Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.



Join the forum, it's quick and easy

Agro Forum za agrar i selo
Dobro došli svi koji vole agrar & selo.

Internet Agro Forum posvećen je ljubiteljima agrara i sela bio to svakodnevni posao i život ili jednostavno ljubitelji agrara i sela. Tu smo sa ciljem međusobne suradnje u savladavanju životnih zadaća u agraru tako i u kreiranju budućnosti našeg agrara. Svaki savjet iz agrara je dobro došao.

Sloga je naša budućnost.

Agro Forum za agrar i selo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izrada ogrijevnog drva

+14
reider 1
Tomo Vinković Požega
Krumpironja
tony5
batek
Dubravac
darko123
iwanho 1
tomotraktor
TomoVinkovic420
fireman.peter
ssucur
abarth
Admin
18 posters

Stranica 1 / 24. 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next

Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 02.01.14 23:13


Izrada ogrijevnog drva Images10

Općenito o radovima koje obavljamo u šumi, npr.: pilenje, cjepanje, vitlanje, prijevoz...


Zadnja promjena: Admin; 21.12.16 14:10; ukupno mijenjano 8 put/a. (Reason for editing : Izmjena teme)
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Admin 22.01.14 1:53

Izrada ogrijevnog drva Image075

Izrada ogrijevnog drva Dsc03203

Izrada ogrijevnog drva Dsc032261

Izrada ogrijevnog drva Dsc03225

Izrada ogrijevnog drva Dsc03202

Izrada ogrijevnog drva Dsc032161

www.sumins.hr/index.html

Evo kako ja iskorištavam šumu za drva za grijanje a vi kolege.

Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 14.02.14 14:11

Danas sam išo na ogled šta mi je napravil žledolom u šumi.Put je neprohodan tak da kad malo osuši ič sa Tv i prikolicom pa prvo sredit put i usput nalagat na prikolicu.Srušenog i polomljenog je dosta tak da če ovog leta bit puno posla u šumi da se malo sredi.Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 14022014716 image share" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 14022014715 screen shot capture" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 14022014714 screenshot windows 8" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 14022014712 screenshot pc" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 14022014711 photo storage" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 17.02.14 14:16

Pozdrav, valjda sam pogodio ppost.Pošto se bavim pčelama malo sam počeo i gledati biljke oko sebe ,pa tako i šumu.Svojedobno sam kupio par sadnica stabla pulownije koje sam posadio ,inače se to još zove princezino drvo i glasi kao najbrže rastuče stablo na svijetu sa solidnom tvrdočom i kvalitetom drveta. kod mene je u jednoj godini naraslo oko 3  met. bit će slika. drvo rastte do vidine , oko 30-ak metara i u prolječe cvate krupnim ljubičastim cvjetovima. Ovo što sam posadio sadnice stvarno me fasciniraloo,,međutim imao sam prilike dobiti sjemenke koje sam posijao i sad ima problem.sjemenke su itjerale i biljčice su narasle do cca 1 cm i sad su počele venuti, ako netko ima kakva iskustva sa uzgojem iz sjemena i sijao paulowviju molio bih savjet
 scratch

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re:Listopadne šume

Postaj by Admin 24.02.14 21:59

Forumaš Abarth pozdrav ,koliko vidim imat češ posla puno led je napravio veliku štetu srušio kaj treba i netreba ,imat češ dovoljno drva za drugu zimu a tko zna  kakva če bit i ona ,možda u debelom minusu nikad se nezna kad je to danas sve extremno.Za rad u šumi imaš sve tako da češ ti to sa lakočom odraditi .

