Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktori AGT Agromehanika Kranj

+4
reider 1
ssucur
Admin
fireman.peter
8 posters

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 13.09.14 19:37

A ja sam siguran,da ne bi dosta razmišlaval,ak bi mogao birati između AGT 850 i Goldoni EURO 45.Nisam ga več vozio tog AGT,ali sam bio kod mog soradnika,koji ga kupio.Dobro izgleda,ima takve gume,koje ti želiš i čovjek je sa njim jako zadovoljen i nije mi mogu ni jednu manu kazati.No a ipak ne radi on dosta,tako da...više vozi sin nego on.Po karakteristikah ne mogu se ni naši traktorčiči AC verzije normal ,koje imamo, uspoređivati,jer ima više opreme,samo neznam kazati,koji če več izdržati-a o tome ne možemo mi pričati,jer to može samo tisti koji ga ima i sa njim i dosta radi,ne samo stoji u šupi.
Nisam nekvi AGT fan,samo razmišljam logično.Normalno kad bi birao u rangu istih snaga obadvih firma ,uzeo bi Goldoni,a za Goldoni bih i trebalo dati više novaca.

No nema veze-novac je tvoj i sam najbolje za sebe znaš normalno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Krumpironja 13.09.14 20:42

Ma meni ti netreba nista od dodatne opreme barem ne za sada meni je osnovni paket dosta netreba dodatne hidraulike ni tih pizdarija tako da a traktor bi radio godisnje 300 sai sta nije puno tako da mi se čini goldoniji najispaltivija investicija naravno ja sam AC fan ali pare su pare
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 13.09.14 20:53

Ej nije tema prava,ali možda ima firma AC kakvi model slične snage za takvu cenu i ostaješ na toj firmi heh.Samo problem,jer ti tražiš zglobaše i tebi Country model ne štima.No budeš vidijo.Tvoj je novac.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Admin 18.10.14 22:26

Pozdrav

Ovi žuti traktori kad su se radili, dali je to bilo za domače tržište ili izvoz u druge zemlje.

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Agt-835-artic

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Agt-835-artic-b

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 P1010618

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 18.10.14 23:13

Admin prvi put vidim takve boje AGT!Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by fireman.peter 19.10.14 11:26

Uglavnom AGT se proizvodi u crvenoj boji. Ima prijetelj jednoga u metalno crnoj boji ali ovakvog žutog još nisam video. Onaj crni je bio kao neki poseban model pa tako može biti i ovaj žuti.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 19.10.14 19:28

Crni je ljep ali žuti meni ne.I crveni je dobar.A na žalost je crna boja VRLO draga kod AGT-ja,za onaj novac možeš dosta opreme dobiti.Znao sam cifro, a se ne sjetim dobro koliko košta.Ne bi htijo lažno pričati.Siguran pa sam,da je crna boja posebna naruđba i treba an taj model čekati.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by fireman.peter 20.11.14 21:59

Na slikama AGT 835 T/S, fiksni, motor Lombardini 3 cilindri vodom hlađeni, sinhronizirani menjač 4 brze, 4 spore, 4 rikverc, blokada diferenciala napred i pozadi,vratilo ima kuplung znači kardan se može u vožnji zaustaviti, obrtaji kardana 540 i 1000, 3 izvodi hidraulike, hidraulika pozadi i napred, kotači za brdovite uslove vožnje (veliki nagibi), servo upravljač, kočnice koje se može koristiti za skretanje (dve pedale koje možemo razdvojiti na levu i desnu stranu). 
Kako vidite ima sve što imaju veliki Very Happy 

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085181

 Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085179

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085176

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085169

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085159

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085148

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085142

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085135

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085128
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Krumpironja 20.11.14 22:20

Hhehe snimi video napravi đir sa njime
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 20.11.14 23:34

Peter dali treba,prije otvaranja haube spustiti prednjo hidravlično dizalico?Tako mi izgleda?.Ako je tako-dobro smišljeno.

