Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

+2
iwanho 1
Samo Josip
6 posters

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 24.01.16 15:43

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora.


Zanimam me dali netko sa foruma imaiskustva sa traktorom popularno zvanim Landinac. Dali su za sumu,i kakvi su za vucu sumske prikolice.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by iwanho 1 24.01.16 16:45

Na koju marku misliš? Landini ili Rakovica?
Ja nemam iskustva niti s jednim od njih, jedino sam kod kupnje traktora gledal i dva rabljena Landinija. Na koncu ipak nisam kupil nijednog od njih.

iwanho 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 1499
Join date : 11.09.2014

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 24.01.16 17:09

Na Landini sam mislio.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 24.01.16 18:36

Zadrugar 50 je mislim jedan od prvih modela rakovice i po licenci mislim landinija. ali jedno i drugo su sasvim drugaciji traktori i zadrugara je i kod nas vrlo tesko pronaci sad ali da se videti jos po koji. Landina sto je kod nas zovu je opet nesto drugo i dosta slicno 558 traktoru po karakteristikama. A Landini su opet italijanska marka traktora koja i sad radi .Ako nadjem neku sliku postavicu u ovu temu da se zna koji je traktor u pitanju da nekvarimo temu
Zadrugar 50 ima volan sa desne strane instrument table i plave su boje ko sadasnje rakovice. Landina ili landini je zadugar 50/1 i to je sledeca serija zadrugara koja je dosta nalik rakovici 60 ili imt 558 modelu i uvek su narandjaste boje. Tebe taj model interesuje verovatno. U globalu sam samo cuo pohvale za taj traktor sem da trosi malo vise
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 25.01.16 7:58

E da na taj sam traktor mislio narancasti sto slici rakovici 60. Nekad davno smo imali takav traktor. Al ja sam onda jos bio djete da bi radio sa njime da znam kakav je. A oce vise nema da njega pitam. Nesta mi je jedan kolega rekao da se oce propinjat prednji kraj traktora kod vuce sumske prikolice zbog toga sto je traktor kraci od rakovice,ili 558
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 25.01.16 9:57

Da to je malo problem jer ima jak grip zadnjih tockova a kraci je napred pa problem kao i rakovica da dize prednji kraj. Ali dodatni tegovi- utezi i resi se donekle. Veci je problem oko rezervnih delova jer to je takoreci oltajmer pa je pitanje nabavke i cene upitno

_________________
Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 25.01.16 11:52

Samo Josip, dal si od tog vrijemena ,kad je tvoj otac prodao taj traktor(po moje, jer ga nije trebao), ikad gdje vidijo takav traktor u živo, o kojem pričaš? I dal te zanima samo zbog uspomena na takav stroj il se razpituješ zbog ponovne kupnje ?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 25.01.16 13:17

Ovo je Landina ili zadrugar 50/1 .Moze se na snimku videti koliko je vec lagan prednji kraj i nehvata pravac dobro
A ovo je prvi tip Rakovica zadrugar 50
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 25.01.16 23:28

Vica, nista to ista traktora! Onaj plavi ima kraču haubu i to znači, da je i sa manjom snagom.
Sa prvog snimka nije mi jasno, kao da se čuje zvuk dvoklipaca sličnog C-335, al ovaj Landinac sigurno je najmanje 3 klipac. Ili koj vozi ispred njega sa ovakvim, kakvog napomenjam, pa se njega čuje.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 26.01.16 9:33

Pa najvise me zanima takav traktor sto smo ga imali prije. Nekako me podsjeca na djetinjstvo. Ovdje kod mene u djakovstini se moze naci Landina traktora. Prvo sam razmisljao kupiti motokultivator IMT- 507d ili IMT-509d al za cjenu motokultivatora mogu kupiti takav traktor,sa kojim cu sigurno moci vise napraviti posla,nego sa motokultivatorom
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 26.01.16 9:38

A sto se tice onih starijih zadrugara sa volanom sa desne strane,takav ima moj ujak,i u ispravnom voznom stanju. Al mogu rec da je mnogo nezgodan traktor za radit sa njime,a pogotovo oranje,i slicno. Volan sa desne strane nikako se nemogu naviknit na to. A pogotovo mjenjanje brzina sa ljevom rukom,a jos mi dodatno to otezava sto sam desnjak. Ujak mi ga nudi da ga kupim,al mnogo mi nezgodan...
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 26.01.16 11:16

Phu, izgleda, da je to pravi patent. Mogu se dobiti te slike, gdje stoji volan i mijenjač hehe? I meni se ovo nikako ne bi sviđalo. Smetala mi je samo ručka hidravlike sa ljeve strane, pa jo prestavil drugam, kamoli ne ove griješke ,koje ti nabrojavaš...
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 26.01.16 11:27

Ona prva serija zadrugara se vecinom kod nas koristila za cirkulare za drva .trupce itd. Kazu da je od najboljih traktora sto se tice kardana za te poslove posto je fabricki se dobijao dodatak na kardan ( sajba) tj neka vrsta reduktora za siroke remene -trake. Inace i prva i druga serija su imali 4 cilindra motor

