Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uslužno malčiranje cijene

+3
Admin
reider 1
tomotraktor
7 posters

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by reider 1 21.08.16 20:14

20 Arov 1320 EUR??? NE me j...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by iwanho 1 21.08.16 20:47

Vica,
bojim se da si malo (cca 3x) fulal ukupnu cijenu prema navedenoj specifikaciji obračuna. Sve je nenormalno, zato sam predložil da doznamo ukupnu cifru na računu. S obzirom na to da to nije od kolege MiloHrni, moguće su pogreške u prijenosu informacija.

Reider, zbroji specificirane stavke pa buš drukčije reagiral.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by reider 1 21.08.16 20:59

Pa pisal sam gledajuč na izračun VICE-ja. BAr tako sam razumijo. Znam ,da cijena malčiranja kukuruzovine i trave jesu sasvim drugo od šikare. JEr tamo su i strojevi ozbiljniji potrebni, kojih bar dosta ljudi nema kod kuče, pa je onda naravno sve skuplije.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Gost 21.08.16 22:28

vica022 je napisao/la:Ja kako sam uspeo izracunati iz prilozenog stavka je povelika za 0,2ha ili 20 ari. ispada po stavkama 2240+5000=1200=380=1380=10200 kuna ili 1342 eur ako sam dobro izracunao. Kod nas je to vrednost cele parcele cak i vise od toga kad je zapusteno.Sto je mnogo mnogo ali neznam kako se krecu cene kod vas za takve vrste poslova. kod nas je maksimalno pola od toga koliko ja znam za pojedine slucajeve i to teskim malcerom i traktor od preko 250 ks

vica022 dobro ste izračunali površina voćnjaka je 2000m2 tj 0,2 ha, ali ukupna cijena koja je nama obračunata je - 38.000 kuna s pdvom. Da, dobro ste pročitali. Preko 5000 eura.

Nisam napisao u prvom postu ali ovo je zaokruženi prijepis stavki:
Znači računali su (bez pdv): krčenje grmlja (po 2,5kn/2000m2)= 5.000kn, 32 sata malčiranja grmlja (32x350kn)= 11.200kn, 20 sati malčiranja trave (20x300kn)= 6.000 kn, odvoz (10x190kn)= 1.900kn, i 30 sati flaksanja (30x230) = 6.900kn.
31.000 kn za usluge i 25% PDV. Sve cijene su zaokružene.

Je li to uobičajen način obračunavanja cijena? I po kvadratu i po satu?
S obzirom da su travu malčirali 20 sati i flaksali 30 sati na površini od 2000m2 pretežno obrasloj grmljem i mladim bagremom?

Cijene su i kod nas približno iste i to je ogromna cifra za takvu uslugu.
Ne znam sa kakvim su strojevima radili jer sam nažalost taj tjedan bio na službenom putu kad se "akcija" događala, a baka je vidjela izvođača samo kad je došao dvaput do nje u kuću (baka se ne može kretati samostalno).
Na zemljištu se vide utabani tragovi velikih traktorskih guma na ulaznom dijelu voćnjaka. Vjerujem da je u pitanju bio traktor od oko 250 ks i vozila za odvoz granja.

iwanho 1 je napisao/la:MiloHrni, malo me sve te cifre i tvoj opis zbunjuje. Možda bi bilo jasnije da znamo tu basnoslovnu cifru  za sređivanje tih 2000 kvadrata.
Kad se zbroje svi sati malčiranja i flaksanja (32+20+30), to je jako puno utrošenog vremena. Spominješ malčiranje grmlja, malčiranje trave i flaksanje trave. Znači li to da je parcela djelomično bila zaraštena u grmlje, djelomično u travu, a dio trena nepristupačan pa se moralo flaksati. Malčiranje trave na navedenoj površini nije nikako moglo trajati više od 2 sata, a ne 20 koliko si napisal.
Puno je tu nejasnoća da bi se dalo nekaj logičnoga zaključiti.

iwanho 1 hvala na odgovoru, potrudit ću se pojasniti najbolje što mogu, basnoslovna cifra je - 38000 kuna. Mislim da krčenje te površine kišne prašume u Amazoni ne bi toliko koštalo. Zemljište je većinom bilo u mladicama bagrema, grmljem visine max 2m na dijelovima i manjim dijelom koprivama, tako da ne vjerujem da je trebalo toliko malčirati i flaksati.

reider 1 je napisao/la:Onda kaži površino u HA il metrih kavadratnih i ukupno zahtijevanu cijeno! Bolje čemo si obrazlagati stvar.

reider 1 površina je 0,2 hektara voćnjaka. I ja sam si pokušao objasniti potrebu za više teških strojeva, ali je li stvarno i realno moguće da je zemljište od 0,2 ha bilo toliko zahtjevno da ga se ne bi moglo raskrčiti ispod te cijene?