Evo i tu smo sad opet kod tog kardana-stražnjeg vratila-Dali si što pokušao kako se ustavljalja,uključuje?-mislim,ak zadnjo ručko uključiš i pritisneš sa nogom glavno kvačilo-dali kardan zaustavi??

Mjenjač je zaokrenjen prema AC-ju(brzine i reduktor)!I isto ima kao Ferari.

Šteta što ga nisi sa garminog sprokušao pojedinične brzine,kako ima postavljene.

Ovaj je bio moj jedan od možnih kandidatov,ak bi kupovao što novog,kad sam tražijo,al sigurno ne bih uzeo crnog,jer je ova boja preskupa i se zanjo ne bi odlučijo,pa maka mi je ljepša od oriđi crvene.

Vidi se,da ima dva para spojk hidravlike napravljene za straga,a jedna spredaj ili kako?

Blokada diferenciajla spredaj mi se tak one sviđa.Najbolje mi se sviđa ,kako je rješen problem uključivanja obadvijeh diferenciala sa mehaničko upravljanjem kod Same.Ima vrlo dobro napravljeno.Kad stisneš jedan papuč sa nogom straga desno,uhvati ga nekvi zub,a ti tada na svakom diferencialu stisneš opruge,koje uključijo blokado odmah,kad je to možno.A izključiš sa rahlim ponovnim pristiskom papuča,koji izpadne iz zuba.Ova uključivanja svako zasebe,nije ok.Normalno ,da je najbolje elektrohidravlično.Same ima polugo iz metala,koja pritisne blokado spredaj,a ova riješenja sa sajlom rada u bodžiru uglavljaju.Barem tako je kod mene.uglavlja mi na rahlo i gas i spredaj bolkada.Tako,da kod servisa trebam to rastaviti i namazati,jer mi ide pomalo na živce.i ne pomogne ni sprejati sa WD u bodžir.

Pohvalno da ima dvije obrata kardana serijski i sinhrone na mjenjaču.

Ljep izgled.A izgleda,da vlasnik sa njime ne ore.NEma vratila za pogon prikolice za krompija,kako isgleda ili ima riješeno sve na jednom kardanu?

Nožni gas izgleda ceneno,a ak dobro funkcionira-da ne uglavlja i je mekani,onda je OK.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by iwanho 1 21.11.14 10:45

Ako ga usporedimo s TV je to avion. Ono kaj se meni ne dopada je:
1. ima zakriljene ruke hidraulike. S vremenom se poveča luft pri svornjaku s koji se podižeju i onda ruka na kraju ima veliki slobodni hod po visini. To jako smeta kod oranja, a povečava se sa pomakom pluga u jednu stranu.

2. 8 brzina naprijed je premalo za brzinu 30 km/h. Po dobroj cesti još kak tak, ali po slabom putu uvijek voziš pri jačem gasu ili dosta sporije nek bi mogel.

3. Kardan ima 540/1000 okretaja. Taj motor je preslab da bi mogel koristiti za rad s motorom na nižim okretajima tak da se kardan vrti 540 u brzini sa 1000. 540/750 je bolja kombinacija.

4. Čini mi se da takav tip traktora nije baš primjeran za prvu hidrauliku. Moraš mu otraga dodati uteg, a onda se jako optereti i prije ode srednja piksa u kojoj rotira prvi kraj oko uzdužne osi.

5. Dugački a dosta niski prvi prevjes možda nekome ne smeta. Koristan je za bolju raspodjelu opterećenja po osovinama, ali na lošim terenima si jadan.

Ja sam imal ponudu za novoga AGT 850 (crvena boja) koji je jači, s večim kotačima 280/70-18 za 14.000 E, ali sam se ipak zbog gore navedenog odlučil za skupljeg Goldoni Star 3050 SL.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by fireman.peter 21.11.14 18:26

Reider
Da, za otvaranje haube je potrebno spustiti hidrauliku dole. Hidraulika pored osnovne funkcije dobro služi kao zaštita.

