Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šumski putevi

5 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Šumski putevi Empty Šumski putevi

Postaj by reider 1 04.04.16 20:59

Pošto zna se, da po šumama voze strojevi, koji potrebni su za sakupljanje drv za ogrijev, izvlačenje trupaca, takvo ili ovakvo oddržavanje šume, a na kraju, i put može vodit direktno skroz šumu za smanjevanje velike dužine vožnje. Jer  inače trebalo bi obalaziti cijelo šumu, pa gubitak je to vrijemena. No i kod nas vodi staza skroz šumu, koju je več davno, davno, kad se dijed naselijo ovdje i kupijo zemljo dao buldožerjem praviti put skroz šumo, uz pomoč opčine, koja je prve godina bila vlastnik puta. Zadnje godine odustali od njega. No polago sa godinama šumski put počinje uništavati voda, mraz, plaz. Tako smo par godina nazad minibagerom proširavali put, kad smo kupili veči traktor u primer. No sad se zemlja počela sipavati i trebalo je put ponovo čistiti, inače uvijek počinje biti ožji. Sada bila daska pored, od ravnanja njiv, pa malo počistijo rub staze:
Šumski putevi Fotografija-0054
Šumski putevi Fotografija-0055
Još koja slika našeg šumskog puta,kojeg upotrebljavamo. Slike su več vidđene, al ak ko nije jih pronašao u drugim temama:
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22353666
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22371410
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22380970
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22380971
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22371421
http://www.mojalbum.com/reider/doma/foto/22371420
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 22.04.16 5:57

Pošto polako približava se kositba, na terenu za košnjo bilo je na treh mijestima problem, jer neke stvaritvari virile iz zemlje. Tako odtočna cijev, dijo čelika i betonska cijev, pa da ne kosa zaglavi u nje, išao sam na šumske staze, gdje je zemlja sipka, bez trave i jako suha ove dane, nabasati nešto blata, da se opasni tuđi materijali zasipajo, koji vire iz zemlje. u isto vrijeme sredijo se i šumski put i proširijo.
Ovdje se direktno odpilijo srednji breg na putu:
Šumski putevi Fotografija-0002
Ovdje je put od komšije, pa neče se ljutit, da mu ga malo proširim, a istovremeno dobijem i ja drva i zemljo. Izčupao sa sandukom ljesko, da sam došao da zemlje:
Šumski putevi Fotografija-0003
Šumski putevi Fotografija-0004
Šumski putevi Fotografija-0005
I na kraju cijev od betona, koj virijo iz zemlje pokriven i isto tako riješeni i svi drugi problemovi:
Šumski putevi Fotografija-0006
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 22.04.16 9:41

Jučer išel u šumu po drva. Ostal sam ugodno iznenađen kad sam vidjel da se radi na glavnom šumskom putu. Uređuju HŠ za svoje potrebe, a dobro bu došlo i nama koji imamo vlastitu šumu na tom dijelu. Rade do 17:00 pa bum danas po završetku radnog vremena otišel dopelati jednu prikolicu kratkih čokov koji su jučer napiljeni.
Evo nekoliko slika.

Šumski putevi 20

Šumski putevi 17

Šumski putevi 16

Šumski putevi 15

Šumski putevi 14

Šumski putevi 13

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 22.04.16 20:21

Phu, ove vaše HR šume su od vraga. Za 5 su sredile put. Problem bude, kad dođe oluja i izpere fino blato-zemljo.
A što je ovo veliko na trešoj sliki desno izpod puta? Tako velika skala. Bogami, ak jeste, onda vaga 10 tona Shocked
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 23.04.16 15:20

Ne razumijem kaj te zanima. Molim te zaokruži na slici.
Evo još nekoliko slika puta.
Šumski putevi 24mglmq

