Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tema za sve traktore Tomo Vinković

+18
Dubravac
mbkrhr
TomoVinkovic420
darko123
serafian
ExtermoIvan
ky1bro
reider 1
tomotraktor
jozef.kc
tony5
Krumpironja
abarth
VALTER 521
batek
Admin
tomo522
fireman.peter
22 posters

Stranica 44 / 44. Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 29.11.14 15:16

NEče nam Adnim dozvoljavati,da dugo pričamo o ovoj balirki,hehe-inače vrlo zanimivo.Radi nevjerojatno dobre bale.Ak bi jo imao,odmah bi jo preradijo,da mi ide zamnom za traktorom,jer kod tog modela bi to se moglo.

NEznam kakve je ta traktorčič snage,ja ti mogu samo sa sigurnostjo kaazti,da to možeš sa tim raditi samo na ravnini.Balirka vrlo je lažnivi stroj-izgleda kao "bez dodatnog naloženog" tereta,ali su sasvim težke i imajo kotače u sredini na vagi,tako da je svaka želja rada po brdih za male traktore misija NEMOGUČE.Ne trebajo velike snage na kardanu,ali za vuč nije ugodna-da ni ne pričam oko vožnje rikverc u uzbrdico,pri čime vrlo rado zasuče zadnji kraj v stran.Kod nas dva čovijeka imaju balirke na večim traktorima na jedan pogon-prvo pitajo naročnika ,kad jih zove balirat,dal je u brdu i mu u startu kaže da ne dođe njemu.A govorimo o snagi 80 ks.!.

Tomotu bi radilo probleme i jednostepeno kvačilo,a kako sam več kazao po ravnici,sa enakomjernimi redovima dvoklipac može raditi bez problema-postoji i snimak,a jeste ga več puta svi vidjeli na jutubu.

Ja samo voda u gume da Scukur i onda je mjera puna hehe.Samo opet mi nije jasno ko če taj kotač od kakvih 150 kg dignuti na osovino hehe. Smile
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Krumpironja 29.11.14 17:05

Po svemu sudeći to je sličan motor ko na tv 826 slavija od 24 ks a to je vjerovatno niskotlačna
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 29.11.14 17:34

reider 1 je napisao/la:
Ja samo voda u gume da Scukur i onda je mjera puna hehe.Samo opet mi nije jasno ko če taj kotač od kakvih 150 kg dignuti na osovino hehe. Smile
Mi smo kamionske gume dizali dizalicom za vadjenje motora
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 29.11.14 19:48

MA ne Krompi-nizkotlačna so pravili tistim,koje su izbacivale nekve pušle van-izgledalo je kao snop od snopovezačice BCS-to ima moj nesojeni tast hehe,al je jaz nisam vidijo od blizu.

TV 420-a onda se poslje svega treba nabavit i dizalica-hehe ak napraviš utege takve kao treba.Ma može se dati gore na rukavac na druge načine.mali cigl izpod daske,postaviš kotač na dasko i na drugome kraju stopiš na dasko,da diže kotač.MA ja-mogi bi biti dvije osebe kot tog rada.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by ssucur 30.11.14 20:05

Tomo je TOMO. cheers

Aaaaaaaaa, vidi naleki sprijeda. scratch

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by fireman.peter 30.11.14 20:59

Da mu nije na naljepnici onaj tvoj znak sa dva medvjeda?

Pričali ste o ovome traktoru, zapravo o njegovom utegu. Taj bi ja skinuo prvu minutu dok je još sve ok sa traktorom. A vidim da niste primjetili da su na kotačima neki utegi kojih ja još nisam video. Nešto mi to čudno izgledaju ko da su originalni još nešto dograđeni, neznam ne vidi se najbolje.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Tomo-vinkovic-21-ks-slik

Inače utegi na kotačima su najbolje moguče rješenje, barem ja tako mislim. Koliko je tekučina u gumama dobra stvar u te svrhe neznam, imao sam namjeru to uraditi ali na kraju dodao još jedan ring u kotač. Što se tiče tekučine nije voda dobra jer u zimi smrzava pa led onda izreže dušu u gumi. Ja sam imao namjeru da stavim kalcijev klorid- tekučina za održavanje ceste u zimi. Več sam je imao 100 litara na lageru ali...
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 01.12.14 19:24