Kardan se može privremeno isključiti sa ručkom na ljevom blatobranu, to služi samo za npr. da isključiš stroj na kraju parcele pa onda opet uključiš. Ta je ručka ko kuplung. 
Isprobao nisam jer nisam imao nekog stroja i tako nebi mogal nešto više reči.

Brzine koje te zanimaju i sve detajle i tehničke karakteristike traktora budete našli na linku ispod.

Karakteristike traktora

Boja na ovom modelu je crna i to čak metalna. U pravu si što kažeš da vlastnik ne ore sa njime, a i onako mislim da to nebi išlo dobro sa ovim gumama. Nožni gas funkcionira dobro a izgled je kako kome, po meni sasvim ok. Čak sam pomislil da si takvog napravim jer zauzima malo mjesta. Što se tiče hidraulike, pozadi su tri spojke- priključki. Ispred jih nema.

Iwanho
Tvoj je traktor sasvim nešto drugo jer on več puno više liči na veče traktore i građen je više po tom uzoru bar meni tako izgleda a neznam ga baš da bi ga mogal pokomentirati i uspoređivati. Mogu samo reči da je koštal više od ovoga pa tako ima i više muzike.

Još video na Krompijevu želju:

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Krumpironja 21.11.14 19:38

Lijep video dobar traktor čini mi se nešto brži od moga meni bi super bio za prijevoz a za polje je malo preširok
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 21.11.14 19:53

Pozdravlieni.Prvo da se zahvalim našome Petru,jer se za nas stvarno trudil!

Došao sam do upoznanja,da je kotač 7,5x16 za nianso veči nego 260/70x16,kao je moja namještena i tako je razlika u končni hitrosti između tih kotača cca 1,4 km/sat.No malena,a je.Možemo kaazti,da su približno istog premera.Da malo diskutiram.

Vidim na katalogih,da je ovaj AGT kod svake brzine malo ubrzan prema AC za nešto %,ako ga uspoređivam sa njime.I tako je i u hodu nazad.

Ako pokomentiram prvo Ivanove tvrde,ne razumjem ga pravo,oko tih savijenih ručka,da se na njime više osjeti zazor,kad je sistem poluga stariji i iztrošen.A meni se taj sistem na oko i za kačenje sviđa,jer dođu ruke na priključak pod pravim kutom.

Tako je -8 brzina naprijed je za 30 na sat brzine premalo.Minimalno 12 bi ih trebalo ili barem 12.

Tako je izbira 540 i 750 je bolja izbira i za mene-no odvisno što budemo radili sa traktorom svega.

Oko obterečenja čahure u sredini z predno dizalico imaš opet prav.

Glede konstrukcije traktora sa OSCTIO zglobom u sredini zaradi loših radnih uslova ,opet je važno što čemo sa njim raditi.

Treba se znati,da je između ponuđenog AGT-ja 850 i tvoga 5 hiljade razlike,a to je zamene dovoljni pokazač,koji je bolji-ovdje nema debate,a svako se odluči,koji mu najbolje zadovoljava potrebe i ili je potrebno izdati dadatan novac za boljega.A znamo ,da je bolje voziti boljeg hehe.

I od PEtra:
Pa hidravlika spredaj ima dober izgled i jeste-je u istom vremenu i zaštita.Što sve možeš kačiti nanju? daska za sneg ,kosačico,malčer ak ima još vratilo straga.Dal se može kupiti sam otakva dizalica ili imajo još koju drugu?No ak ta može sve podignut,onda razumjem ,da je samo jedna u izradi u firmi.

No ne bih trebao imati što priključeno na vratilo,da bi to probal,več bi to vratilo uključil i sa nogom pritisnil na glavno kvačilo,ak bi se ustavilo.I bio bi odgovor na mjestu.A no nema veze-nisam potencialni kandidat az kupnjo,tako da točnih specifikacija ne treba izstavljati.