Šumski putevi Jjs7ig

Šumski putevi 2ah7fyv

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 23.04.16 19:57

Jesu pridni a svaka čast občini, da se odlučila nešto tako napraviti. Znam da je i njihov interes, jer zbog toga so i išli raditi. Za popravak puta pa su se odlučili virojatno zbog velike dužine, jer ak bi put bila krača, radije bi trupce šlajdrali do asvalta. Sad zbog dužine koriste kamijone za prevoz trupaca virojatno.
No kao sam več nekad kazao, i onaj put skroz naš dvor i naprijed skoz šumo do doline bijo je od opčine, a su odustali od vlastništva. Godi jim ovo, jer ne trebaju ovdje ništa oddržavati, a ni šume ovdje nemaju. Isto tako godi inam, jer sve živo više ne vozi skroz dvor. Občinska put prestane upravo na početku naše parcele, a ja se za to ne ljutim.
Što se tiče zadnje slike Ivanhuja, u ovakvim situacijama, za prečenje puta za vodo dobro je upotrebivati kostanjeve na pola prepilene trupce i zabijene čeličnim spojima, il postoje mulde iz betona napravene. Tako je senacija napravena dugotrajnije. To sam vidijo kod nas okolo na nekvim dijelovima puteva, a i moj dijed je imao jedno takvo napraveno se sijetim sa dijetinstva. A tada bile su jače vode. Sad jih nema ni pola toga.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by TomoVinkovic420 17.05.16 21:16

Zdravo drustvo. Odavno se nisam javljao jer nisam radio nista sa tomom. Mada evo pocelo se opet Very Happy Evo jedna slikica onako iz sume

Šumski putevi TlSDNsi
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 25.05.16 18:02

Kraj mojeg privatnog šumskog puta
Šumski putevi Awokfm

Pogled s kraja puta prema okretištu. Ova dionica se kod dolaska vozi u rikverc.
Šumski putevi I4plcz

Ovo drvo smeta za okretanje na kraju.
Šumski putevi 2vl8wth

Zato je danas otkopano da panj ne smeta kad ga odrežem. Rezanje bu kad ga kiša dobro opere. U međuvremenu bum još malo proširil tu zaravan, toliko da se mogu okrenuti. Makar bum prikolicu moral otkopčati i ručno okrenuti. Zato je izrađena lagana da to ne bu problem.
Šumski putevi 2hh3rk7

Mali prikaz pristupa istoj šumi s donje strane.
Do ovog mjesta za okretanje se može prema prema stići vožnjom prema naprijed.
Šumski putevi Eqwkky

Malo treba prije korištenja srediti ovakve "stepenice" visine oko 40 cm.
Taj jarak i vožnja potokom su bitno utjecali na izbor traktora.
Šumski putevi 2cnjn2c

Dalje po ovom jarku traba voziti u rikverc jer više nema pogodnog mjesta za okretanje.
Šumski putevi 27zvwbd

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 25.05.16 18:50

Ljepe slike. Al uskoro bi trebao ti Timberjack hehe. Ovdje moglo bi se snimati film "Predator"hehe.LP
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by darko123 01.06.16 20:05

TomoVinkovic420 je napisao/la:Zdravo drustvo. Odavno se nisam javljao jer nisam radio nista sa tomom. Mada evo pocelo se opet Very Happy Evo jedna slikica onako iz sume

Šumski putevi TlSDNsi
Fin ti je put do supe hehehe nije ni moj nista bolji kako ide tomo po tom blatu...
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by TomoVinkovic420 02.06.16 0:06

Jucer sam opet isao i jos je vece blato, voda do osovina dosla. Al blokada sve rjesava. Malo mi je falilo da se prevrnem u provaliju, al sreca pa nije prikolica skliznula. Sljedeci put kad budem isao snimit cu video. Isao samnom komsija sto ima imt 539 i kaze da tim putem ne bi mogao on proci Very Happy
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 02.06.16 9:19

Draže bi mi bilo da na videu prikažeš kako saniraš ovaj uski dio nego snimak ludorije.
Sto puta možeš proći sretno, a jedanput je dovoljno da se odmaraš 2 m ispod zemlje.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by Krumpironja 02.06.16 22:09

Ma glavno da si brz kad treba skocit sa traktora,sve drugo je manje bitno, i ja sam vozio svagdje traktore i di treba i di ne treba, moraš imat osjećaj za traktor i nece bit problema
Krumpironja
Krumpironja
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 718
Join date : 13.01.2014
Age : 28
Lokacija : Kras,Krk

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 03.06.16 8:13

Krumpironja,
nemoj mlade dečke poticati na ono kaj nije dobro. Problema nema tak dugo dok se ne dogodi. Uvijek za nešto postoji prvi put, a život nije kao na kompu da možeš vratiti unatrag.