Danas popodne sam bio na kavi s prijateljem koji je odvjetnički vježbenik i kaže da bi bilo pametno angažirati odvjetnika jer mu cijene s računa ne štimaju za tu površinu, i da bi trebalo podići tužbu protiv izvođača radova.
Kad sam se vratio sa službenog puta i pogledao stanje u voćnjaku sam vidio da su osim malčiranja srušili i neke voćke s deblom promjera dosta debljeg od 5 cm, i ne samo srušili nego odvezli sa zemljišta. Bilo je tu nekoliko divljih oraha i dvije trešnje i kruška sve visine oko 8m. Ostavili su samo panjeve. To je stvarno za tužbu jer to nije bio dio šikare, a samo deblo tih vrsti se da unovčiti preradom u drvnoj industriji pa makar da je najlošije kvalitete i za ogrjev.

Najgore mi je sad zbog bake koja je htjela učiniti dobru stvar, a sad imamo dug veći od godišnjih primanja.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by iwanho 1 22.08.16 10:29

38000:2000= 19 kn/m². To je solidna cijena za kupoprodaju uređenog, a ne zapuštenog zemljišta.

Ako račun još nije plaćen, prvo ga treba detaljno pismeno osporiti. Platiti samo onoliko koliko je neosporenog. Prije angažiranja skupog odvjetnika, zatražiti pomoć od udruge za zaštitu potrošača. Ako se odlučite na angažiranje odvjetnika, pokušajte dogovoriti na postotak od onoga za koliko uspije skinuti cijenu.

Ako je račun u međuvremenu podmiren, onda vjerujem da ste nažalost u još težoj situaciji.

Nezgoda je u tome kaj vjerojatno nigdje nije zapisano koja usluga je tražena, a na računu su različite vrste poslova. Po meni bi stavka krćenja podrazumijevala vađenje grmlja s korijenom, a nakon toga nije potrebno malčiranje grmlja. Potrebu ili nepotrebu malčiranja trave bu sad vrlo teško dokazati, ali eventualno potrebno vrijeme ne bi trebalo premašiti desetinu navedenog. Možda su samo "zabunom" dodane nule iza broja sati po principu, ako prođe, prođe.

Uz primjenu svega navedenog cijena je možda još uvijek paprena, ali to je teško reći bez uvida na licu mjesta.

Da je baka bar usmeno dobila neku okvirnu cijenu prije, već bi se sad u osporavanju računa mogli vezati na nju.

Ne zavidim ti ni malo, a ovo sam napisal, ne kao poznavatelj zakona i propisa, nego svojim prosuđivanjem nastale situacije.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Admin 22.08.16 19:20

Pozdrav

Smije li se znati gdje su  bili ti radovi.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Gost 23.08.16 0:17

iwanho 1 je napisao/la:38000:2000= 19 kn/m². To je solidna cijena za kupoprodaju uređenog, a ne zapuštenog zemljišta.

Ako račun još nije plaćen, prvo ga treba detaljno pismeno osporiti. Platiti samo onoliko koliko je neosporenog. Prije angažiranja skupog odvjetnika, zatražiti pomoć od udruge za zaštitu potrošača. Ako se odlučite na angažiranje odvjetnika, pokušajte dogovoriti na postotak od onoga za koliko uspije skinuti cijenu.

Ako je račun u međuvremenu podmiren, onda vjerujem da ste nažalost u još težoj situaciji.

Nezgoda je u tome kaj vjerojatno nigdje nije zapisano koja usluga je tražena, a na računu su različite vrste poslova. Po meni bi stavka krćenja podrazumijevala vađenje grmlja s korijenom, a nakon toga nije potrebno malčiranje grmlja. Potrebu ili nepotrebu malčiranja trave bu sad vrlo teško dokazati, ali eventualno potrebno vrijeme ne bi trebalo premašiti desetinu navedenog. Možda su samo "zabunom" dodane nule iza broja sati po principu, ako prođe, prođe.

Uz primjenu svega navedenog cijena je možda još uvijek paprena, ali to je teško reći bez uvida na licu mjesta.

Da je baka bar usmeno dobila neku okvirnu cijenu prije, već bi se sad u osporavanju računa mogli vezati na nju.

Ne zavidim ti ni malo, a ovo sam napisal, ne kao poznavatelj zakona i propisa, nego svojim prosuđivanjem nastale situacije.

iwanho 1 hvala na iscrpnom odgovoru! Račun hvala Bogu nismo još platili jer nemamo te novce! Da je bar riječ o krivom dodavanju nula i "zaigranom" računovođi. Gadna je situacija, ali ste mi puno pomogli s vašim iskustvom!

Isto tako hvala svima ostalima na vašim odgovorima, bili su mi od velike pomoći!
Danas sam bio kod odvjetnika na savjetovanju i ovo ću dalje riješavati preko suda jer je očito riječ o prevari.
Ne bih još iznosio detalje o obrtniku budući da će moj odvjetnik pokrenuti tužbu protiv dotičnoga. Probat ću se javiti kad ću imati neka nova saznanja!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Admin 23.08.16 3:23

Pozdrav

Što da ti kažem žao mi je nastale situacije, želim da se riješi što prije u pozitivnom  smjeru,  čitam postove  i razmišljam pa do kuda može daleko da ljudska zloba, očito jako daleko i duboko, nema ni trunke od ljudskih načela niti jednog načela.