Forumaš Brežan 1, sadnja tog brzorastečeg drva kako glasi ili stablo paulownije danas je in i upotrebljava se  višerestruko u razne svrhe  od izrade muzičkih istrumenata do ogrijevnog drva ,a koliko vidim u ovom linku piše o uzgoju tog drva ,još kažu da je sjeme sterilno i sadnice se proizvode posebnom metodom .Treba to još dobro proučit ipak je to nešto novo na našim prostorima,ali je vrlo zanimljivo drvo upravo zbog toga što je bzorastuče .

http://www.rasadnik-curek.com/index.php?option=com_content&task=view&id=37&Itemid=76

http://www.paulownia.rs/clanci/paulovnija/odabir-zemljista-za-zasad-paulownije.html

http://paulovnija.rs/





Obrisao sam taj link gdje piše da je sjeme sterilno i samo posebnom metodom se razmnožava neče ga očitat u postu a i HR net slabo to drvo nešto opisuje.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 25.02.14 17:52

Danas rukzak sa opremom i malu huskicu u avto pa u šumu sredit da mogu sa tomom po putu do drva.Dan je bio enkratan za takav poso pa i napravilo se nešto tak da put je oslobođen za tomu.Kod rušenja ovih pokrivljenih od žleda je treba dobro pazit jer su ko federi i vrlo brzo možeš dobit po pi.ki.No išlo je sve u redu pa i nešto se napravilo drva tako da uskoro če bit tomo na redu da radi.Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 25022014730 image upload with preview" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 25022014729 screen shot software" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 25022014728 image upload with preview" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 25.02.14 22:13

Abarth,kako se Husky ponaša na ovim debljim drvima?
Ja uskoro isto krećem u akciju, čekam da Tomo dobije nove šlape, jer su mu ove odslužile svoje,još su originalne na njemu od 1987.

Ovo je moj ranch na kojem rušim ove godine:

Izrada ogrijevnog drva IMAG0607

Izrada ogrijevnog drva IMAG0608

A ovako je izgledalo pod ledom:

Izrada ogrijevnog drva IMAG0679


Zadnja promjena: fireman.peter; 05.03.14 23:04; ukupno mijenjano 2 put/a. (Reason for editing : Popravak veličine slika)

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 25.02.14 22:59

Kad je bila nova nije baš htela ič u obrtaje ali sad kad je več malo razrađena ima i pravi živčani glas.Kod nje je samo važno da je lanac dobro nabrušen pa idu i deblji komadi bez problema.Ova 135 ima malo brži lanac od tvoje a prije sam radio sa zetovom 236 i malo je razlike tak da mislim da češ i ti bit zadovoljan sa njezinim učinkom.Nije to pila da bi rezervar za rezervarom radio ali za nas amatere je prava pila. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 27.02.14 18:17

Od danas,za prvu sliku bi važilo-težko pali rado gasi-kad se je malo razgorelo je išlo bolje.Upotrebio sam penu od starog jogija i naftu ali svejedno težko zapalit pravu vatru.Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 27022014732 screen shot windows 7" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 27022014733 printscreen" />Sad če bit na redu tomo da navuče trupce sa krošnjama na ovaj plac.Tu ču jih posle razkomadat i utovar na prikolicu.Najbolje mi je cele dovuč ovde i tako su mi grane na jednom mestu a ne po celoj šumi i tu posle spalim.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 05.03.14 19:12

Danas je došo tomo na red da malo izvlači drva.Prednji uteg mi dobro dođe a i nije tako nizak kak je izgledalo na slikama iz garaže.Škare koje sam pojačao su se isto dobro pokazale,bez krivljenja a bilo je i nekih malo večih komada za nosit.Sutra utovar na kiperku i prevoz kuči.Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 05032014735 free upload" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by ssucur 05.03.14 20:04

Uh, ne zavidim ti, imaš puno posla, kad bi sad bila sečka, da se ne baca ova energija.
 scratch 
Izrada ogrijevnog drva 27022014732

ssucur
ssucur
uvaženi član
uvaženi član

Broj postova : 547
Join date : 14.01.2014
Age : 65
Lokacija : Slo-Ljubljana BiH-Ljeb

http://www.mojalbum.com/ssucur

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 05.03.14 20:56

ssucur rad u šumi mi je u užitak,glava se odmori od drugih briga pa i nešto se ušpara kad si sam napraviš drva.Sečka,ma neznam što bi reko sad kad je lepih drva dosta je najbolje grane spalit.Toliko je polomljenog da sad i ak bi imo sečku verovatno bi isto spalio.Ovog leta če bit te robe puno pa če i cena past tak da isplatilo se bude samo onima koji imaju velike profi sečke a malima nikak. Wink 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 05.03.14 23:12