Zato vjerujte starijima i iskusnijima. I ja sam kao mladić bil sklon vragolijama i raznim izazovima, no sad drukčije razmišljam.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by darko123 03.06.16 22:08

Kad odemu sumu slikat cu ja i moj put da vidite kuda idem tu samo tomo moze proci.
darko123
darko123
član
član

Broj postova : 274
Join date : 03.06.2014
Age : 25
Lokacija : MOKRO CRNA GORA

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by TomoVinkovic420 03.06.16 22:57

Sanirao bi ja to da se on ne unisti svaki dan sa sumskim traktorima. Nije to toliko opasno osim jedne dionice od 10tak metara puta gdje provaljeno bas. Bude puno blata i moram ici po ivici puta da bi prosao.

Znam i sam da vrlo lako mogu nastradati, ali eto jos imam srece.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 04.06.16 8:11

Ako gledam fotku, nije mi jasno kako tu prođe šumarski traktor širine preko 2,2 m. Ili fotka toliko vara, jer mi se čini da kod kotača od prikolice put nije širi od 180 cm.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 04.06.16 18:57

Danas sam malo sređival dionicu šumskog puta. Dopelal sam malo kamenja i plosnate položil za jedan trag gdje duže vremena iza kiše vlaži iz zemlje. Malo plosnatih mi je zmanjkalo. Taman oni koje sam moral pred većom uzbrdicom skinuti s prikolice.  Sad
Malo po malo i možda bum za koju godinu riješil kritične dionice kaj ne bum za ugodnu vožnju trebal čekati na 2 tjedna suhog vremena.

Šumski putevi WP_20160604_12_19_47_Pro1

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 04.06.16 20:52

Ivanhuu, izgleda, ko da bi na zadnji slici uzbrdo desno išla nekad još koja cesta.

Dugi imaš put sa šume i loši su uvijeti. Nema što. Dugo godina treba, da se kameni zapereju zemljom i počinejo biti fiksni. Jako dobar materijal je od starih srušenih kuč, građenih sa kod kuče napravenih klinker ciglov. Sa ovakvimi sam ja napravijo most do ločene parcele. Nakon nešto vrijemena so ko kamen tvrdi povezani zemljom. Po cigle vozijo sam Zetorom nekog ljeta, ko nek čovijek rušijo staru kuču.

A na kraju sam shvatijo, da ak bi nekad godine nazad riskirao novac i napravijo most betonski, pola muk bilo bi manje, al most bijo bi viječan. Sad se samo popravlja, vozi materijal dodatno i nikad nije kako treba, jer je i mijera kanala iz betona premalena. Voda udari preko, kad je poplava. I odnosi materijal. Pričao ti o tome. A ljuti me to, da dao bi novac, radijo ko magarac, al na kraju vozili bi svi, jer put nije samo moj. A sam znaš, da svak projekt, što radiš sve je odmah jedna plata. Pa maka najjednostavniji i najmanji.
Nakon dugog vrijemena sreo me komšija ove dane, koj vlastnik je ove zemlje pored mosta. Pitao me, da ak se ljutim na njega, da nije mi ni hvala kazao, da sam sredijo onaj most tada z ICB, koj mi beton posložijo izpred kanala i ak je što dužan, da bi mi platijo. PA sam mu odgovorijo, da ako sam iskren, nije pošteno, da bi to bijo njegov trošak, pošto sam za sebe most sredijo, i istovremeno sam se i znebil betonskih tijela, koji mi su smetali i bili za odpad. On itak ne vozi tamo.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 05.06.16 9:42

Ovo desno je kraj prijašnjeg puta. Završava 20 m od mjesta fotkanja. Lijevo dolje se nastavlja moj privatni put u dužini od 330 m. Tri dionice su problematične za vlažnog vremena. Ova koja se vidi na fotki skroz do zavoja, sam završetak puta koji se vidi u postu od 25.05.2016. Završetak je bil najhitniji za saniranje pa je on trenutno doveden u zadovoljavajuće stanje, a bolje se bu sredil kad bude prilika. Treća dionica nije na usponu i jedino uzrokuje blato na kotačima pa bu došla posljednja na red za sređivanje. Do sad sam ukupno dopelal oko 7-8 puta po malo više od pola kubika kamenja. Za srediti sve tri loše dionice bu trebalo dopelati još oko 20-ak puta s ovom malom prikolicom.