Već sam pisao i prije par postova malčira  se po m2  po kvadratu,  ne računa se  po satu,  ali moraš imati i traktor i malčer pravi za taj posao da bi kao prvo taj posao odradio kako treba i drugo da bi zaradio na tom poslu novac, ako nemaš to niti si odradio posao kako treba  niti si zaradio novac odnosi se na žbunje i razno debelo i sitno drvenasto  raslinje.  Da ponovim po kvadratu   zašto po kvadratu zato da se ne bi dogodilo ono što se dogodilo tvojoj baki,  sati  teku kao rijeka   stoji se ne radi se, sjedi se, posao se oteže itd...



Po kvadratu je druga priča možeš ti  cijeli dan  sjediti  ali što si zaradio ništa, tako vidiš tu se onda trudiš, zalažeš, radiš punom parom što više kvadrata više novaca many,many  svima nam je lijep i potreban,  vrlo jednostavno Njemačka terminologija rada  Arbeit, Arbeit, Arbeit  u prijevodu rad,  jako puno radova   izračunava  se  u jediničnim mjerama,  zašto tako zato jer je tako pravedno   upravo baka je ogledni primjer raznih radova po satu,   ako ima nešto  po satu da se plača ima i takvih  obračuna ili naplate nekih radova, ali   onda imaš neposredno iza sebe šefa koji goni bičem nema mrdanja.

U razgovoru sa jednim  šefom jedne  firme taj posao bi oni radili za 6000 kuna stime da nismo znali što se sve nalazi u voćnjaku računali smo do 10. Cm debljine granje i naravno da nije konstantno 10. Cm debelo granje. Kod tebe nije sve specificirano tako to je cca cijena.

Oko radova, ako se nešto malčira nakon  prolaza traktora sa malčerom   ostaje prah i pepeo nema se što flaksati, krčiti. Pogledaj gore unazad moje fotke što i kako radi  traktoski malčer prah i pepeo nastaje.

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/28666-Kako-osporiti-izmi%C5%A1ljeni-ra%C4%8Dun

Fotografije  zlata vrijede uvijek.

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by reider 1 23.08.16 20:15

20 Ara zemlje za 5000hiljade EUR. Ovo je plajčka ne posao. Nije ni zemlja ovoliko vrijedna bogami!.

Kakvo fleksiranje, ak je težki malčer za mlevenje granja prošao skroz???? Ovo je zajebancija. PA valda ja nije prvo fleksirao, pa onda išao malčerom maj...

JA rukoma, ak krčim ti ovo šikaro ne bi računao više od hiljade.

Drevo od 10 cm ne možeš za baš ništa upotrebiti po mome. BAr ne za drugo, nego za seckalico za lož.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Admin 17.11.16 1:05

Pozd

Fotografirao u  Strojarskoj ulici Zagreb  24.10.2016. nasuprot vmd centra, u dvorištu željezničkog glavnog kolodvora uslužno malčiranje  pravi profesionalni  šumarski malčer i traktor Fendt. Radnici sa motornom pilom sruše drvo ili bolje reći drvce, traktor samo pređe preko njega i nema ga više, kratko i brzo počisti sve do zemlje čak je i površinski sloj zemlje   frezao.  To se zove usluga brzo,kvalitetno,temeljito.

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 76b2f3514667740  Uslužno malčiranje cijene - Page 2 6d715e514667836  Uslužno malčiranje cijene - Page 2 5416b7514667923

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by reider 1 17.11.16 11:51

Onda se ovo zaista zove profi stroj. I ima frofi i cijeno(nije za naše đepove).
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Admin 22.12.16 21:57

Pozdrav

Ovdje se zapravo ne radi sa malčerom, nego se zapuštena površina tanjura sa tanjura-čama ili ore plugom, tlo ili zemljište sipko mekano, zapuštene površine obrasle već u šumu i šikare. Što se zapravo ovdje radi,zbog čega, zašto.




_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by reider 1 22.12.16 22:13

Prijatelj moj, populacija ljudi na svijetu širi se- veča. PA zato treba više i više priraditi jela. NEšto sa potrebe, al još više sa luxuza. A ja u sebi kažem: Uvijek posoji nekvi maximum. Samo neznam, kad ga čoviječanstvo na tom svetu bude dostiglo, ili bude primoran, željan se prisilno širiti(ako mu uspe, jer želja mu je!), i ide uništavati još koji najbliži planet blizu zemlje, koji če biti na njegovom dohvatu. I sve što če tamo pronači, če uništiti, ubiti, podjarmiti(zašužnjiti il zarobljiti) bez milosti, kao več se radi ovdje, sada, u tom trenutku na tom planetu. PA bez ljutnje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

 Uslužno malčiranje cijene - Page 2 Empty Re: Uslužno malčiranje cijene

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 2 / 2. Previous  1, 2

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.