam nije baš voljela upaliti več u ono vreme kad smo ju upotrebljavali.

Motorne pile Stihl - Page 2 21502107
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by Admin 25.02.14 0:19

Kod nas na oglasniku www. njuškalo. hr cijena im je oko 130.eura neka srednja cijena ,istina to što kažeš nema za sigurnost ništa ali velikim dijelom mi sami moramo biti odgovorni u radu sa pilom , tako i sa drugim tehničkim  sredstvima sa kojima radimo . Malu pilu od 2.PS imam i radio sam godinama u šumi sa njom, male stvari ok deblo drva deblje muka velika, i za pilu i mene  piko lanac i tako redom, tu bar imam neke prakse ima slika u početku teme  gdje sam rušio sa tom malom pilom deblo bukve, grane odlično ide sa njome no deblo pogotovo puni rez vodilice guši ju dok ne  prođe sredinu debla ,zatim ide bolje jer nije puni rez. (PS 35 cm vodilica).

Stihl 051 av 4,3 kw. (5,8 PS). 89cm3.

Moja mala pila 33cm3.(2PS).

Husqvarna 236 ako sam dobro vidio ako nije ispravite me 38,2cm3. 1,4 kw. (2PS).

Stihl 041 2,7 kw. 61cm3. (3,7 PS). ovo je tvoja pila .

Peter nema kod nas  nikakvih zabrana kod nas sve igra a gledam u jesenskom periodu kad je sezona rada ima svakakvih pila i to tih starijih modela a dijelova ima ta taj model .

Najviše mi se dopada 038 av super electronic qvickstop 72cm3. sa njome sam radio ima snage i može se nači za manji novac i ako je Stihl na cijeni uduvijek bar kod nas  no to sve je još kalkuliranje odluke još nema.

Sredi svoju 041 pa u oglas ako je za prodaju i povoljne cijene,  možda i ona nađe svojeg kupca,danas čovjek nikad nezna .







Stihl 041



Ova ima kočnicu 051 Aveo.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by fireman.peter 25.02.14 15:49

Sve što kažeš pije vodu. Ja te potpuno razumem, nemamo mi novca na odmet, ne treba ti profi pila nego nešto za sebe da imaš. Istina i to da trebamo bit odgovorni u radu ali svi mi griješimo. Sekunda nepažljivosti, neko dolazi u blizinu pa ti pogledaš pa... Ove nam tehničke sigurnostne spravice spase zdravlje ili čak život. Moja ti preporuka svejedno ostaje takva da mora biti kočnica i klin za lanac. Pored toga kod nas nesmije se raditi bez opreme za sigurnost (sigurnostne hlače, kaciga, čizme) i bez napravljenog tečaja (škole) za rad sa motornom pilom. Tako če biti ako još nije i kod vas jer ste u EU.

Pogledaj za koji samo toliko novij model pa da ima kočnicu, ako ima kočnicu vjerujem da če biti i taj klin koji lovi lanac ako se on strga. Možda se nađe za povoljnu cjenu.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by Admin 01.03.14 16:42

Pozdrav fireman.peter,točno tako bez završene škole za rukovatelja motornom pilom nemože se raditi ,ali samo u firmi ,fabrici a kojoj je djelatnost takva to za kučanstvo još ne vrijedi kod nas ta priča je stara desetak godina bar kod nas ali se nije o tome posvetila tolika pozornost ko sada ,kriza društva pa naplati sve  živo i neživo to vrijedi ako imaš obrt ili firmu ili opg ili  se ideš zaposliti ,nekada se to zvalo zaštita na radu svaki radnik je morao položiti zaštitu na radu u svojoj domeni posla .