Treća dionica
Šumski putevi Slika001

Pogled na isto mjesto s druge strane i u drugo vrijeme
Šumski putevi WP_20160307_12_30_18_Pro1

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 05.06.16 20:59

huuu, gori uvijeti ko sam vrag. Al vidim, da imaš veselje, jer nekvi bi to radili po postopku najmanjeg odpora-vozili u največi suši i kraj priče i gas. Vidim, da kad ideš u šumu, tako il ovako to ti je za pomirenje duše i veselje.

Izvini, ak se koje pitanje postavi po dva puta, nisam poznat baš po velikom pamtenjem. Embarassed
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by TomoVinkovic420 08.06.16 11:17

@Iwanho Ne idem tim putem, taj put je odsjecen davno. Nego sa traktorom tu dodjem na rikverc, put je u smjeru u kojem je traktor okrenut.

@Rieder Nisam znao da ima i tu mazalica, morat cu pogledat na svom da li ima.
TomoVinkovic420
TomoVinkovic420
član
član

Broj postova : 457
Join date : 04.06.2014
Age : 26
Lokacija : Bosna i Hercegovina

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 01.09.16 13:58

iwanho 1 je napisao/la:
Malo po malo i možda bum za koju godinu riješil kritične dionice kaj ne bum za ugodnu vožnju trebal čekati na 2 tjedna suhog vremena.

Šumski putevi WP_20160604_12_19_47_Pro1

Danas je bila prilika za nastavak aktivnosti na šumskom putu.
Evo slikic nastavka radova.
Susjed je šlajsal drva z Deutzom (još mu je ostal sitniš za odpelati) pa je napravil kolotečinu u koju sam samo složil plosnate kamene. Oko pol kubika sam natovaril u gajbu i  išlo je lakše nek na prikolici. Mogel bi još natovariti, ali onda bi u veće uspone moral iti na rikverc da mi ne zdigne prvi kraj.

Jedna kritična dionica je sad riješena, a na drugoj sam započel rješavati.

Šumski putevi 1z4fko1

Šumski putevi 2hgguuf

Šumski putevi 2wg956r

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by reider 1 01.09.16 20:25

Dobro, samo ak ne budedu kotači to izkopali van, a šlajdranje može praviti na tome putu pravo havariju. Moj več umrli komšija uvijek je šlajdrao kuči ovolike dreve , koliko mogao je traktor Ursus 55 povučt po ravnici. A usrijed puta je i most preko potoka, preko kojeg si išao i ti), pa uvijek ga razmrdao. Došao je sa smijere ljevo na most, kad smo hodali nizbrdo po šumskom putu prema mostu. TAmo mu bila šuma. Trupac zaglavijo za rub mosta, koj bijo malo betonski, malo sa drveta ,malo cigla, blato itd, i odčupao rubove.

Na početku naslednje godine, čeka i mene šiščenje puta do ločene parcele, pošto je počelo se zaraščati. Koliko ne bude išlo motorkom i sijekirom, poprskat ču. MAlo zaustavi.

Prikeljijo sam sliko križišča našeg šumskog puta. Ništa posebnog, osim htijo sam upravo tebi nešto pokazati. Upravo u ovinku ravno mala prva dreva premera 15 do 20 cm iznad tal, razcijepi se ona na dvije vrhova odmah iznad tal. No ovo je dreva, koja za mene služi za odmaranje. Kad idem peški -šetam, tad se naslonim leđima na njo. Sasvim prav je malo nagnuta i na dole, pa možeš uskoro ljegnuti nanju. NAnju imam i više različtih siječanja. KAd mi u životu bilo jaaaako loše, tad sam išao šetati i ovdje se odmaravati i uz dubokim mislima pokušao riješavati probleme.
Šumski putevi Fotografija-0002
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by iwanho 1 02.09.16 15:52

Ovako je na ovom mjestu bilo jučer,

Šumski putevi 2hgguuf

a ovako je danas. Zrno do zrna, pogača, kamen do kamena, popravljen put.  Laughing

Šumski putevi 24ywf3p
Šumski putevi 1zxpile

U zavoju na uzbrdici sam zamalo trebal koristiti razdvojene kočnice. Prvi kotači su tek dodirivali podlogu i nisu baš slušali volan.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Šumski putevi Empty Re: Šumski putevi

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.