TRaktor je kao sam pričao malo brži od AC-ja na istih kotačih za malo nianso i zaista dobro se mjenja na dole.

Sa ovim gumama ne možeš orati,jer bi trebao uzimati barem 16 cola heh.

Nožni gas virujem,da je funkcionalen,a ne deluje profesionalno-važno je da dobro funkcionira!.

Nije mi jasno zašto tri ručke i tri spojke.Kao da bi bili svi 3 ventili jednoradni.

Ima dobar zvuk!.

Mislio,sam da češ se preokrenuti,kad si zapeljal na igrišče sa ceste heh.

LP!

reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by fireman.peter 21.11.14 21:24

Reider, što se tiče kardana nisam testirao to kako bi ti želeo ali mislim da glavno kvačilo nije dvostepeno jer čemu onda kvačilo na blatobranu. Da je dvostepeno onda ti to drugo ne treba, jel tako? Glavno kvačilo zaustavi sve, pogon traktora i kardan. Ako ti treba zaustaviti priključak pozadi u vožnji onda ga isključiš sa kvačilom na blatobranu.

Što se tiče brzine traktor je stvarno brz, naspram Tome ovaj leti. Mjenjač se šalta gore i isto tako dole ko u avtu, stvarno dobro. Hidraulika ima tri ventile, prvi ispred je za prednju hidrauliku, ventil u sredini je za zadnju i treči bi trebal biti za izvode pozadi.
Vožnja iz ceste na igralište je bila namjerna da pokažem stabilnost traktora koja je sa tim kotačima stvarno super i dobar je osječaj sigurnosti, tu nema dileme i nema šanse da bi se tamo traktor prevrtao. Hidraulika na prednjoj strani ti može služiti samo za npr. ralicu, nošenje kojeg priključka i slično. Kardana ispred nema.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 21.11.14 21:41

MAh mislio sam da ima na papuči spojke sa nogom da stisneš dvostruko kvačilo tamo kao kod Štoreta,a ova ručka straga,da je za preklopit iz540 na 1000 okretajev vratila ili je za "uključenje vratila neodvisno od menjača  i u drugi opciji za uključenje vratila za pogon prikolice odvisno od okretajev kotača(tako ima AC Tigrone Normal)".Ak nema dvostrukog kvačila odna ovo nema kakve velike vrednosti za mene,jer se isto tako ne može balirati ,kako se treba.

Gdje je ručka za dvojno brzino kardana?Virojatno straga pored vratila .

Sad razumem ventile hvala.

Glede sigurnosti,kod take širine i takvim gumama nema smisla debatirati.

Mogu kazati,da mi se sviđa,a za ozbiljni rad trebali bi mu utegi,jer je inače previše lagan.JEr isto je težki kao TV 30ks.LP!
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by iwanho 1 22.11.14 8:32

Pozdrav Tomaž

S takvim savijenim rukama sam imal slabih iskustava na Pasqualliju.
Sve je u redu dok su obadvije ruke opterećene prema dolje, npr. kod mulčanja ili frezanja. Ako probaš takvu savijenu ruku otraga dizati i spuštati osjetil buš da ima daleko veči hod nego ravna. Možda sam ja na Pasqualliju imal problema jer nisam imal 100% poštelan plug, posebno nagib pluga. Nagib pluga se mijenja ovisno o dubini koju oreš. Zemlja nije jednaka i plug na mjestima ore dublje, a na mjestima pliće. Čim plug nije potpuno okomit na zemlju, takve svinute ruke multipliciraju pogrešku pa se dogodi da plug počne uzimati preširoko ili preusko.
Ne tvrdim da se nemre delati sa takvim rukama, ali je s ravnim puno ugodnije. Ja na Goldoniju imam na lijevoj ruki omogućen izbor dva položaja jedne pločice koja sprečava ili omogućuje vertikalni pomak lijeve ruke u odnosu na desnu. Pomak je potreban za priključke koji trebaju pratiti teren, a kod oranja se fiksira.
Nadam se da sam pojasnil zakaj se meni ne dopadaju savinute ruke.
AGT 835 TS ima kočnice na bubanj. Jedan moj susjed ga je vozil u Agromehaniku kaj su mu ugradili druge jer s ovima nije mogel stati na velikom nagibu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Admin 22.11.14 15:40

Pozdrav ..