Vidim da te vrijeme služi, ugodno sunčano milina za rad.
Vidim i ja da ovaj uteg nije tolko nizak kako je na neki sliki izgledalo. Samo malo treba pripaziti kod nekih radijusa na terenu da ne zapneš jer je dosta daleko od kotača.
Sutra bude utovar sa škarama na kipericu, barem onih debljih trupaca. Treba štediti kičmu, a koje debele i težke čak bez toga nebi išlo, jeli?
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 06.03.14 19:04

Peter izabrao sam drugu variantu pa deblje komade narezo na 33 cm.Lakše za utovar i istovar pa i doma neče bit tolko piljevine.Tanje srežem na cirkular a te deblje direkt na cepač pa u drvarnicu.Za zimu 2016 če bit prava suha.Za jednu sezonu imam još stare zalihe tak da to je na zalihu.Na zadnji slici je dobra nizbrdica dužine oko1 km i tu moraju kočnice radit kako treba.Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 06032014738 free image host" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 06032014740 screen shot software" />Izrada ogrijevnog drva <a href=Izrada ogrijevnog drva 06032014743 windows screenshot tool" />
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 06.03.14 19:22

Abarth, lijepa se tura sabrala....nadam se da ne radiš sve to sam, jer kako se kod nas kaže : U šumu i u vodu nikad sam!!

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 06.03.14 19:56

Sve sam radim jedino kad dopelam doma mi raztovare,barem nešto urade.Mladi su drugog kova od mene tak da možda i bolje da nisu samnom samo bi se povredio ko.Malo imam i sreče jer baš po tom putu gde utovaram se šetaju vikendaši sa psima iz bližnjeg naselja.Nešto za pojest i piče uzmem sa sobom a u šumi samo još navijem avsenike pa udri po drvima. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Gost 06.03.14 20:08

Sve je to ok...najljepše je radit sam jer te niko ne zaje...., ali nedaj Bože kakvog zla, dobro je da je netko pri ruci. Mene je pokojni deda uvijek špotal kad sam htio ić sam u šumu ko klinac. Nek te poklopi drvo ili nek se zaglaviš di ko će ti pomoć, to je bilo uvijek njegovo...

Gost
Gost


[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re:Listopadne šume

Postaj by Admin 06.03.14 21:53

Abarth lijepe slike iz šume ,tako nekako i mene relaksira rad u šumi samo kad bi to bilo svaki dan onda neznam .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 08.03.14 21:08

Dobre slike Abarth, volim pogledati radove u šumi. Istina da su nekad rekli, nikad u šumu sam ali danas je nešto bolje jer imamo telefone. Isto i mene relaksira šuma ali samo ako toga nema previše.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 09.03.14 14:35

Užitak je kad je prikolica natovarena i spremna za prevoz kuči.Najteži dio posla je za mene napunit prikolicu,sve ostalo od rušenja,izvlačenja i razreza nije tako težko.A najlepše je kad srušiš drvo i da padne kako si zamislio pa zapališ jednu i nešto gucneš.Opasno je kad rušiš pa da se drvo nasloni na drugo e onda treba dobro premislit kako rešit situaciju.Do sad mi je sve išlo kako treba pa i prilično sam več porušio one kritične tako da za napred ne bi smelo biti problema.Zadovoljan sam i sa prikolicom ma koliko je natovarim nikakvih problema sa kočenjem ni sa nosilnostjo.Sledečih par dana bu moral bit tomek kod kuče jer se radi kanalizacija kroz selo po glavnom putu tak da če malo odmarat pa i ja. Very Happy 
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 14.03.14 23:00