Evo tomo vuce drva sa pogonskom prikolicom. Vise o njoj ima na poforumu Traktorske prikolice

TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Traktori Tomo Vinković Bjelovar

Postaj by tomotraktor 01.12.14 20:28

Odličan video, pričano je već o tome kako ugraditi i uskladiti dif. i brzine. Ali ovdje se baš vide njegove mogućnosti i velika pomoć, po kakvom blatnjavom putu i usponu to izgleda. Super svaka čast.
tomotraktor
tomotraktor
član
član

Broj postova : 208
Join date : 13.01.2014
Age : 51
Lokacija : Kreševo, BiH

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by TomoVinkovic420 01.12.14 20:50

U buduce vrijeme, ako ne odem vani sigurno cu pravit ovakvu prikolicu.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 10.11.18 21:53

Traktor Tomo Vinković PE 18

Kaže Nijemac mali traktor iz Hrvatske,  der kleine Gelenk-Traktor aus Kroatien.


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by sokol 11.11.18 9:51

Jest stvarno je mali, ali za takve pare što dobiješ jednog starijeg, pa da ga još sam popraviš, dobiješ od njega dvostruke koristi. Kod nas jedni ljudi gledaju na te traktore kao na traktore prošlosti, naročito sada kad svi samo takmičuju ko če imati veči traktor, i da je još od neke poznate firme.
Meni nije nezgodno voziti se ovim traktorom jer znam, koliko para sam več uštedio ako uzmem o obzir samo to da si sam dovezem drva iz šume, i to gad god hoču, i one manje debljine koje su mi prije ostavili u šumi, ili jih je uzeo neko od radnika. Very Happy
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 12.11.18 17:39

alien Zanimivo, da piše sve u njemačkom jeziku, al žena prije sijedne na sijedalo prikolice kaže: "Sijedni gore"...
Ovu zimo poznanik če izprazniti podrum. Unutra stoje pripomočki za vinarstvo(rosfrej bačve, preše,mlin za grožđe), al u drveni šupi izpraznit če se istotako. TAmo je TV 830, malčer rotacijoni mali i prskalica. Tako da če se to polako prodavati. Pa sam se sijetijo na vas forumaše. Čovijek vlastnik umro prijašnje godine upravo u tom podrumu, ubijo ga plin kod vrijanja mošta. A svojim okučanima napustijo sve. A njim nije ni malo do toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by reider 1 30.12.18 22:50

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Img20181205152403
demontiralo se sijedalo, jer dotrajao je i drugi leder. Prvoga mijenjao nekvi stari več pokojni čovik, koj se kod kuče za hobi bavijo tapeciranjem sijedala blizu mene. Tako išlo se u potrago drugog izvođaća posla.
Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Img20181212161342
Čovik napravijo vizualno ljepo, bez prekida među oslonom i sijedalnim dijelom, tako da ne uljetava smiječe unutra više, ali bogami čovik uzeo tvrđu gobo za punjenje, al i koštalo je na granici neizplatljivog.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 25.08.19 18:50


_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by tony5 17.04.20 21:12

Danas u jednoj firmi, imaju Tomo Vinković 319 K za košnju i snijeg čistiti.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Img-2014

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Img-2015

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Img-2016

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Screen13

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Screen14
tony5
tony5
član
član

Broj postova : 286
Join date : 06.01.2014

Admin likes this post

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by sokol 18.04.20 16:34

Tomo Vinković 319 K. Još nikad čuo za taj tip TV. Izgleda kao posebna izvedba i da je za speciajalnu namjeru, jer ima kardan ispred  traktora a ne pozadi. Inače vidim da onaj koji radi sa njim nema interesa za uzdržavanje. Question
sokol
sokol
član
član

Broj postova : 70
Join date : 26.09.2016
Lokacija : SLO-Savinjska

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Admin 20.10.21 12:03

Mali traktori Tomo Vinković, fotografija nastala  za vrijeme rada poduzeća , fotografirao Bjelovarski List. Državni arhiv u Bjelovaru.

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Tomo_v10

https://bjelovar.topoteka.net/?doc=398078

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty

Postaj by tv 732 03.11.23 20:33

✋

tv 732
novi član
novi član

Broj postova : 4
Join date : 03.11.2023

[Vrh] Go down

Tema za sve traktore Tomo Vinković - Page 44 Empty Re: Tema za sve traktore Tomo Vinković

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 44 / 44. Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.