Raider pita dali ima AGT dvostupanjsko kvačilo ko veliki traktor, razlika između jednostupanjskog i dvostupanjskog  je u tome da na jednostupanjskom  kvačilu i  njegovim pritiskanjem ( pedale kvačila) stane sve i traktor i kardan i uljna pumpa,osim ako uljna pumpa nije na remenu radilice ko TV 400-500-700.

Kod dvostupanjskog kvačila ili kuplunga, stane traktor potiskivanjem kvačila (pedale kvačila) na prvi stupanj, a tek pritiskanjem kvačila ( pedale) na drugi stupanj (osjeti se prijelaz sa prvog na drugi stupnj, ide malo teže stiskanje drugok stupnja kod nekih traktora) stane kardan i uljna pumpa.

Kad bi radio sa prešom za sijeno (balirka) ( a to raidera i zanima zato i pita za dvostupanjsko kvačilo )  kad ti se nakupi jako puno sijena ispred preše (balirke) na onom ježu koji uvlači sijeno onda na dvostupanjskom zaustaviš traktor a kardan radi i preša sijeno i dalje dok  preša ne proguta  ono sijeno  što se nakupilo,pustiš kvačilo kreneš dalje i baliraš sijeno.

Kod jednostupanjskog kvačila,  moraš  pritisnuti kvačilo izbaciti iz brzine traktor, pustiti kvačilo da preša-kardan radi, i preša- proguta to sijeno koje se nakupilo previše, pa onda opet ubaciti u brzinu traktor, i krenuti dalje balirati sijeno.

Kod dvostupanjskog kvačila to sve u hodu radiš, bez onih izbaci-ubaci u brzinu, ima dvije lamele kvačilo u korpi i to izgleda kao da ga na kvačilu držiš u biti ne držiš jer ima dvije lamele i ta dva stupnja potiska pedale-papuče kvačila.

Znam da se to zna vrlo dobro, oko tih kvačila dvostupanjskih i općenito o AGT a pogotovo naši vrlo poznati forumaši.Ja sam samo htio nekako to opisati na neki način,   ono što Reidera najviše  zanima, s tim dvostupanjskim kvačilom i prešom za sijeno i ostali neki priključci kod AGT..


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 22.11.14 19:39

Prvo da ne zaboravim,hvala Adminu,da je malo objasnijo u njegovom jeziku,da i drugi znaju,o čime se priča.A to,da je neki traktor sa jednostepenim kvačilom,je nekim ljduima tako jako pomembno,da jih neče da kupe pod nikakvo mogučnostjo,pa maka je pono jeftiniji.JEr za rad sa nekvimi priključcima,je neizbežno,da ima dvostepeno.

Ivanhoo:
Ne mogu nešto komentirati oko tih savijenih rukama,jer nisam sa ni jednom radijo takvim,mogu kazati ito,da je zračnost,zbog kojeg se promenjiva nagib pluga možna i zbog oguljanih svornjakov od cilindara do njih.
Znam o kojih dvih različnih rupama u polugi (ruki)kažeš.Tako ima Zetor napravljeno,a AC nema,zato mi se travniška brana(travniško česalo)ne prilagađa dobro terenu.