Malo sam se raspitao i proguglao po netu pa tako imaš i školu rukovatelj motornim trimerom i vrtnom kosilicom na moj upit o tome dobio odgovor samo za ljude koji rade u komunalnim firmama privatno to ne vrijedi bio bi apsurd to da se mora imati ,inače pisalo se po forumima svašta za motornu pilu  a ide ovako polaže se jedan predmet,, rad na siguran način ,,koji ne vredi ništa ne upisuje se u radnu knjižicu  predmet rukovatelj motornom pilom i predmet rad na siguran način kad se ta dva predmeta objedine dobiš zvanje rukovatelj motornom pilom , a koje se upisuje u radnu knjižici i dobiš iskaznicu i nastava traje jedan dan ,a što ima smisla to vrijedi za sve firme ,obrte, opg a u svrhu zapošljavanja i dokazivanja da smo osposobljeni za rad motornom pilom .

Drugi puta malo bolje rastumačim kad če biti vremena više pozdrav .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by tony5 05.03.14 16:56

Stara Stihl motorna pila ,radi bez greške bratič je malo čistio od prašine i upalio nakon dužeg stajanja .

Motorne pile Stihl - Page 2 Dsc004981

Motorne pile Stihl - Page 2 Dsc004971

Motorne pile Stihl - Page 2 Dsc004961

tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by fireman.peter 05.03.14 23:40

Razumem ja tebe Admine sve, znam šta si htijo reči.
Mi imamo samo jedan tečaj za ljude koji rade sa pilama po šumama i taj važi za sve. Tog obaviš i gotovo, to ti znači da si usposobljen za rad sa motornom pilom. Tog se poslužuju najviše seljaci i ostali vlastnici šuma, privatni radniki...
Vatrogasci opet imamo neki tečaj svoj još ozbilniji jer se uči pored rušenje u šumi još kako raditi na krovovima, u uslovima kad su drvata obvisila- za uvjete kakvi su upravo sad bili po Slo u ovoj prirodnoj katastrofi.

Tony 5
Ova Stilovka ti je picikato. Stara je ali izgleda ko da je nova. Reci ti tvom ocu  Wink da ti ju je dobro očuvao. Smile 
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by Admin 06.03.14 16:45

Dosta se lovilo u mutnom sa tim školama ,pa i puno ljudi isprevarano misle da imaju zvanje rukovatelj motornom pilom a nemaju,imaju položeno samo rad na siguran način to imaš u svakom priručniku koji dobiš kad kupiš motornu pilu .I ne kažnjava te šumarska inspekcija kako se priča ,nego inspekcija zaštita na radu sama riječ govori.Šumarska inspekcija je nadležna za provedbu zakona o HR šumama.

Budem doznao iz HR šuma direktno pa napišem tu u post, ima tu nepoznanica dosta bar u našoj deželi dok to sve ne uklapa.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re:Motorne pile Stihl

Postaj by tony5 06.03.14 23:44

Motorne pile Stihl - Page 2 1974-1901

Motorne pile Stihl - Page 2 Img00051

Motorne pile Stihl - Page 2 Img00043

Evo par slika ako nekom može pomoči presjek pile 051 av, i piko lanac rezač od tvrdog materijala 4x duže oštar .
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by fireman.peter 09.03.14 8:54

Prinove na poslu.

Motorne pile Stihl - Page 2 21533013

Motorne pile Stihl - Page 2 21533014
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Gost 09.03.14 23:10

Admin je napisao/la:Dosta se lovilo u mutnom sa tim školama ,pa i puno ljudi isprevarano misle da imaju zvanje rukovatelj motornom pilom a nemaju,imaju položeno samo rad na siguran način to imaš u svakom priručniku koji dobiš kad kupiš motornu pilu .I ne kažnjava te šumarska inspekcija kako se priča ,nego inspekcija zaštita na radu sama riječ govori.Šumarska inspekcija je nadležna za provedbu zakona o HR šumama.

Budem doznao iz HR šuma direktno pa napišem tu u post, ima tu nepoznanica dosta bar u našoj deželi dok to sve ne uklapa.

Evo ja sam lani polozil za rukovatelja motornom pilom preko zagrebinspekta,600kn sve skupa 4dana.
Motorne pile Stihl - Page 2 IMAG0522
Motorne pile Stihl - Page 2 IMAG0524
Motorne pile Stihl - Page 2 IMAG0525

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Motorne pile Stihl - Page 2 Empty Re: Motorne pile Stihl

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 5. Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.