Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Karfiol

3 posters

Go down

Karfiol                                                            Empty Karfiol

Postaj by vica022 04.03.16 19:10

Moj karfiol od prosle godine. Samo jedna mi slika ostala jer mi kompjuter crko i sve slike skoroKarfiol                                                            0Ds1Wl9
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by Admin 06.03.16 17:57

Pozdrav

Radiš povrće puno ili na manje,  dobar je karfiol dali je hibrid ili standardno sjeme.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by vica022 12.03.16 8:39

Radim onoliko koliko nas troje mozemo odraditi. To je u principu negde oko 50 ari ukupno mada povecavam po malo povrsinu. Vrlo malo zemlje imam i nezgodne parcele jer su vrlo uzane 12m a dugacke vise od 500m.To mi malo pravi problem i sa zalivom.
Sve su sad hibridi jer nisam siguran da karfiolu uopste postoji seme domace proizvodnje. Proizvodjac je vecinom Sakata ili neki od Holandskih proizvodjaca .Ovo na slici je Sakatin Concept a radim i druge sorte jer jos uvek sam mlad u ovom poslu pa cisto jos ispitujem teren sto rekli. Uvek probam 3 vrste pa vidim sta mi se najbolje pokaze na nasem zemljistu. Inace u principu sam zadovoljan rezultatima jer karfiol je najcudnija biljka za proizvesti i doci do roda a kvalitetnog. Vrlo je osetljiv na sve zivo i trazi vode mnogo
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by iwanho 1 12.03.16 9:30

vica022 je napisao/la:Radim onoliko koliko nas troje mozemo odraditi. To je u principu negde oko 50 ari ukupno mada povecavam po malo povrsinu. Vrlo malo zemlje imam i nezgodne parcele jer su vrlo uzane 12m a dugacke vise od 500m.To mi malo pravi problem i sa zalivom.

Takve parcele su pogodne za kulture koje ne treba zalijevati. Oranje je na njima prava milina. Very Happy

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by vica022 12.03.16 11:02

Nema tih kultura kod nas koje se nemoraju zalivati. Jednostavno kad je kise najpotrebnije nje uopste nema ili vrlo malo. Ovaj atar mog sela je vrlo cudan po padavinama jer ih mnogo manje dobija od ostalih sela okolo. Na nekom cudnom smo strujanju vetrova izmedju Drine i Save tako da svaka padavine odvuce u svom pravcu a mi ostasmo suvih gaca. Vrlo cudno ali istinito pa bez zalivanja nista nema. A karfiol trazi istinski mnogo vode i djubriva pogotovu azota
za oranje jeste dobro sem ako komsije neodoravaju medju kao sto je bilo jer casom ostanes bez 30% parcele.Izvodio samm geometre zbog toga jer mi takoreci 3m po duzini nestala samo sa jedne strane i jos se cude kako je to moguce.
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by Admin 13.03.16 19:19

Pozdrav

Slažem se karfiol je teško uzgojiti,  za osobne male potrebe sadio  sam prije  karfiol i uspije, nekad i ne uspije uglavnom uspije  puno folijarnim gnojivom   Megagrenom tretiram  i zalijevao sam  kad sam mogao.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by vica022 12.06.16 22:18

Evo ovogodisnjeg rasada karfiola i kupusa nesto malo. Jedan deo je upravo rasadjen da malo ranije stigne dok se za drugi deo eka vrsaj psenice pa se po strnjici rasadjujeKarfiol                                                            V2lHrJUKarfiol                                                            G2Z6JEd
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by vica022 01.09.16 8:52

Prvi karfioli krecu ka pijaciKarfiol                                                            4uBqySn
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Karfiol                                                            Empty Re: Karfiol

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]


 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.