Ni doboš možda kriva,da kod tvog susjeda kod tog 835TS ne koči dobro,najviše je važno,kao što smo skužili i kod sistema kočenja kod TV-ja,da je najvažan sistem polug,koje razmikajo pakne.Ak damo za primer taj moj AC,koji ima kočenje sa dobošima,a koči ko blesav.Ne smijem ni stistnuti na puno nikad.Pogledao,da je poluga,koja ima dvije rupe(isto ko kod TV418,koji ima koliko se sjetim 4 ili 5 rupa)na doljnji i tam ima največo snago i dugi hod pedale,a ak dam na gornjo ima kratak hod pedale i manjo snago.TAko da sam htijo ponekad,da dam na gornjo rupo svornjak .
Kako ima napravljeno taj AGT TS835 neznam,jer nisam nikad tako točno gledao.Oni 830 sa prvih njihovih serija ima iste kočnice kao TV serije 800.A za svojo težino kakvo ima tisti traktorčič činile su mi se dovoljno dobre,kad sam ja vozijo našog 826 za razliko od 418,koje su pravi užaš.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by fireman.peter 22.11.14 20:09

Reider

Tu na sliki dobro pogledaj, iza ručka hidraulike ti je crvena ručka za kardan.

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22085135

Što se tiče utega istina da je traktor prelagan kako ti kažeš bar pozadi i tako je več bio moj savjet vlastniku da nabavi bar par utega za pozadi jer mislim da bi se karakteristike traktora puno poboljšale.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by TomoVinkovic420 22.11.14 21:08

Jest lijep ovaj Agt, steta sto su skupi Sad
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 22.11.14 21:14

Znam Peter,vidijo sam ručko,ali ne vidim tak odobro što nacrtano na nalepki Wink No nima veze.Kao sam več kazao,nisem potencialni kandidat,da ga kupim,jer gvožđurije,kao kažejo hrvati imam za sad dovoljno Smile i tako,ne treba tako točno mi znati.

Kod takve snage i lahkoče tog traktora bi ja njemu priporučijo na svakom kotaču po 75 kg,ukupno 150 kg kao imaš ti,a treba znati,da ovi utegi od TV ne pašejo na ove felne.Ovo je 15".Razmišljao sam,da bi dao otokariti ili iz večih debelih limova napraviti ringe,koji bi pasali u TV-jev uteg unutra,i tad bi ovo rupo do kraja zapunil samo neznam,koliko bi tad pridobijo KG.Siguran sam da barem na svakom kotaču po 25.A to bi me koštalo za obadvije felne cca sigurno 100 eur ili više.Jer neznam dali znaš da  kod mojih felna ne može se isto kao tebi staviti uteg po 25 kg,jer je malo drugačija felna.No inače ak realno gledam na stvar,mi ni ne treba.Ali razmišljal sem.

Hja navajao sam ja koju stranicu nazad cjene tog modela,a u crvenoj boji.U akciji na sajmu bio 13 hiljada.A redna cjena...A neznam više sa kakvo opremu.Skupo ko za koga.Ak se govori o cjeni tad se treba početi upoređivati po konkurenci,kako se kod njih cjena vrte.A da jeste-prema Priminoj 30-ki je skup koliko sam čitao.
Kod naših radničkih plata priznajem,da je sve skupo. Neutral
Lp
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Gost 23.11.14 8:18

Taman mu odzvonilo kad si stao hheh

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by reider 1 27.11.14 23:48

Danas kad išao na posao pored ceste vidim nekvi crveni traktorčič maleni.A vidi ti mene-slučajno imao telefon u ruci i ga slikal.Koji je neznan predpostavljam da je AGT nekvi maleni od 30 ks.Izgleda mi kao da ima nekve široke gume.No neznam,jer slika loša.Sjetijo sam se na vas forumaše i za vas slikal.LP iz Šentilja sa granice sa Austrijo.
Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 22099981
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Admin 14.01.15 2:03

Pozdrav

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Dsc0243resized

Gospodin ima prijevoz naručen, usput žute boje traktor AGT rađen je za tržište Velike Britanije ima link foruma sa kojeg su slike u forumu šumarstvo.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktori AGT Agromehanika Kranj - Page 2 Empty Re: Traktori AGT Agromehanika Kranj

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 3. Previous  1, 2, 3  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.