_________________
Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 26.01.16 15:27

Pokusat cu staviti slike,ako uspijem posto mi je mob.malo stariji....itd. Al uglavnom taj traktor se zbog te redukcije na kerdanu kod nas nekad davno najvise koristio za pokretanje vrsalice. Na tom traktoru je 4cilindra motor sa linijskom bosch pumpom. Ima,i dekompresor sto je dobro za paljenje po zimi. Al po meni traktor ima puno mana. Nezgodan za vozit,papuca kvacila i kocnice pre blizu,pa stiscuci kvacilo stiscem i kocnicu,i obrnuto. Pa penjanje na traktor,i silazak dole je preko zadnjeg kraja
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 26.01.16 15:30

Jedino sto mi se svidja na njemu je vanjski hidraulik,nesto slicno kao kod ruskih traktora. I dobro je sto je jako tezak,i masivan pa mu to malo pojacava vucnu silu. Ima dekompresor,i to bi po men bilo jedino pozitivno na njemu.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 26.01.16 17:48

Po ovom opisu sad još jače si želim slik od njega sa sijedalnog(upravljačkog) dijela. Silazak od straga Razz ,ovo je previše kruto huh.
Što znači "vrsalica", ni jedan riječnik ne zna...Što je to?
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 26.01.16 19:28

Vrsalica je masina koja vrse psenicu. Kao sad kad bi kombajnu skinuo prednji deo (keder) tj uredjaj koji kosi i ubacuje . Razdvaja zrno psenice i slamu sa plevom .Pogonile se preko sirokog remena -trake i parnih masina pa kasnije traktora . I dan danas se koristi u svim planinskim predelima kod nas a i sire.Kosi se sa kosacicama koje imaju samovezujuci uredjaj i vezu u snopove koji se pakuju oko drvenog koca da se prosusi pa onda vrsalica to odradi. Da neidemo vise van teme otvoricemo novu temu za vrsalice
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Samo Josip 26.01.16 19:57

Evo vica je objasnio sto je to vrsalica.... Cim uspijem poslikat traktor,budem postavio slike.
Samo Josip
Samo Josip
član
član

Broj postova : 51
Join date : 19.01.2016
Age : 38
Lokacija : Djakovo

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Admin 30.01.16 12:51

Pozdrav

Može ti kolega ili prijatelj fotografirati traktor fotke proslijedi na e- mail  istovremeno,  kasnije kod kuće na računalu izvadiš fotke i to je to..

_________________
Veseli  čovjek je kao sunce ; kuda god ide osvjetljava

www.aromaticno-ljekovito-bilje.webs.com

Sign by Danasoft - Get Your Sign

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Gost 31.01.16 20:17

Na prvom snimku sam ja,tacno je da su landinci nesto laksi napred al je i ova uzbrdica strma ,snimak je ublazio.
Landinac je cetvoroklipac a ovaj los rad je zato sto mu je stradala glava,pre godinu dana sam mu stavio novu.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 01.02.16 9:11

Kako te pronadjoh kolega i to na snimku. Pa mozete malo i postaviti jos koju sliku o tom traktoru

_________________
Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 01.02.16 11:20

Ljepo da si se zglasijo! Dobrodošao! Vidim, da imaš više snimaka od tog Landinaca. Ore on ko lud.
Meni onaj traktor izgleda čisto normalan kao svi, spominja me na Rakovico il IMT 558, al koji jako stari Zetor. I nekvi original Mf 40ks izgledao je tako. Imao ga nekada moj komšija. Niša mi se ne čini, da bi bijo prema drugim dosta laganiji spredaj. Traktor bez pogona i utegova spredaj jednostavno takav je. I još bez kabine- zna se, da bilo koja oprema od nabrojanih naravno daje večo težino krajno.
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Gost 01.02.16 19:17

Landinac i rakovica 60 imaju isti zadnji kraj,stim sto je rakovica nesto duza i ima jaci motor.

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by vica022 01.02.16 20:46

Sad sam uslikao jedan traktor kraj puta i mislim da je stari zadrugar 50 ili je nesto veoma slicno. Nisam smeo izaci da se bas uverim posto je bio na samoj granici sa RS a velika guzvaTraktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora VvB53Sv

_________________
Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Avatar10
vica022
vica022
Moderator
Moderator

Broj postova : 483
Join date : 23.11.2015
Age : 52
Lokacija : s. mitrovica

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by reider 1 02.02.16 0:33

Ova kabina je zaista kao kod od kakve brzihodke. Pa kako češ onda tu van vidjeti bilo što. scratch
reider 1
reider 1
super uvaženi član
super uvaženi član

Broj postova : 3089
Join date : 19.01.2014
Lokacija : Slovenija

[Vrh] Go down

Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora Empty Re: Traktor Zadrugar 50/1 - Landini opća tema traktora

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 2. 1, 2  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.