Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forumaši & planinarenje

3 posters

Go down

Forumaši & planinarenje Empty Forumaši & planinarenje

Postaj by iwanho 1 31.07.16 18:22


Forumaši & planinarenje Planin10


Danas sam si priuštil malu šetnju po zdravom šumskom zraku. Na arkod je ucrtana ruta koju sam prešel u cca 3,5 vure.
Forumaši & planinarenje 2uylteb

Na jednom mjestu sam naišel na "balvan revoluciju".
Forumaši & planinarenje 25yu060

Od točke A do B sam se odlučil ići bos po potoku jer na tom dijelu nema nikakve staze uz potok. Dobro je bilo po kamenitom ili pjeskovitom koritu potoka,
Forumaši & planinarenje 2l89c1v

ali dionice sa šodrom na dnu su dosta škakljale za stopala.
Forumaši & planinarenje 2vtqlix

Nisam siguran jesam li odabral najbolju temu za objavu. Ako nisam, lijepo molim admina da je preseli u adekvatnu temu.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by reider 1 31.07.16 19:53

Sve, ok, ljepo, al dvije problemova palo mi je izpred oči, kad sam čitao post:
KAo prvo, bila je vročina, pa sam ja tada jako ljen, i bi odlučijo se za koj drugi dan.
A razmišljao sam, ak bi koj nešto bacijo u potok, pa ti nagaziš tamo gore nogom. Virujem, da dobro dene nogama, i meni dobro bi došlo, jer trebao bi masirati podplate, jer hodam uvije kpo betonu, al bojao bi se ja. No koj dijo maleni bi pokušao. Al ovak odugi-phu. Sa našeg potoka uvijek tekom šetnje donesem kuči koje odbaceno smiječe, koje voda nosi sa sobom i negdje odloži na stran. Znaš, na vrelu tog potoka duge godine nazad, kad nije bilo komunale za sakupljanje smiječa od kuče do kuče, bacalo se u veliko rupu u šumi odmah izza vrijela. Pa sad več više od 20 godina voda pridno nosi van uz dužino potoka, kao, da nam veli, nek čisimo za sobom i tak onas napomenja, da neče ona ništa zaboraviti i platit čemo za sve.
Najgore se bojim stakla, al sve drugo nekako može se preboljeti. Plastika mekana je, čelik zahrđa i propadne, gume različtih kola potonule su u rupo i ne idedu više van, al staklo živi ti je đavo, pogotovo ak je nešto satrano. Sijetim se boce rakije, izbacene u travo van iz auta, od nekvih luđaka. A tamo čovijek rotacijono kosom kosi Rolling Eyes
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by iwanho 1 31.07.16 23:22

Prvih 15-ak minuta , dok sam došel u šumski hlad, još nije bilo vruće. Kroz šumu, lijepo na zdravom šumskom zraku. Tamo se vrućina pozna tek popodne. A kak je tek ugodno bilo po potoku. Ipak je to šumski potok, bistra voda, a obrasle obale su nadsvodile gotovo cijeli potok. Da ljudi po potoku ne voze traktorima, mogel bi se vode napiti. Zdravija nego ova iz gradskih vodovoda.
Nema otpada u potoku, a na koncu treba i gledati kuda se stane. Inače si možeš i na kakvom oštrom kamenu ozlijediti nogu.
Moram priznati da mi je zadnjih desetak minuta ipak bilo vruće. Već je bilo 12:25, a po cesti nema hlada.
Nijedna ugoda nije besplatna.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by reider 1 01.08.16 21:02

Imaš ti oko sebe veče dijelove šume, al kod mene jesu, ali malene-dosta manje. Kod nas kažemo nekvi da su više po slovenski "gozdnati otočki", ili pa kar po domače, u svim jezikima ukupno "mali fliki lejsa". In tako ima svako svoju "fliko lejsa" hehe.

No ja na šetnjo poletne dane baš ne rad hodam, jer vručina smeta mi i ide na k..., pa se držim što god na hladu. Al rad hodam oko štale, malo u klet, malo na pivo, koji kafe i dani prođu. Na jesen virojatno na koju dužu šetnju idem, al nemam plana kamo. Pošto Ivanhu dobar si hodač, ak idet čem na koj jednodnevan izlet-šetnju, uljudno vabljen jesi u našu družbo ovdje, ak budeš zainteresiran. Javit ču ti. Al vrijemena znam, da imaš! hehe.

I još nešto- dal se zaista tako kaže "dogodovštine", kako piše ime teme, il je to naopako napisano? No, jer ja neznam. Pravo mi se čini "dogodivščine".?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by iwanho 1 02.08.16 9:35

Zavisi gdje si. U HR imaš dogodovštinu, a u SLO dogodovščinu. Laughing

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Forumaši & planinarenje

Postaj by reider 1 02.08.16 15:12

Onda si pisal pravo, a mi se čudno činilo. No kod nas kaže se dogodivščina, al nekvi ljudi po domače jednostavno kažu ak je ona loša, da su imali "sranje".hehe
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by Admin 20.08.16 2:41

Termin planinarenje je širi pojam za brojne aktivnosti kao i sportske aktivnosti koje pripadaju pod planinarenje to su:

-alpinizam.

-orijentacijsko trčanje.

-sportsko penjanje.

-hodanje po šumama.

-biciklizam brdski.

-hodanje po gorama.

-općenito kretanje po svježem planinarskom zraku.

-aktivnosti vezane uz kretanje i boravak u planinama.

Ove aktivnosti kao i sportovi imaju nešto zajedničko odlazak u planinu, prirodu to znači da planinarstvo je širi pojam za brojne aktivnosti, kao i sportske aktivnosti koje su uredno razvrstane i potpuno različite jedna od druge.

http://www.hps.hr/planinarstvo/postani-planinar.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Forumaši & planinarenje Empty Re: Forumaši & planinarenje

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.