Eto jedan video od mojih radova u šumi. Vuče se polomljeno i uhvačeno drvo od ledene katastrofe koja je bila ove zime.

fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re:Listopadne šume

Postaj by Admin 15.03.14 22:32

Imaš podršku iz zraka ,a i vitlo radi dobro posao kao i snimatelj ,nek te vitlo dobro i dugo služi sretno. Ja također bio danas u šumi pilio bagrem koji samo smeta a i par stupova mi treba pa usput i korist .Predprošle jeseni rušio  bukve za drva  sa malom pilom a nisam mogao nisko zbog malog mača pa sad usput i panjeve sredio kako treba i dobra drva .



Izrada ogrijevnog drva Dsc011251

Izrada ogrijevnog drva Dsc011361

Izrada ogrijevnog drva Dsc011351

Izrada ogrijevnog drva Dsc011561

Izrada ogrijevnog drva Dsc011571

Izrada ogrijevnog drva Dsc011411

Izrada ogrijevnog drva Dsc011501

Izrada ogrijevnog drva Dsc011511

Izrada ogrijevnog drva Dsc011401

Stihl 051 4,3kw 5,8 (ps) 89cm3 mac 60 cm ,33 zuba lanac ima snage ko u prici panjeve pili ko margarin .
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by abarth 16.03.14 15:15

Peter lako tebi kad ti helikopter pomaga a vidim da i vitlo super radi.
abarth
abarth
član
član

Broj postova : 202
Join date : 12.01.2014
Lokacija : SLO-GROSUPLJE

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by fireman.peter 16.03.14 19:22

Admin
Ova pila ti je prava zvijer  Shocked Podaci koje si napisal su ubitačni Very Happy  Ima da ruši sve živo. Mislim da i ti uživaš u radu u šumi. Istina, težak je to posao ali meni je užitak.
Vitlo radi svoj posao, jako sam zadovoljan. Hvala ti za dobre želje.

Abarth
Helikopter je od Policije, ko da me kontrolira i špijunira  Cool .
Šteta što je snimka ovako loše kvalitete  Embarassed ali vidi se bar malo kako radi. Inače vitlo mi stvarno olakša posao. Znaš i ti dobro kako je ako su drveta uhvačena na neka druga. Težko se jih bez vitla dobije na tla.
fireman.peter
fireman.peter
Moderator
Moderator

Broj postova : 1425
Join date : 01.01.2014
Age : 51
Lokacija : SLO

http://www.mojalbum.com/firemanpeter

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re:Listopadne šume

Postaj by Admin 17.03.14 13:31

Težak je posao u šumi istina živa ,samo to je meni jedan mali period kad bi to svaki dan radio onda nebi bilo uživancije ,  imam par bukvi velikih za mač 60 cm taman  preko ljeta če iči dolje onda če i biti i više slika Policija te dva puta nadlijetala mora da si u kvaru bio .To su problemi kad se drvo nasloni na drugo drvo ili vitlo ili ja potpiljuljem na metar dok ne sjedne niže i samo ne padne ili rušim i drugo ,samo tu vrebaju razne opasnosti treba biti vrlo  oprezan u takvom poslu . Sa vitlom je to puno sigurnije i jednostavnije zlata vrijedi  ako ima mogučnosti ,jer negdje  puno puta i nema te mogučnosti zbog terena.

Pogledajte ove snimke dolje ima toga i dan danas uza svu tehniku koja postoji kod nas u HR BiH RS

Konji samaraši















Zadnja promjena: Admin; 17.03.14 14:50; ukupno mijenjano 1 put.
Admin
Admin
Admin
Admin

Broj postova : 3737
Join date : 11.12.2013

https://agro.forumhr.com

[Vrh] Go down

Izrada ogrijevnog drva Empty Re: Izrada ogrijevnog drva

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

Stranica 1 / 24. 1, 2, 3 ... 12 ... 24  Next

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.